Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane

04 Jan 2014 23:00 2019 8
  • Level 10  
    Witam kupiłem w dniu 30.12 używanego sII i od razu wgrałem cm11 wszystko działało, następnego dnia jak odebrałem rozmowę to bardzo cicho słyszałem osobę odpaliłem aparat i widzę dziwne smugi szare więc cofnąłem system do 4.3 nic to nie dało zauważyłem że pod klapką jest dziwna maź pachniała jak jakiś kwas i się kleiła i mam pytanie z czego ona się wydostaje i jak mam temu zapobiec proszę o pomoc :/
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • TermopastyTermopasty
  • Level 37  
    Może rozszczelniła Ci się bateria - jest ona oryginalna? Wrzucić zdjęcia i dla bezpieczeństwa uważaj z ogniem.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 10  
    tak oryginalna zaraz wrzucę fotki

Dodano po 47 [minuty]:

Zdjęcia
    Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane Samsung Galaxy SII Dziwna ciecz w telefonie i uszkodzenia z nią związane
  • Level 20  
    bateria raczej wygląda ok
    decyng11 wrote:
    odpaliłem aparat i widzę dziwne smugi
    decyng11 wrote:
    zauważyłem że pod klapką jest dziwna maź pachniała jak jakiś kwas i się kleiła

albo masz telefon po jakimś zalaniu (coca-cola, piwo, bigos itp :P) albo po niechlujnej naprawie - zostało może w środku trochę niewyczyszczonej kalafonii lub jakiejś pasty i teraz pod wpływem nagrzewania się elementów w telefonie ta "maź" wypływa.
    Jeżeli nie boisz się zaingerować samemu trochę w telefon to obejrzyj np ten filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=65pvAINg2ME
    na którym pokazane jest jak w prosty sposób zdjąć tylną obudowę (do 2:44, dalej już nie musisz)
    łatwo będzie Ci samemu zobaczyć skąd się ta maź wydostaje - w normalnym, sprawnym telefonie nie ma prawa nic wyciekać, nawet gdy dojdzie do jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia.
    Jeżeli natomiast nie chcesz samemu grzebać musisz udać się do jakiegoś serwisu GSM, ewentualnie do serwisu Samsunga i oddać telefon do ekspertyzy.
    Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Rozebrałem go już i widziałem że pod aparatem jest dużo tej mazi przeczyściłem go tam i to nic dało nadal wycieka kupiłem nową baterie do piątku powinna mi przyjść zapomniałem dodać że bateria dziwnie się zachowywała np jak miała 50% i ją wyjąłem to po uruchomieniu miała około 20% dodam też że długo się ładowała
  • Level 10  
    subtronic wrote:
    bateria raczej wygląda ok
    decyng11 wrote:
    odpaliłem aparat i widzę dziwne smugi
    decyng11 wrote:
    zauważyłem że pod klapką jest dziwna maź pachniała jak jakiś kwas i się kleiła

albo masz telefon po jakimś zalaniu (coca-cola, piwo, bigos itp :P) albo po niechlujnej naprawie - zostało może w środku trochę niewyczyszczonej kalafonii lub jakiejś pasty i teraz pod wpływem nagrzewania się elementów w telefonie ta "maź" wypływa.
    Jeżeli nie boisz się zaingerować samemu trochę w telefon to obejrzyj np ten filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=65pvAINg2ME
    na którym pokazane jest jak w prosty sposób zdjąć tylną obudowę (do 2:44, dalej już nie musisz)
    łatwo będzie Ci samemu zobaczyć skąd się ta maź wydostaje - w normalnym, sprawnym telefonie nie ma prawa nic wyciekać, nawet gdy dojdzie do jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia.
    Jeżeli natomiast nie chcesz samemu grzebać musisz udać się do jakiegoś serwisu GSM, ewentualnie do serwisu Samsunga i oddać telefon do ekspertyzy.
    Pozdrawiam.
    ta maź pachnie kwasem a kalafonia chyba żywica nie mylę się??
  • Level 20  
    decyng11 wrote:

być może kolego. nie jestem specem od zapachów ;) w każdym bądź razie tak jak napisałem wcześniej:
    subtronic wrote:
    w normalnym, sprawnym telefonie nie ma prawa nic wyciekać, nawet gdy dojdzie do jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia.
    tym bardziej, że nie ma tam np kondensatorów elektrolitycznych lub innych części elektronicznych, z których mogłoby "coś" wyciec ;)

edit; Poza tym jak możesz to daj zdjęcie, skąd to ustrojstwo wycieka

Pozdrawiam.
  • Level 10  
    subtronic wrote:
    decyng11 wrote:

być może kolego. nie jestem specem od zapachów ;) w każdym bądź razie tak jak napisałem wcześniej:
    subtronic wrote:
    w normalnym, sprawnym telefonie nie ma prawa nic wyciekać, nawet gdy dojdzie do jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia.
    tym bardziej, że nie ma tam np kondensatorów elektrolitycznych lub innych części elektronicznych, z których mogłoby "coś" wyciec ;)

edit; Poza tym jak możesz to daj zdjęcie, skąd to ustrojstwo wycieka

Pozdrawiam.

właśnie w tym problem że nie wiem skąd to wycieka pod bateria też jest plamka mała i na obudowie w miejscu guzików vol + - sprawdzałem baterie która znajduję się w tym miejscu [url=]https://obrazki.elektroda.pl/4222309500_1321274311.jpg[/url] i ona jest cała i sucha
  • Level 10  
    Witam wymieniłem baterię i w telefonie nie ma już tej dziwnej cieczy dodam że uszkodziła mi głośnik od rozmów i aparat :(