Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziała jeden kanał w radiomagnetofonie Megatone SL-910

05 Sty 2014 13:25 774 4
  • Poziom 19  
    Witam
    Od dłuższego czasu męczę się z radiomagnetofonem Megatone SL-910. Problem polega na tym że jeden z kanałów niedziała tzn jest ledwie słyszalny, na poniższym schemacie jest zaznaczony jako biały. Schemat przedstawia część służącą do regulacji barwy oraz głośności. Jeśli zamienię wyjścia biały z czerwonym to kanał biały działa normalnie natomiast czerwony pada. Jeśli odepnę przewód pomarańczowy oba kanały są ledwo słyszalne. Jeśli zamienię wejścia biały z czerwonym nie ma żadnej różnicy. Jeśli zamienię dojście do minusa kondensatora C1 z C2 to kanał biały zaczyna działać natomiast pada czerwony, wnioskuje z tego że problem leży gdzieś pomiędzy wejściem a kondensatorem C1 niestety nie widać żadnego elementu który był by uszkodzony. Jedynie do czego nie mam pewności to podwójne potencjometry służące do regulacji barwy oznaczone jako TW, TS, TN. Zamieniłem potencjometry z kanału czerwonego na biały ale w tedy lewego kanały nie da się przyciszyć do zera. Elementy Z1 oraz Z2 nie mają żadnego oznaczenia ale mają po 104nF więc to chyba będą kondensatory. Ma ktoś jakiś pomysł co by mogło stanowić tu problem?
  • Poziom 22  
    Sprawdzałeś jakie sygnały wychodzą z C5, C4 i R16, (z każdego osobno) po ich wylutowaniu z płytki od strony C1?
  • Poziom 19  
    Jakie sygnały wychodzą z tych elementów nie sprawdzałem ale zamieniałem je miejscami pomiędzy kanałami i nie było różnicy. W tej chwili nie mogę zmierzyć co z nich wychodzi gdyż mam wymontowane potencjometry od regulacji barw a ponieważ w niedziele zamówiłem nowe nie chcę wlutowywać obecnych gdyż płytka od strony ścieżek jest zdeczka zmasakrowana. Jak zamontuje nowe dam znać co i jak.
    Co do C4 to nie chodzi Ci przypadkiem o C7?
  • Poziom 22  
    Tak C7, a co to jest pomarańczowy ?
  • Poziom 19  
    To jest kolor przewodu który wychodzi z płyty głównej.