Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa brak swiatelka w bagazniku

27 Mar 2005 21:39 8066 9
  • Level 24  
    Witam wszystkich!! Moja inwencja tworcza sie po prostu skonczyla :). mianowicie kilka miechow temu mialem auto u lakiernika i po powrocie swiatlo nie swieci. Przejzalem wszystkie bezpieczniki. Brak jest plusa - minus po wylaczniku jest. Moge pociagnac osobnego- ale nie bede sie bawil w tzw. odpieprz, poza tym szukanie usterki pod blokiem w zimie na chodniku to nie robota (do warsztatu chwilowo dostepu brak :) ).Pytanie: czy ma ktos jeszcze pomysl co zrobic i gdzie najrzec??? Wiem ze podobny temat byl poruszany na elektrodzie (nawet chyba nie dawno) ale to juz tez sprawdzilem. Pozdrawiam!!
  • Level 12  
    zobacz na przejsciu z klapy bagażnika do wnętrza pojazdu tam często kabelki się przecieraja
    pozdrówka
    RobertS
  • Level 24  
    W tym rzecz ze swiatelko jest w samym samochodzie a nie w klapie (w plastikach tapicerki auta). Do klapy idzie jedynie kabelek od wylacznika drzwiowego, a pisalem ze z masa po wylaczniku niie ma problemu. Dzieki za zainteresowanie.
  • Level 21  
    Obejrzyj dobrze styki na nadwoziu tam gdzie przylega klapa bagażnika. Szczególnie wszystktkie plasticzki. Np. w fordzie jeden ze styków obsługuje w pierwszej kolejności coś tam a dopiero później lampkę bagażnika.
  • Level 12  
    W Corsach światełko w bagażniku chyba zaświeca się dopiero po załączeniu świateł postojowych i otwarciu klapy
  • Level 14  
    podłącz lampkę kontrolną i poszukaj czy masz zasilanie ?
  • User removed account  
  • Level 24  
    Hmm pierwszy raz slysze zeby w Corsach swiatelko zapalalo sie po postojach (moze w tych najnowszych modelach). Co do tego co napisal kolega Elektrit to temat ktory podales widzialem i NIC, kostke przerabialem tez juz dawno i NIC (w niej sa kable ktore ida do klapy). Kabel zasilajacy ta lampke idzie w tapicere. Moze i masz racje ze zlaczki na kostkach sniedzieja wiec kukne jeszcze w boczek pod gajga otwierania klapy przedniej. Tam tez sa kostki, ktore najprawdopodobniej lacza tyl z reszta auta. Teraz zrobilo sie troszke cieplej i dluzej widac wiec jest okazja podlubac. Dam znac jak namierze co bylo. Dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam!!
  • Level 1  
    mam podobny probolem tylko ze u mnie nie swieci sie takze swiatelko w schowku, wszystko wydaje sie dobrze ale nie dzialają, co mozna z tym jeszcze zrobic?