Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piekarnik SAMSUNG BT63TDBFGB

asymmetric 05 Sty 2014 12:04 2928 3
  • #1 05 Sty 2014 12:04
    asymmetric
    Poziom 2  

Witam,
    Mój problem jest taki że przy ustawieniu piekarnika sterowanie jest ustawione ale nie uruchamiają się ani termoobieg (wiatrak, grzałka) ani grzałki grilla. Na wyświetlaczu nie pokazuje żadnego błędu. Natomiast wiem w jaki sposób doszło do tego uszkodzenia. Podczas jednego z uruchomień zablokował się górny termoobieg (po prostu zablokowała go niewyjęta część z piekarnika). Gdy usunąłem blokadę już nie mogę go uruchomić. Pytanie jest takie czy jest tam jakiś bezpiecznik, który się spalił przy takim przeciążeniu (zablokowanie wiatraka) czy awaria jest poważniejsza. Dodam że piekarnik ma funkcję separatora i dolna cześć piekarnika działa bez zarzutu. Z góry dziękuję za odpowiedź .

0 3
  • #2 05 Sty 2014 22:01
    falo22
    Poziom 25  

Trzeba to rozebrac aby stwierdzić czy uszkodzony jest silnik wentylatora termoobiegu i ewentualnie zweryfikować moduł

0
  • #3 08 Sty 2014 12:07
    asymmetric
    Poziom 2  

Już po problemie. W załączniku zdjęcie zepsutej części. Może komuś się ta wiedza przyda. Pozdrawiam. piekarnik SAMSUNG BT63TDBFGB

1
  • #4 28 Cze 2016 20:56
    kolim
    Poziom 1  

Uszczegółowienie rozwiązania problemu:

Jest to termostat, który odcina górną połowę piekarnika, analogicznie zabezpieczona jest dolna część (obydwa zainstalowane są pod obudową na tylnej ścianie piekarnika), na górze znajduje się trzeci termostat który zabezpiecza układy sterowania.

A tak szczegółowo - to część oznaczona jako PW-3V dostępna jest jako:

Termostat do piekarnika Samsung BF641FST i BT62TDBCT - DG47-00010B

Dziś zamawiałem, kosztuje 29 PLN.

2