Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Samsung BT63TDBFGB

asymmetric 05 Jan 2014 12:04 5799 4
    asymmetric
    Level 2  
    Witam,
    Mój problem jest taki, że przy ustawieniu piekarnika sterowanie jest ustawione, ale nie uruchamiają się ani termoobieg (wiatrak, grzałka) ani grzałki grilla. Na wyświetlaczu nie pokazuje żadnego błędu.

Natomiast wiem w jaki sposób doszło do tego uszkodzenia. Podczas jednego z uruchomień zablokował się górny termoobieg (po prostu zablokowała go niewyjęta część z piekarnika). Gdy usunąłem blokadę już nie mogę go uruchomić.

Pytanie jest takie czy jest tam jakiś bezpiecznik, który się spalił przy takim przeciążeniu (zablokowanie wiatraka) czy awaria jest poważniejsza. Dodam, że piekarnik ma funkcję separatora i dolna cześć piekarnika działa bez zarzutu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    falo22
    Level 25  
    Trzeba to rozebrac aby stwierdzić czy uszkodzony jest silnik wentylatora termoobiegu i ewentualnie zweryfikować moduł
    asymmetric
    Level 2  
    Już po problemie. W załączniku zdjęcie zepsutej części. Może komuś się ta wiedza przyda. Pozdrawiam. Piekarnik Samsung BT63TDBFGB
    kolim
    Level 1  
    Uszczegółowienie rozwiązania problemu:

Jest to termostat, który odcina górną połowę piekarnika, analogicznie zabezpieczona jest dolna część (obydwa zainstalowane są pod obudową na tylnej ścianie piekarnika), na górze znajduje się trzeci termostat który zabezpiecza układy sterowania.

A tak szczegółowo - to część oznaczona jako PW-3V dostępna jest jako:

Termostat do piekarnika Samsung BF641FST i BT62TDBCT - DG47-00010B

Dziś zamawiałem, kosztuje 29 PLN.
    sybalor
    Level 11  
    Jak sprawdzić taki termostat?