Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna hotpoint ariston kio 632 cc s "bierze" 120 W w trybie

05 Sty 2014 09:45 4767 7
  • Poziom 2  
    Witam!

Kupiłem niedawno płytę indukcyjną hotpoint ariston kio 632 cc s, po kilku miesiącach użytkowania zorientowałem się, że płyta w trybie stanby pobiera 120 W. Czy to normalne zjawisko, czy nadaje się to pod reklamację?

Czy może mieć na to wpływ sposób podłączenia wtyczki?
    Jest pięć przewodów:

- Dwa niebieskie spięte razem
    - Brązowy i czarny - spięte razem
    - Zielono-żółty - ten podpięty pod bolec.

Instalacja jednofazowa.
  • Poziom 2  
    Czytałem instrukcję:

"! Ten produkt spełnia wymogi dyrektywy
    wspólnotowej dotyczącej ograniczenia zużycia
    energii w trybie czuwania.
    Jeśli przez 2 minuty nie są wykonywane żadne
    operacje, po wyłączeniu wskaźnika ciepła
    resztkowego i wentylatora (jeśli obecne),
    urządzenie automatycznie przechodzi w tryb „off
    mode”."

"Niniejsze urządzenie jest zgodne z następującymi dyrektywami unijnymi:
    ...
    - 1275/2008 stan-by/off mode"

Fragment z dyrektywy:

"a) Zużycie energii elektrycznej w „trybie wyłączenia”:
    Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie w dowolnym trybie wyłączenia nie może przekraczać 1,00 W.
    b) Zużycie energii elektrycznej w „trybie(-ach) czuwania”:
    Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie w każdym stanie, w którym działa jedynie funkcja ponownego
    włączenia lub w którym działa jedynie funkcja ponownego włączenia połączona z wyświetleniem aktywnej funkcji
    ponownego włączenia, nie może przekraczać 1,00 W.
    Zużycie energii elektrycznej przez urządzenie w każdym stanie, w którym działa jedynie wyświetlanie statusu lub
    informacji, lub w którym działa jedynie funkcja ponownego włączenia w połączeniu z wyświetlaniem statusu, lub
    informacji, nie może przekraczać 2,00 W."

Od razu zaznaczam, że jeszcze nie przeczytałem całej...

Przeczytałem instrukcję i dyrektywę unijną więc chyba mogę być super twardzielem 
    :idea:

Myślę, że brak włącznika nie ma tu żadnego znaczenia. Nie chodzi mi o to, że dyrektywa mówi, że urządzenie powinno pobierać max 2W a mi pokazuje 2,5W...
    Bo urządzenie pobiera 120W

Więc albo źle podłączyłem i jest jakieś zwarcie lub etc , albo sprzęt nawalił.
  • Poziom 26  
    Tylko ze nie ta stronę :D :D :D :(W przypadku bezpośredniego podłączenia do sieci pomiędzy urządzeniem a siecią ,należy zainstalować wyłącznik wielobiegunowy)

Dodano po 10 [minuty]:

Ale tak naprawdę to wydaje mi się że coś jest nie tak.Bo w stby nie powinno to pobierać tyle prądu
  • Poziom 28  
    Cytat:
    W przypadku bezpośredniego podłączenia do sieci pomiędzy urządzeniem a siecią ,należy zainstalować wyłącznik wielobiegunowy)

Względy bezpieczeństwa, w sytuacji zagrożenia, wyciągasz wtyczkę lub wyłączasz wyłącznik.

120 W to niezła grzałka, coś musi być ciepłe, albo źle mierzysz.
  • Poziom 39  
    lordczarny napisał:
    zorientowałem się, że płyta w trybie stanby pobiera 120 W
    Wzrokiem, dotykiem, smakiem...? Przy takiej ilości szczegółów temat nadaje się tylko w jedno miejsce.
  • Poziom 2  
    MACIEK_M napisał:
    Względy bezpieczeństwa, w sytuacji zagrożenia, wyciągasz wtyczkę lub wyłączasz wyłącznik.

Zgadza się. Przeważnie wtyczka jest wpięta w gniazdko schowane za szafką więc jest słaba dostępność.
    Ja na czas wyjaśnienia tematu mam podłączony przedłużacz, który leży na blacie i za każdym razem po zakończeniu gotowania wyciągam wtyczkę. Niestety raz to zrobiłem wilgotną ręką... :!: Więc przestroga dla innych żeby tego nie robili w domu :D

MACIEK_M napisał:
    120 W to niezła grzałka, coś musi być ciepłe, albo źle mierzysz.

Płyta zimna czy ciepła, pobiera zawsze tyle samo, nawet po kilkudziesięciu godzinach od gotowania.
    Pomiar wykonany licznikiem SilverCrest zakupionym w Lidlu.

movzx napisał:
    Wzrokiem, dotykiem, smakiem...? Przy takiej ilości szczegółów temat nadaje się tylko w jedno miejsce.

Języczkiem... w dzieciństwie tak sprawdzałem baterie 9V i tak mi już zostało. Teraz jestem nieco starszy, to i wyższe napięcie jest mi nie straszne...

Wydaję mi się, że ilość szczegółów jest wystarczająca

1. Podałem rodzaj urządzenia.
    2. Określiłem problem.
    3. Opisałem jak urządzenie jest podłączone.
    4. Zadałem dwa pytania:
    - Czy to normalne zjawisko, czy nadaje się to pod reklamację?
    - Czy może mieć na to wpływ sposób podłączenia wtyczki?
  • Poziom 39  
    lordczarny napisał:
    Pomiar wykonany licznikiem SilverCrest zakupionym w Lidlu.
    O ten "szczegół" właśnie pytałem.
    Nie kopiąc leżącego pytaniami o legalizację - jaka jest dokładność tego "przyrządu", zwłaszcza dla współczynnika szczytu prądu występującego w tej płycie w stanie czuwania?
    No i pytanie najistotniejsze - co ma na ten temat do powiedzenia licznik domowy, legalizowany?