Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PA 5580 - Nie trzyma wody w bębnie i nie odprowadza jej przez węża

05 Sty 2014 11:04 1311 3
  • Poziom 2  
    Cześć,
    sytuacja jest taka, że wczoraj zrobiłem pranie paru rzeczy, wszystko ok, a potem wrzuciłem do pralki na uszlachetnianie dosłownie dwie-trzy rzeczy i pralka wylała. Próbowałem odpompować programem nr 9, ale wyświetlało błąd - nieszczelność układu wodnego (podejrzewam, że z powodu przymoczenia jakiegoś czujnika). Potem wylałem ręcznie wodę (dmuchając w wąż spustowy - drożny, wypływała przez pompkę) i wszedłem w tryb serwisowy; spróbowałem program 1 (napełnianie do poziomu presostatu), ale woda w ogóle nie utrzymała się w bębnie, od razu poszła do pompki i zaczęła wylewać się przodem pompki. Przerwałem, wrzuciłem test pompki - pompka działa (obraca się), ale nic nie wypływa przez węża.

Czy macie pomysł co mogło się stać?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Zaraz zaraz bo się pogubiłem... więc proszę o kilka podpowiedzi pomocniczych.

Pralka wylała Ci wodę... od spodu? - zdejmij dolną pokrywę, tam znajdziesz czujnik na podłodze (taki ze styropianem) wysusz wszystko i szukaj wycieku.
    Jak wylałeś wodę dmuchając w wąż spustowy? -wystarczy położyć wąż na ziemi i woda sama schodzi - chyba że jest zatkany

Cytat:
    spróbowałem program 1 (napełnianie do poziomu presostatu), ale woda w ogóle nie utrzymała się w bębnie, od razu poszła do pompki i zaczęła wylewać się przodem pompki

Jeśli filtr był odkręcony to co innego miała zrobić?

Cytat:
    pompka działa (obraca się), ale nic nie wypływa przez węża.

Skoro filtrem leci a wężem nie chce to pozostaje tylko zapchany wąż lub urwane śmigło w pompce
  • Poziom 2  
    no dobra, to z bębnem to był idiotyzm :D ale nie chcę tego testować do czasu, aż uporam się z kwestią pompki.
    Zdjąłem dolną pokrywę, wysuszyłem czujnik, zniknął błąd 12, już jakiś progres jest, ale nie widzę za diabła wycieku.
    Spróbowałem z wężem, położyłem go właściwie płasko, woda powinna spłynąć - ale nic z tego; znów w niego dmuchnąłem - wężykiem od pompki popłynęło. W pompce stoi woda. Sama pompka się obraca i mam wrażenie, że to nie z nią problem, bo śmigło lata. Czyli zapchany wąż, jak sądzę... za chwilę wrócę do tematu. Dzięki na chwilę obecną!
  • Poziom 18  
    Gdyby okazało się że wąż jest drożny to szukaj przyczyny w rurze między zbiornikiem a pompką - lubi się tam pralka skarpetą zapchać.