Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo III 1.9 TDI - Kontrolka otwartych drzwi

05 Jan 2014 17:11 4383 9
 • Level 10  
  Witam, od kilku dni walczę z zapalającą się kontrolką otwartych drzwi. System informowania niestety nie jest dokładny ponieważ nie pokazuje, które drzwi lub klapa są otwarte tylko ogólnie sygnalizuje błąd. Usterka jest o tyle uciążliwa, że czasami nie można zamknąć samochodu bo wydaje mu się, że drzwi są otwarte. W drugą stronę zaś jak uda się zamknąć to po chwili wydaje mu się że drzwi zostały otwarte i załącza się alarm. W trakcie jazdy też czasami mam "dyskotekę" bo kontrolka się zapala i gaśnie a tym samym zamki w pozostałych drzwiach się automatycznie ryglują i na odwrót. Na jakimś forum znalazłem podobny przypadek tyle że w Seacie Altea. Tamten użytkownik udał się po poradę do autoryzowanego serwisu i otrzymał odpowiedź, że taką usterkę powoduje zamek kierowcy. Nie zastanawiając się długo kupiłem używany przez internet podmieniłem ale niestety efekt ten sam. Teraz próbuję dojść do tego czy to aby na pewno usterka zamka drzwi kierowcy czy może innego np klapy bagażnika - tych dwoje jest najwięcej eksploatowanych ponieważ przeważnie jeżdżę sam. Usiłuję też znaleźć schemat elektryczny kostki wpinanej w mechanizm zamka drzwi kierowcy. Jest tam 10 pinów z których tylko 7 jest wykorzystanych. Czy ktoś wie jakie należy zewrzeć aby uzyskać efekt na stałe zamkniętych drzwi? Bo jeżeli zwarłbym drzwi kierowcy to to wykluczyło by usterkę własnie w nich. Później analogicznie postąpiłbym z pozostałymi. Ewentualnie może ktoś wie jakie powinny być napięcia dla konkretnych pinów w omawianej kostce ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Zacznij od kontroli przelotek drzwiowych.
  Przy otwartych drzwiach zamknij zamki i ruszaj drzwiami.
  Przy zamkniętych drzwiach, jak kontrolka się zapali, podociskaj drzwi do nadwozia.
  A nie w ciemno wymieniaj elementy.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Level 11  
  Podłącz po komputer to będziesz mieć napisane które drzwi są otwarte.
  Tylko nie mów o magiach co kasują błędy tylko :)
 • Level 10  
  Dziękuję za odpowiedzi, niestety poruszając otwartymi drzwiami z zamkniętymi zamkami nie udało się uzyskać pożądanego efektu kontrolka się nie zapaliła ani też nie zgasła jak już była zapalona. To samo z dociąganiem drzwi już zamkniętych sytuacja identyczna. Natomiast jeżdżąc obecnie ze zdemontowaną tapicerką drzwi kierowcy ewidentnie słychać, że w momencie jazdy gdy gaśnie kontrolka otwartych drzwi ryglują się te właśnie od kierowcy. Dzisiaj jeszcze sprawdziłem jedną rzecz, że gdy komputer błędu nie wyświetla i uda się zamknąć drzwi z pilota to po chwili tak jak pisałem wcześniej następuje załączenie alarmu tylko że teraz siedziałem wewnątrz samochodu po rozłączeniu alarmu również pilotem i przekręceniu kluczyka w stacyjce na dzień dobry pojawia się kontrolka otwartych drzwi. Z góry uprzedzam że nie mam czujników ruchu i swoją osobą alarmu nie uruchomiłem. Super było by gdyby ktoś posiadał rozpiskę pinów w kostce podłączonej do zamka.
 • Level 27  
  Przyczyną może być sterownik drzwi przednich z wersją hw 06.W blokach pomiarowych trzeba sprawdzić które drzwi są "otwarte"i zmienić sterownik po tej stronie.Prawidłowa wersja to hw 08.Dotyczyło to aut do rm 2008.
 • Level 10  
  Czy ten sterownik znajduje się w mechanizmie zamka ? I ewentualnie jest wymienialny?
 • Level 27  
  Sterownik jest przykręcony od wewnątrz do boczka (konieczny demontaż boczka z podnośnikiem) i jest wymienialny.
 • Level 10  
  Czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcie jak ten element wygląda? Drzwi mam rozebrane i widzę tylko mechanizm podnoszenia szyby.
 • Helpful post
  Level 27  
  Sterownik jest pod białą osłoną-tam gdzie idą przewody,trzeba ja odkrecić (torx 10-15)
 • Level 10  
  Dziękuję za pomoc, sterownik drzwi okazał się strzałem w dziesiątkę. Przyczyną był zimny lut na jednym z pinów. Jego przelutowanie rozwiązało problem i wszystko wróciło do normy. Teraz został mi tylko nadmiarowy zamek, który niepotrzebnie kupiłem:). Temat do zamknięcia.