Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu.

John5MM 04 Jan 2014 20:59 1818 6
    John5MM
    Level 19  
    Zakupiłem Epson EMP X3 po wyczyszczeniu przystąpiłem do uruchomienia, lecz niestety zauważyłem mankament. Obraz rzucany na tapetę ma z boku pomarańczową poświatę, co jest przyczyną tego zjawiska (zamieszczam zdjęcie pryzmatu był odklejony od ramki może on coś powie, nie spoglądałem na filtry gdyż są zaklejone jakimś klejem), czy jest możliwość ocenienia czy lampa się wypala, bo w menu nie ma zliczanych godzin (u mnie są wyzerowane) ?
    Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu.
    Ganjor86
    Level 21  
    Po pierwsze wyczysc wszystko bardzo dokladnie a zwlaszcza optyke. Ja tego pryzmatu nie urzywam ale mam palnik 80w wiec sie nie grzeje tak jak oryginalny. A palnik mozna ocenic po tym jakiej dlugosci sa elektrody, ocen ich dlugosc i zrob jakies zdjecia. Nie dotykaj palnika bo to skraca jego zywotnosc.
    John5MM
    Level 19  
    Zdjęcia optyki zrobię jutro (bo będę miał więcej czasu), co do lampy to jedyne zdjęcia jakie mogę zrobić bez wyjmowania palnika są poniżej, no chyba że trzeba będzie wyciągnąć palnik(bo nie wiem czemu nic nie widać) to wyciągnę, jeżeli powiesz mi jak.
    Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu.
    John5MM
    Level 19  
    Przeczyściłem dokładnie całą optykę (również obiektyw), rozłożyłem wszytko co było możliwe, na szczęście wszystko jest w bardzo dobrym stanie (poniżej zdjęcia z optyki). Kłopot w tym że gdy złożyłem wszystko tak jak ma być przycisk power świecił na krótko zielonym światłem i po chwili uruchomił się wiatrak na max i miga na czerwono kontrolka lampy i power, ponownie rozłożyłem obudowę i zobaczyłem że jest uszkodzony element na ostatnim zdjęciu, możecie mi powiedzieć jak przywrócić lampę do stanu używalności ?
    Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu.
    John5MM
    Level 19  
    Z odpaleniem lampy poradziłem sobie, wymieniłem przełącznik krańcowy i działa. Poniżej są fotki lampy aby zobaczyć zużycie nie trzeba wyciągać palnika wystarczy dremelem odciąć kawałek lusterka za 1zł i wsadzić do oprawki pod palnik, czy nierówne rozjaśnienie może mieć coś wspólnego z stanem lampy ?
    Epson EMP X3 - Czerwień z boku obrazu. [/center]
    menTa
    Level 17  
    luzik1980 wrote:
    czy nierówne rozjaśnienie może mieć coś wspólnego z stanem lampy ?

Tak, najprościej mówiąc gdy lampa się "kończy" wtedy łuk nie jest już taki jaki powinien i czasami zdarzają się różne anomalie (przebarwienia, przyciemnienie obrazu itp).

Patrząc na ostanie zdjęcie widać że lampa powoli kończy swoje życie.

PS Ja do sprawdzania stanu palnika używam lusterka dentystycznego :)