Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech K360 - klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa?

kuferekczasu 04 Jan 2014 21:07 3315 5
  • #1 04 Jan 2014 21:07
    kuferekczasu
    Level 31  

Czy nowe klawiatury bezprzewodowe Logitecha łatwo omijają przeszkody?
    Piszą ludzie że mogą korzystać z niej z drugiego pokoju, a inni że są opóźnienia nawet gdy klawiatura jest naprzeciwko odbiornika?

Znalazłem klawiaturę Logitech K360 Floral Foray - waham się między nią a Natec Medusa 2 przewodową.

Musi być białą, jeśli znacie jakieś przyzwoite do 100 PLN proszę o propozycje.

0 5 Translate post from polish to english
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 05 Jan 2014 22:07
    pawlikalex27
    Level 12  

dzięki za wiadomość, przynajmniej wiem, że mogę Ci odpowiedź na pytanie od razu :) A więc klawiatura sprawuje się na prawdę dobrze, mam już ją dwa lata, a stan baterii od nowości na połowę dopiero. Możliwość podłączenia do odbiornika który dostajesz w zestawie innych urządzeń firmy logitech. Klawisze nie ścierają się, co do zasięgu to ja około 10 metrów od kompa jestem i łapie bez żadnego problemu. Miałem początki problemów z bezprzewodowym łączem jak wifi chodziło dość mocno, ale to nie wina klawiatury i jej łączności. Trzeba było ustawić w ustawieniach routera kanał z Auto na np. 13 i problem znikł. Dodam, że brat ma laptopa, posiada myszkę logitech i nie zakłócają się w ogóle urządzenia, każde urządzenie przypisane do swojego odbiornika (instalacja banalnie prosta, wszystko jest w oprogramowaniu w wersji Polskiej). Dodam, że klawiatura K360 dostaje oprogramowanie, w którym możesz przypisać 12 klawiszy do swoich potrzeb. I ostatnia rzecz, sam posiadam myszkę Razer Kone+ (gamingowa na USB) i ową klawiaturę i do gier również sprawuje się w zestawie z myszką bardzo dobrze. Dobry wybór, dobra cena, stosunek jakości do ceny jak najbardziej adekwatny. Podoba mi się również to w tej klawiaturze, że są odstępy między klawiszami i jak ktoś potrafi szybko pisać jak ja bez patrzenia na klawiaturę to jest to BARDZO DUŻA ZALETA TEGO, rączki same chodzą po niej jak nogi po pedałach w samochodzie :) . Również świetne wsparcie ze strony Logitech, sprzątałem komputer, piesek zabrał mi odbiornik i pogryzł, telefon na infolinię, wytłumaczenie problemu i bez problemu przysłali drugi na ich koszt (siedziba w Holandii). Cena takiego odbiornika na allegro to 30-60zł. Ale jak ktoś nie wie, że Logitech daje bez problemu drugi to płaci. Warto po kupieniu zarejestrować klawiaturkę, wyskoczy automatycznie po zainstalowaniu oprogramowaniu. Chyba wszystko, mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam :)

P.S. daj sobie spokój z tą klawiaturą NATEC.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 05 Jan 2014 22:44
    kuferekczasu
    Level 31  

Dzięki wielkie!!!

1. Na allegro sprzedają te klawiatury za 70 z przesyłką. W necie za minimum 84 PLN na Saturionie. Czy to prawda że tak tanio to dlatego że sprzedają importowane z zagranicy klawiatury z układem klawiatury niemieckim/angielskim/amerykańskim? Ale nie polskim?

2. Mam adapter BT do połączenia z telefonem, też pisało że zasięg do 10m. Tymczasem jeśli telefon jest odwrócony/z boku albo za przeszkodą nie dochodzi sygnał.

Piszesz że z zasięgiem jest okej. Ja mam układ klawiatura - przeszkoda - obudowa z portem USB. Mała odległość ale duża przeszkoda w postaci biurka. Na wprost to okej, ale jak się odwrócisz, albo masz przeszkodę na wprost?

3. Jak z pisaniem tekstów? Bo znalazłem opinie że ona nie jest do esejów. Czy to znaczy że est słaba do komputera PC ze względu na rozmiar? Jakieś ma wady?

0 Translate post from polish to english
  • #4 06 Jan 2014 01:41
    pawlikalex27
    Level 12  

1. Nie wiem czemu się różnią ceną. Powiem Ci tylko tyle, bo wiem, bo pytałem o nią jak zaraz na początku zalałem, sam doszedłem jak rozkręcić, wysuszyłem i oddałem na gwarancję prosząc o wymianę oraz właśnie inny wzór niż jest na Polskę (taka szara w czarne paski

http://allegro.pl/klawiatura-logitech-k360-wireless-i3850185250.html

to konsultant powiedział mi, bo miałem upatrzoną dokładnie tą:

http://allegro.pl/klawiatura-logitech-k360-victorian-wallpaper-nano-i3833320415.html

że na poszczególne kraje klawiatura wychodzi z inną obudową i jeżeli chcę tą to muszą ją ściągnąć dla mnie, a dla mnie nie było różnicy, czy poczekam tydzień czy dwa dłużej, jak i tak będę miał nówkę sztukę. I dlatego tak jest, że są importowane różne wzory z różnych krajów.

2. Nie porównuj adapter i w ogóle łączność Bluetooth do łączności bezprzewodowej Wifi. Te adaptery Logitech obsługują bodajże do 8 urządzeń naraz, są malutkie (slim) o na prawdę rewelacyjnym zasięgu i żadne przeszkody nie zakłócą Ci pracę czy to na odległość czy jakieś przeszkody, możesz być tego pewnie. Mój sobie swobodnie w nowej płycie Msi Z87 GD-45 Gaming siedzi z tyłu w porcie Gaming i nie odczuwam i tak samo przy starym kompie (nowego mam od miesiąca) jakiegokolwiek zaniku łączności. Obok nowy router z dwoma antenami wifi, łącze 120Mb bezprzewodowe i nic nie koliduje ze sobą. Biorę klawiaturę, odchodzę od kompa na 3 metry, siedzę sobie wygodnie na kanapie i steruję kompem bez zająknięcia. Więc masz odpowiedź jak byś miał się z nią odwrócić. Ja mam konto VIP u Logitecha bo kupowałem z623 głośniczki i jeszcze myszkę dla matuli za 200zł i mam pełne wsparcie i sporo informacji o ich produktach :)

3. To zależy od gustu, mi się na niej rewelacyjnie pisze, odkąd ją posiadam tj. od dwóch lat i na pewno nie zamienię jej jeszcze długo. Dla mnie odstęp między klawiszami jest na prawdę rewelacyjny, nie zdarza mi się, że przez przypadek jak chcę wcisnąć "a" to wcisnę jednocześnie "s" itp. Klawiaturka ciągle wygląda jakby była wyciągnięta z pudełka, nie widać śladów na niej, pełne sterowanie do multimediów na górze i to mi odpowiada. A nie jak inni, podświetlane itp. Takie bajery są zbędne, liczy się praktyczność, a w moim przypadku sprawdza się ona idealnie i do pisania jak również do grania.

0
  • #5 06 Jan 2014 09:11
    kuferekczasu
    Level 31  

pawlikalex27 wrote:
    I dlatego tak jest, że są importowane różne wzory z różnych krajów.

To znaczy że tańsze wzory eksportują do Polski? Bo mnie chodziło o układ klawiatury, i użytkownicy piszą żeby nie trafić na import np. z niemieckim układem. Stąd ta niższa cena. Chyba nie chodzi tu o wygląd.

pawlikalex27 wrote:
    żadne przeszkody nie zakłócą Ci pracę czy to na odległość czy jakieś przeszkody, możesz być tego pewnie.

Albo lagi w grach

"unable to play any serious games with it due to keyboard lag that lasts 5-10 seconds at a time when the reciever is 2 feet away."

Not a good choice for wireless gamers, or people who have other 2.4GHz wireless devices within a few feet, like 5'.

Możliwe zakłócenia przy przeszkodach typu monitor albo inne typu BT?

"With a monitor between the receiver and the keyboard I could have some problems -- putting the receiver on the end of a USB extension cable so it could sit at the side of my monitor helped this. The keyboard "goes to sleep" to save power after a few minutes of not being used -- to wake it up you have to press a keys or keys twice with a short gap between them (I use Ctrl, Shift or Alt for this so nothing is typed to screen when it wakes). Very occasionally the keyboard or trackpad will seem to stop working completely an I need to reseat the batteries for the connection to re-establish"

Te recenzje pochodzą z opinii nabywców w sklepach internetowych.
    Ten nadajnik jest z tyłu czy z prawej strony klawiaturki?
    Jeśli działa przez ścianę albo z drugiego pokoju to zamykam temat :D

Chyba ja kupię, ale ze sklepu internetowego a nie allegro. Czy ma to znaczenie czy autoryzowany sprzedawca czy nie? Według Ciebie ona jest równie dobra do peceta jak laptopa?

0
  • #6 06 Jan 2014 10:53
    pawlikalex27
    Level 12  

Wszystkie klawiatury jakie były dwa lata temu, a miałem do wyboru z 10 kolorów bo miałem email bezpośrednio od support Logitech miały ten sam układ klawiatury, nikt nie mówił, że jest inny. Obejrzałem allegro i w sumie wszystkie te znajdują się tam. Ja wolałbym wziąść bezpośrednio ze sklepu, płacisz więcej, ale masz pewność, że to oryginał a nie podróba (dobrze wykonana).
    Nie wiem gdzie wyczytałeś te informacje co podałeś po angielsku. Mówię jeszcze raz, korzystam z niej prawie dwa lata i NIGDY, ALE TO NIGDY NIE ODCZUŁEM PROBLEMÓW Z TĄ KLAWIATURĄ I JEJ ZASIĘGIEM. Recenzja to może byś jak ktoś długo testuje klawiaturę a niej 20 minut.
    Mój sąsiad zakupił ją do laptopa, bo ma dość mocnego, podłącza go sobie pod telewizor hdmi, jest jakieś dobre 5 metrów od niego i wykorzystuje właśnie tą klawiaturę do gier, sam mu ją poleciłem.
    Jaki nadajnik? Nadajnik masz zewnętrzny do komputera, a w klawiaturze jest wbudowany, nie widzisz go, chyba każde urządzenie bezprzewodowe jest tak zrobione.

Pozdrawiam

0