Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwurdzeniowe mikrokontrolery do zastosowań przemysłowych od Texas Instrument

jacu007 05 Sty 2014 00:03 984 0
 • Dwurdzeniowe mikrokontrolery do zastosowań przemysłowych od Texas InstrumentFirma Texas Instrument wprowadziła na rynek nowy 32-bitowy mikrokontroler z serii C2000 - Delfino 32-bit F2837xD. Dzięki dwóm rdzeniom C28x (200 MHz) z jednostkami FPU oraz dwóm akcelerometrom algorytmów sterowania, znanym także, jako control law accelerators (CLA), mikrokontroler cechuje się mocą obliczeniową dla operacji zmiennoprzecinkowych na poziomie 800 MIPS. Umożliwia to projektantom budowę systemów z niską latencją w aplikacjach, które wymagają dużej złożoności obliczeniowej.

  Dodatkowe jednostki obliczeniowe TMU (Trigonometric Math Unit) pozwalają szybciej i bardziej efektywnie wykonywać operacje oparte o funkcje trygonometryczne, które zwykle są realizowane przez układy FPGA. Dzięki bogatemu zastawowi zintegrowanych peryferiów użytkownicy mogą precyzyjnie kontrolować sygnały sprzężenia zwrotnego w aplikacjach sterujących.

  Dzięki czterem niezależnym 16-bitowym przetwornikom analogowo-cyfrowym (ADC), mikrokontroler F2837xD MCU jest w stanie precyzyjnie i efektywnie zarządzać akwizycją wielu sygnałów analogowych, umożliwiając mu pracę np. w monitorowaniu pracy silników trójfazowych. Zintegrowane zaawansowane komparatory pozwalają na łatwe sterowanie wyłączaniem silników a modulator sigma-delta pozwala na bezpośrednie podłączenie do izolowanych przetworników, zapewniając odporność na zakłócenia.

  Mikrokontrolery posiadają ponadto interfejsy CAN, SPI, UART, I2C, DAM oraz od 512 kB do 1 MB pamięci Flash, od 163 kB do 204 kB pamięci SRAM i dodatkowe 2 x 2 kB jednorazowej pamięci użytkownika.

  Nowe MCU są przeznaczone głownie dla przemysłu w tym do sterowania silnikami, pracy w inwerterach do paneli słonecznych czy przemysłowych systemach UPS
  Mikrokontrolery Delfino F2837xD to pierwsze urządzenia innowacyjnej serii MCUC2000. Wszystkie produkty z tej serii są kompatybilne pinowo i wymienne programowo zapewniają rożną wydajność zależności od zastosowań.

  Cena układów Delfino F2837xD wynosi około 18 dolarów przy zamówieniach 1000 sztuk.

  Źródło:
  http://www.ecnmag.com/product-releases/2014/0...ion-integrates-differentiated-analog-one-chip

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  jacu007
  Poziom 22  
  Offline 
  Specjalizuje się w: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 napisał 688 postów o ocenie 73, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Dąbrowa Górnicza. Jest z nami od 2007 roku.