Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Euroterm c 275 sei - samoczynnie załącza świeczkę

M@tti 04 Jan 2014 23:32 4989 9
    M@tti
    Level 15  
    Witajcie, mam problem z piecykiem. Od jakiegoś czasu sam załącza świeczkę, po czym ją gasi i tak w kółko. Kiedyś "serwisant" próbował to naprawić czyszcząc czujnik przepływu wody. Był spokój na 2 dni. Czujnik czyściłem potem sam - w zasadzie był czysty jak go otwarłem. Po dłuższym "śledztwie" doszedłem do przyczyny - czujnik przepływu wody reaguje na obudowę piecyka! Tak, sprawdziłem multimetrem. Zbliżenie obudowy na 2-3 cm do czujnika powoduje zwarcie jego pinów. I teraz kolejny element układanki - piecyk nie wisi idealnie poziomo - efekt montażu przez "panów z uprawnieniami". Śmiem twierdzić, że bardziej wisi na rurach niż na kołkach. Czy może to mieć jakikolwiek wpływ czy też definitywnie zacząć od wymiany czujnika (ok 90 zł z dostawą).

Bobbo
    Level 22  
    Zacznij od powieszenia piecyka wg poziomicy to może mieć wpływ na pracę.
    M@tti
    Level 15  
    Spróbuję, choć będzie ciężko - nie chcę tykać rur gazowych a moim zdaniem bez ruszenia ich nie uzyskam idealnego poziomu.
    Bobbo
    Level 22  
    To "panowie z uprawnieniami" powinni to poprawić. Chyba im zapłaciłeś, aby powiesili dobrze.
    M@tti
    Level 15  
    Widzisz, "panowie fachowcy" robili to 3 lata temu, kiedy nie wynajmowałem tego mieszkania, więc będzie ciężko. Swoją drogą piecyk wiszący na gazrurce to taki krakowski standard - już drugi raz widzę coś takiego.
  • Helpful post
    W0jtek92
    Level 37  
    Witam, popraw piecyk wdg. Poziomicy. Bo wpływ na fluostat zapłony może mieć jego krzywizna. W temacie "Radosna Twórczość..." odpowiedziałem na Twoje pytanie i opisałem jak to poprawić.
    M@tti
    Level 15  
    Może czyta to forum ktoś z Krakowa kto podjąłby się poprawnego zawieszenia pieca? Jeśli tak to proszę o PW.
    peteypee
    Level 9  

Wiem że wątek stary i nie do końca w temacie ale mam pytanie; co to jest ta zaznaczona na obrazku część?
    M@tti
    Level 15  
    Jest to czujnik przepływu wody.
    peteypee
    Level 9  
    Dzięki za potwierdzenie, tak przypuszczałem. Cieknie na dole gdzie jest wsuwka i zastanawiam się czy tylko uszczelka i czy rozbiórkę to sam.