Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring tanim sposobem

04 Sty 2014 22:34 1710 4
  • Poziom 17  
    Witam
    Chciałem się was poradzić jak tanio zrobić monitoring w domu - myślę, że 2 kamery wystarczą. Mam stary laptop z procesorem intel M 1.6GHZ i 512ramu - ile taki laptop jest w stanie pociągnąć kamer ?
    Obecnie skonfigurowałem sobie już na tym laptopie program z ispyconnect.com - za darmo umożliwia podgląd tylko z tej samej sieci co monitoring - ale właściwie podglądu nie potrzebuje zbytnio, po za tym łatwo się da to obejść, choćby przez tunelowanie internetu przez IP mojego monitoringu. Dodatkowo zsynchronizowałem sobie folder z nagraniami z skydrive, więc każdy plik po nagraniu jest wysyłany w chmure.
    Obecnie monitoring mam podpięty pod telefon nokie n95, który podłączony jest przez wifi do mojej sieci. Jakość obrazu nie powala, ale na razie jakoś to działa. Jedyny minus takiego rozwiązania to, żę w przypadku utraty połączenia telefonu (np. restart routera), kamera z telefonu sama się już nie połączy.

Teraz mam następujące pytania:
    1.Obecnie cały monitoring kosztował mnie 0 zł, ale chciałbym założyć jakieś prawdziwe kamery. Czy możecie coś polecić za rozsądną cene ? Czy do 300zł kupi się np. kamerę IP ? Czy w przedziale cenowym 300-500 zł znajdzie się coś z podczerwienią ?
    2. Tak jak wcześniej pytałem ile kamer pociągnie ten komputer intel M 1.6 512RAM?
    3. Jak skonfigurować autmatyczne włączenie laptopa np. po utracie zasilania ? (ale bateria trzyma jeszcze do 40 min, a na dłużej żadko prąd wyłączają)
    4. Co sądzicie o zastosowaniu kamery USB - wtedy nawet po utracie prądu, monitoring działał by 30-40 minut na baterii z laptopa, a przy zastowaniu jakiegoś modemu np. LTE miał dodatkowo łączność z internetem.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 12  
    Kamera zewnętrzna czy wewnętrzna?
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 18  
    po pierwsze operatorzy LTE blokuja ruch przychodzacy wiec z podgladem kicha chyba ze zastosujesz jakis hamachi do tunelowania vpn.
    po drugie jesli zastosujesz kamerki ip to do ich zasilania mozesz wykorzystac dostepne na rynku zasilacze buforowe z pulsara, które to posiadaja akumulator
    po trzecie co do autostartu mozesz to ustawic w biosie tylko nie pamietam jak ta funkcja sie nazywala
  • Poziom 10  
    a myslales komputerze z pulpitem zdalnym np. team viewer odpalanie kompa z komorki przez przekaznik

Dodano po 12 [minuty]:

jak xp to pociagnie wiele kamer czy kilknascie , wydajnosc to jest matematyczne rownanie z jakim systemem nowszy system- nowszy procek wiecej RAM, ja obecnie pracuje nad zdalnym sterowaniem obrotu silnikow kamer
  • Poziom 18  
    Kolego nie lepiej postawić system monitoringu z rejestratorem i kamerami analogowymi? koszt na dwie kamerki rejestrator + dysk, kable to okolo 1200-1500zł. System stabilny i bez żadnych problemów, aplikacje masz na komputer, na urządzenia mobilne android, ipad itp.