Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kłopot z oplem vectrą 2.0 dli 97r

tomekb 27 Mar 2005 21:47 1757 12
  • #1 27 Mar 2005 21:47
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    mam na warsztacie autko takie jak wyżej i jest kłopot
    przy jezdzie na 3 lub 4 biegu pod góre z obciązeniem zapala sie check i auto zwalnia do 50 km/h
    podłączany był pod tech i tech2 i nic nie wykazało
    czasami gość jezdzi 2-3 dni i nic sie nie dzieje a czasami w ciągu dnia 5,6 razy sie zapala kontrolka
    odwiedził juz 3 serwisy i kilku doświadczonych elektroników samochodowych i zadnych rezultatów
    może Koledzy mieli coś podobnego w takim aucie?
    jestem otwarty na wszystkie sugestie, za pomoc z góry dziekuję
    co prawda ma kilka sugestii na temat tego auta ale poczekam na odzew z forum
    pozdro
    T

0 12
  • #2 28 Mar 2005 11:42
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Czy jest gaz w tym aucie?

0
  • #3 28 Mar 2005 12:24
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam
    Co do tego co zwalnia to pewnie przełancza sie na tryb awaryjny tylko dlaczego? hmmm może to być jakis czujnik uszkodzony a nie robi to sie np przy jakiejś temperaturze?? czy temperatura jest obojetna?
    Pozdrawiam

0
  • #4 28 Mar 2005 12:27
    karp23
    Poziom 14  

jak podajesz typ silnika to pisz czy 2.0 DTH lub DTL bedzie wiadomo o co chodzi . zapalenie się lampki powinno być zapamiętane przez komputer .chyba że był to chwilowy zanik napięcia po stacyjce co będzie uznane za wyłączenie zapłonu.servis powinien zrobić tzw. migawkę w czasie jazdy aż zapisze dane silnika w momencie awarii.userka może być również po stronie mechanicznej !!!

0
  • #5 28 Mar 2005 12:29
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    tech był podłaczony podczas jazdy i nic nie wykazywało kontrolka sie zapalała samochod zwalniał a tech2 nic nie wykazywał
    pozdro]
    T

0
  • #6 28 Mar 2005 12:47
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Słabe punkty zapowietrzanie się układu przy przelewach z wtrysków(wymienic komplet gumowych rurek do pompy wtr.)filterek wiadomo,przepływomierz przy ostrym deptaniu ecu przechodzi w tryb dojazdowy najpierw o 30% potem nawet o 70%.Po dużym przebiegu problem z pompą pada czujnk Halla przy wysokiej temp.na zimno bywa OK.

0
  • #7 28 Mar 2005 15:11
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    przepływomierze zakładaliśmy już 3 dzieje sie to tak samo przy zimnym jak i ciepłym silniku
    wszystkie te elementy sprawdziłem już wcześniej i wymieniłem co potrzeba bez rezultatu
    teraz mam pytanie czy przy uszkodzonej uszczelce pod głowica moze sie tak zdarzyć?
    doświadczony stary mechanik mówił mi ze spotkał sie już z czymś takim ze przy czujniku temperatury silnika tworzy sie poduszka powietrzna (uszkodzona uszczelka głowicy) a pary cieczy mają temperature wyzszą od płynu w stanie ciekłym i czujnik wskazuje przegrzanie i dlatego silnik słabnie
    pozdro
    T

0
  • #8 28 Mar 2005 18:54
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Powinien pojawić się błąd za wysoka temp. cieczy.

Dodano po 3 [minuty]:

Może być problem z elektroniką przy pompie.Ale nie ćwiczyłem takiego przyp.

0
  • #9 28 Mar 2005 20:43
    tomekb
    Poziom 25  

własnie ja też i jest kłopot
    chyba od jutra zacznę rozbierać tego grata w drobny mak i składać na nowo może coś znajde
    pozdro
    T

0
  • #10 28 Mar 2005 22:34
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Jutro popytam w moim byłym serwisie może ktoś cos gdzies.

Dodano po 15 [minuty]:

Sprawdż jeszcze podciśnienia .Na próbe można turbine dać z pominieńciem elektrozaworu.Tam często puszczają sie te gumowe łączówki ale ECU wtedy protestuje izapala kontrolke wtedy są zapisane kody.

0
  • #11 29 Mar 2005 22:46
    janusz kaczor
    Spec od samochodów

Pytałem w ASO u kumpli wielkie oczy ale w kierunku pompy.Czy przepływomiarki były nowe.Przy teście powinieneś mieć co najmniej 800-900 na wysokich obrotach przy niższej wartości przepływu ecu może nie protestować a autko będzie muł.

0
  • #12 29 Mar 2005 23:09
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 02 Kwi 2005 20:33
    tomekb
    Poziom 25  

witam
    dziwna sprawa
    bo pogrzebałem trochę w kabelkach dookoła silnika i na razie cisza wydawało mi sie że gdzieś jest jakieś zwarcie
    na razie dziekuje wszystkim za wypowiedzi jezeli znowu pojawią sie klopoty to dam znać
    pozdro
    T

0