Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik benzynowy - Auto do dojazdów, a prędkość rozgrzewania się i LPG

TomekB123 04 Sty 2014 21:24 906 2
  • #1 04 Sty 2014 21:24
    TomekB123
    Poziom 18  

Latem planuje kupno nowego, starego auta i tak sobie kalkuluje i nie wiem czy zaryzykować auto z gazem.

Aktualnie Cordobą 1.6 8V 75 KM z 1999r dojeżdżam do pracy w jedną stronę 7km w warunkach miejskich Szczecina. Średnie spalanie latem wynosi 9L/100km benzyny.
    Auto łapie 60 stopni już po przejechaniu 1km. Czy to znaczy, że gdybym miał w tym aucie gaz to jechałbym na nim teoretycznie już po przejechaniu kilkuset metrów ?

I drugie pytanie. Ta cordoba to moja pierwsza benzyna (wcześniej 2x diesel).
    Czy każda benzyna się tak szybko rozgrzewa czy może zależy to od pojemności, liczby cylindrów itp ?

0 2
  • #2 04 Sty 2014 21:47
    my41s
    Poziom 32  

TomekB123 napisał:
    Latem planuje kupno nowego, starego auta i tak sobie kalkuluje i nie wiem czy zaryzykować auto z gazem.

Lepiej kup Pb, a instalacje LPG dołóż sam.
    TomekB123 napisał:
    Czy każda benzyna się tak szybko rozgrzewa czy może zależy to od pojemności, liczby cylindrów itp ?

Benzynowe dość szybko łapią temperaturę, ale jak sam wspomniałeś również zależy to od pojemności, czy liczby cylindrów.

0
  • #3 05 Sty 2014 10:08
    TomekB123
    Poziom 18  

my41s napisał:
    Lepiej kup Pb, a instalacje LPG dołóż sam.

Przy moich przebiegach do 10tys rocznie nieprędko mi się to zwróci. Zresztą auta mi się nudzą średnio co 3 lata i zmieniam.

0