Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł na bezprzewodową transmisję dźwięku

strykul 05 Sty 2014 17:21 744 3
  • #1 05 Sty 2014 17:21
    strykul
    Poziom 17  

Witajcie, ostatnio odwiedziłem mojego kumpla, który pochwalił się nowym nabytkiem - amplitunerem Yamahy RX-A3020 - obsługującym streaming dźwięku z urządzeń Apple. Z racji moich obecnych warunków mieszkaniowych (jak również finansowych) nie mam możliwości sprawienia sobie czegoś podobnego - jednak pomyślałem, że samą funkcjonalność bezprzewodowej transmisji dźwięku zarówno z komputera jak i z smartfona/tabletu można my jakoś tanio zaimplementować. W pierwszej chwili pomyślałem o odtwarzaczu multimedialnym wyposażonym w LAN'a (coś w stylu Xtreamera'a Sidewindera), jednak jest to dość droga kwestia(Sidewinder 2010 praktycznie nieosiągalny), jak również ograniczona w kwestii innych zastosowań (choćby jakiegoś klienta Torrent or so). Pomyślałem, że może niezawodny jak zwykle Raspberry Pi dałby się nakłonić do podobnej współpracy - nie pobiera dużo prądu, jest mały ( a to ważne ) i cenowo wraz z obudową i kartą pamięci nie przekroczy 200 zł. Proszę was o poradę w kwestii tego, czy podobny zakup ma sens, czy RPi się sprawdzi i ewentualnie o sugestie dotyczące konfiguracji.

0 3
  • #2 05 Sty 2014 17:53
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Co, konkretnie, kolega chce zbudować?

0
  • #3 05 Sty 2014 18:00
    strykul
    Poziom 17  

Chcę w oparciu o Rpi lub inny MiniPC uzyskać urządzenie, sterowane z poziomu komputera i smartfona, przyłączone skrętką do routera, na które będę mógł sobie streamować muzykę - uciążliwe jest przepinanie mojego zestawu audio (póki co mam 5.1 creativa) raz do komputera a innym razem do telefonu. A tak - głośniki podłączę do tego urządzenia i problem znika...

EDIT:
    Dodatkowo byłoby miło, gdyby urządzenie umożliwiało udostępnianie zawartości podłączonego dysku twardego w sieci LAN.

0
  • #4 25 Sty 2014 10:28
    kszysek
    Poziom 18  

Wszystko o co pytasz zrobisz na rpi steaming audio, video a nawet klonowanie ekranu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo