Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Brak d德i瘯u z USB w TV 42 LN 570S

nazoo 05 Sty 2014 14:30 1866 10
  • #1 05 Sty 2014 14:30
    nazoo
    Poziom 6  

Witam Forumowicz闚 :)

Witam, mam taki problem jak w temacie.
    Po w陰czeniu filmu z USB nie mam d德i瘯u na g這郾ikach zewn皻rznych, na g這郾ikach TV d德i瘯 jest.
    G這郾iki zewn皻rzne to Logitech X-530 i s one po陰czone z zewn皻rzn kart d德i瘯ow I-TEC 7.1 USB Channel Audio Adapter.
    Telewizor - karta d德i瘯owa po gnie寮zie Spidf, kt鏎a jest pod陰czona do komputera przez USB (Innej mo磧iwo軼i nie ma. Komputer nie ma wej軼ia optycznego) i z karty przez gniazda jack 3,5 pod陰czone g這郾iki.
    W tv prze陰czam na "G這郾ik zewn皻rzny" albo na "Synchronizacja d德i瘯u LG" i nic 瘸dnej reakcji.
    Na komputerze korzystam z Virtual audio cable - Audio Repeater (MME).
    Zn闚 jak ogl康am kana造 z dekodera NC+ przy takim pod陰czeniu d德i瘯 jest w stereo ale jest na ka盥ym kanale, a z USB nie ma!
    Co jest przyczyn, gdzie jest b陰d??
    Prosz o jak najszybsz i wyczerpuj帷 porad.
    Z g鏎y dzi瘯uj

0 10
  • #2 06 Sty 2014 23:46
    anmedia
    Poziom 39  

nazoo napisa:
    Co jest przyczyn, gdzie jest b陰d??

A ja zapytam jedno, czy to urzadzenie to dekoder czy tylko wzmacniacz. Przegladajac informacje o tym urzadzeniu, calosc jest sterowana za pomoca oprogramowania.

Dlatego, (na poczatek zostawilbym LG w spokoju i skonfigurowal adapter). Czy kolega ma dostep do jakiegos odtwarzacza DVD lub CD niezaleznego (samodzielnego) z wyjsciem SPDIF? Z pewnoscia z DVD nie bedzie problemu (najlepiej starszy model szczegolnie bez wyjscia HDMI)

Polacz kablem optycznym DVD z adapterem. Kolejna czynnosc to wlacz plyte DVD z dzwiekim 5.1. Ustaw tak oprogramowanie i adapter aby dzwiek byl we wszystkich glosnikach. Dopiero po takiej konfiguracji przepnij kabel z DVD do TV i tam ustawiaj. Niestety z LG to roznie bywa ;)

0
  • #3 07 Sty 2014 22:22
    nazoo
    Poziom 6  

Witam, koleg/kole瘸nk anmedia, niestety nie posiadam DVD czy jakie inne urz康zenie z wyj軼iem optycznym, moje DVD jest starego typu i tylko na RCA i EURO.
    Tak to jest dekoder, ogl康am filmy z komputera i wszystko hula na 5.1 czy nawet w dts, i konfiguracja dekodera dzia豉 z stereo i dalej.
    Dekoder NC+ (ITI 2850ST) teraz pod陰czy貫m optykiem bezpo鈔ednio pod kart d德i瘯ow, i d德i瘯 przesy豉 niestety w stereo nawet na kana豉ch oznaczonych DD+ itp. w dekoderze przestawiam na DD to wtedy s trzaski.
    Wcze郾iej (1 godz.) temu by pod陰czony HDMI do TV a z TV optykiem do Kart d德i瘯owej i d德i瘯 szed te stereo po prze陰czeniu na DD te trzaski w g這郾ikach. wi璚 sygna z gniazda optycznego z TV idzie (w stereo) ale idzie. A co wa積iejsze 瞠by telewizor wys豉 ten d德i瘯 po optyku z dekodera NC+ na kart d德i瘯ow, musz prze陰czy w ustawieniach TV na zew. g這郾iki, b康 na synchronizacj... I to dzia, ale w豉郾ie problem jest z USB; nic 瘸dnego d德i瘯u nawet ze zwyk貫go mp3 (oczywi軼ie po zmianie w ustaw. na zew. g這郾iki). Prosz pom騜cie!!!

0
  • #4 07 Sty 2014 22:32
    anmedia
    Poziom 39  

nazoo napisa:
    Prosz pom騜cie!!!

Zacznij od zrobienia tego co napisalem. Co mamy Ci wiecej pomoc? Masz LG - niestety taka jest konstrukcja i jedyna. W innych markach TV takich cudow nie ma.
    I jeszcze jedno urzadzenia podlaczone do TV za pomoca HDMI, beda za pomoca TV wysylac dzwiek tylko 2.0.

0
  • #5 07 Sty 2014 23:00
    nazoo
    Poziom 6  

A to ju jedno wiem, 瞠 urzadzenia podlaczone do TV za pomoca HDMI, beda za pomoca TV wysylac dzwiek tylko 2.0. :)

A czy to musi by koniecznie DVD? czy ten dekoder NC+ nie mo瞠 by?? bo chyba jeszcze wie輳 mam z WYJ列IEM optycznym, (tylko p造t w 5.1 musz poszuka, albo wypal p造tk z d德i瘯iem 5.1 bo co mam w tym standardzie tylko pezpo鈔edni z kompa puszcza貫m, to hula這.
    Tylko nie wiem czy si nagra w standardzie 5.1

A na upartego ten dekoder tv sat. bezpo鈔ednio do karty d德iekowej i poszuka kana逝 z audycj 5.1??

Dodano po 17 [minuty]:

Jutro dam zna co i jak :) mam tylko jeszcze pytanie, bo w tej chwili 瞠by poszed d德i瘯 musz dodatkowo u篡 programu virtual audio cable - Audio Repeater (MME). czy ten program jest odpowiedni? a mo瞠 jest inny jaki lepszy?
    Z g鏎y dzi瘯uj. :)

0
  • #6 07 Sty 2014 23:04
    anmedia
    Poziom 39  

nazoo napisa:
    A czy to musi by koniecznie DVD?

Nie, ale bylo to rozwiazanie najprostsze poniewaz filmy maja dzwiek 5.1 a wiec moglbys sprawdzic wszystkie opcje. Jest mozliwosc podpiecia zwyklego odtwarzacza CD, tylko dzwiek masz 2.0. No chyba ze masz dostep do audiofilskich plyt CD z dzwiekiem DTS 5.1 a w to watpie.

nazoo napisa:
    czy ten dekoder NC+ nie mo瞠 by?

Moze byc, ale dekoder rowniez ma kilka opcji ustawien dzwieku, a chodzi o zminimalizowanie opcji ustawien. Dlatego w ani w DVD ani w CD nie masz zadnych ustawien dodatkowych.

nazoo napisa:
    A na upartego ten dekoder tv sat. bezpo鈔ednio do karty d德iekowej i poszuka kana逝 z audycj 5.1??

Oczywiscie tez mozesz, ale z tego co pisza inni uzytkownicy, to na wielu kanalach wyswietla sie 5.1 ale dzwie i tak jest 2.0 wiec jaka masz pewnosc ze polaczenie czy konfiguracja bedzie prawidlowa?

0
  • #7 07 Sty 2014 23:06
    nazoo
    Poziom 6  

jutro dam zna co i jak :) mam tylko jeszcze pytanie, bo w tej chwili 瞠by poszed d德i瘯 na g這郾iki z tv na kompa a potem na g這郾iki, musz u篡 dodatkowo programu virtual audio cable - Audio Repeater (MME). czy ten program jest odpowiedni, a mo瞠 jest jaki inny du穎 lepszy. mo瞠 to wina tego programu??

0
  • #8 07 Sty 2014 23:09
    anmedia
    Poziom 39  

nazoo napisa:
    mo瞠 to wina tego programu??

Niestety nie odpowiem, nie mam takich "pajeczynek" i kompinacji. A skad wiesz ze wina programu, skoro w tej chwili sam nie masz pojecia gdzie stoi problem, a po to napisalem jak sprawdzic aby wyeliminowac problemy sprzetowe.

0
  • #9 08 Sty 2014 22:17
    nazoo
    Poziom 6  

Witam w豉郾ie pod陰czy貫m dekoder NC+ bezpo鈔ednio pod kart d德i瘯ow po gnie寮zie optycznym ale d德i瘯 jest dwukana這wy, i tak jak pisa貫m 瞠bym co us造sza przez g這郾iki musz u篡 virtual audio cable - Audio Repeater (MME).
    wie篡 nie pod陰czy貫m bo nie uda這 mi si znale潭 co z d德i瘯iem 5.1 NIewiem co robi. :(

0
  • #10 22 Cze 2014 00:50
    nazoo
    Poziom 6  

ponawiam temat, bo rozwi您ania nie znalaz貫m.

0
  • #11 22 Cze 2014 02:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A co na to serwis producenta tv?.

0