Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wifi na odległość - jak stworzyć sieć na odległość

05 Sty 2014 11:42 2313 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mam do was prośbę. Mógłby ktoś napisać mi co mam zrobić żeby sygnał z mojego domu przesłać jakieś 60m dalej do innego budynku na jednej ulicy. Chce to zrobić ponieważ otworzyłem sklep niedaleko siebie i chciałbym mieć internet ze swojego domu.
    Tutaj ilustracja jak to wygląda. W domu mam internet radiowy podłączony do routera tp-link.

W sklepie będzie laptop z wbudowanym wifi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na zewnątrz w obu miejscach anteny Wi-Fi tak aby się widziały np. nanostation.

W sklepie dodatkowy AP do rozsyłania WiFi.
  • Poziom 9  
    a monzna by jakos antenami zewnetrznymi zrobic to? Bo te nanostation troche drogie sa. Anteny zewnetrzne kierunkowe sa tansze.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Pierwsze co bym sprawdził to zaszumienie okolicy bo może się okazać że 2,4GHz będzie "zamulać" no i anteny muszą się widzieć. Kolega podał najlepsze rozwiązanie które rozwiąże twój problem.

• Poziom 9  
    O właśnie o taki rysunek mi chodziło. Te TP-Link TL-WA5210G będzie dobry? Bo jest dużo tańszy.
    Jeżeli chodzi o zaszumienie to anteny będą widzieć się bez problemów na dachach budynków będą, a po drodze nic nie ma tylko płaskie dachy.

Dodano po 10 [minuty]:

U mnie dokładnie jest tak. Mam od tej firmy antene nanostation i dalej jak na tym rysunku bedzie działać?