Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento Mpi - Poszukuje instrukcji serwisowej.

murjak 04 Jan 2014 21:41 4278 5
    murjak
    Level 12  
    Witam poszukuję instrukcji serwisowej do Seicento 1.1 Mpi z 2002 roku.
    Autko ma już swoje lata, a ja mam z nim pewne problemy których nie potrafi rozwiązać za mnie mechanik.
    Dlatego potrzebuje takową instrukcję.
    Wiem też doskonale że nie ma co zabierać się na tak zwaną pałę do naprawiania auta bo nawet sił jakich trzeba użyć żeby poprzykręcać zmienione na nowe elementy nie znam.

Chętnie oddam punkty za taką instrukcję, lub wskazówki do programu w którym można znaleźć serwisowe nfo.
    decybel91
    Level 42  
    Zbyt ogólne "instrukcja serwisowa".
    murjak
    Level 12  
    Rozumiem, poszukuje instrukcji lub programu zawierającego informacje na następujące tematy:

Z jaką siłą należy przykręcać świece, Koła, Głowicę, Łapy silnika.
    Informacji z jaką siłą przykręcać i jak montować w sposób właściwy czujnik położenia wała korbowego.
    Dobrze by było gdybym mógł też dowiedzieć się jakie jest właściwe ustawienie rozrządu jeżeli ostatnio przy wymianie mechanikowi się "ruszył" i w jaki sposób znaleźć punkty odniesienia aby ponownie dobrze ustawić wszystkie koła połączone paskiem rozrządu.

To tylko część informacjii jakie chciał bym mieć jako osoba z natury dociekliwa, lubię wiedzieć jak najwięcej na temat tego za co się zabieram.

Przepraszam za zbyt ogólny post który rozpoczął ten temat.
    murjak
    Level 12  
    Dziękuję za książkę, jej jedno pytanie odnośnie tej publikacji.
    W tabeli silników silnik do którego się odnoszą jest silnikiem 1.1 SPI a ja jestem w 100% pewien że w mym pojeździe jest zastosowany silnik 1.1 MPI.
    Czy dobrze rozumuje twierdząc że dane podane w tej książce niekoniecznie będą właściwe dla silnika MPI czy w tym przypadku różnica w konstrukcji silnika nie odgrywa dużego znaczenia?

Jeszcze pytanie gdzie w tym pojeździe znajdują się sondy lambda, i jaki jest moment ich dokręcania.
    Majeran123
    Level 10  
    Kolego, Oxygen Sensor zazwyczaj znajduje sie przed katalizatorem i za katalizarem, napewno znajdziesz je na ukladzie wydechowym.
    Koła dokrecasz z sila 86 Nm bez wzgledu czy aluminiowe czy stalowe.
    Głowica:
    Pierwszy raz 2daNm
    Drugi raz 3daNm
    Trzeci raz o kąt 90 stopni
    Czwarty raz o kąt 90 stopni
    kolejność:
    8 6 2 5 10

7 3 1 4 9
    Świece dokreca sie na wyczucia, i nie w Nm tylko w kątach, inne dla swiec uzywanych, nowych.
    Sonda Lambda do lekkiego oporu i kat 30 stopni ;)
    (NIE MA PODANYCH SIŁ DOKRECANIA ŁAP SILNIKA!!!)
    a w załączniki, wymiana rozrzadu ;)
    Attachments: