Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy !

mario s. 05 Sty 2014 17:25 5622 7
  • #1 05 Sty 2014 17:25
    mario s.
    Poziom 18  

Witam wszystkich :D
    Posiadam pralkę jak w tytule , mam ją od nowości i raczej nie było z nią problemu, pomijając kiedyś wymianę głośno pracującej pompki .

Wczoraj jednak coś się popsuło :cry:
    Po starcie w miejscu oznaczonym pisakiem "START" (od wielu lat pierzemy od tego miejsca) , wszystko szło jak należy , czyli normalnie nalewała wodę , kręciła bębnem itd. (ilość wlanej wody jest na foto, gdyż zrobiłem próbę bez prania stosując się do rady jednego z Fachowców na forum :idea: ) , ale po dojściu to punktu "1" , zatrzymuje się !
    Nie było słychać nawet tego silniczka napędzającego programator !
    Więc przekręciłem stopniowo programator dalej , chcąc sprawdzić gdzie ponownie zaskoczy i zaskoczyła w miejscu nr. "2" i znów pracowała kręcąc bębnem , wydając swoje normalne odgłosy :D
    Później zatrzymała się w miejscu nr. "3" i znów cisza , więc dalej przekręciłem skok po skoku i zaskoczyła w punkcie "4" , no i potem szła normalnie wirując i wylewając wodę aż do punktu "STOP"
    Dodam że wylewała wodę porządnym ciśnieniem (włożony wąż do wanny), więc rura odpływowa raczej odpada, może programator , gdyż jest trochę u góry skorodowany fot.
    Jednak czytając wątki na forum , zauważyłem że znawcy tematu raczej nie stawiają na niego :!:
    Wyczyściłem też ten mały zbiorniczek o dołu bębna , który uruchamia ciśnieniowo ten elektro-włącznik :idea:
    Proszę o porady , gdyż nie chciał bym kupować nowej "ładnej" z zawodną elektroniką ,ponieważ jestem za starymi niezawodnymi rozwiązaniami :D
    Pozdrawiam :D
    Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy ! Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy ! Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy ! Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy !

0 7
  • Pomocny post
    #2 05 Sty 2014 21:52
    falo22
    Poziom 25  

Prosze sprawdzić grzałke.

1
  • #3 07 Sty 2014 20:47
    mario s.
    Poziom 18  

Witam.
    Nie wiem czy to ma znaczenie , ale od wielu lat pralka jest podłączona do ciepłej wody ,a pokrętło temp. było zawsze na 30 stop. , więc ta grzałka raczej się w ogóle nie włączała, gdyż temp. wody z kranu była wyższa od zadanej :?:
    No chyba że przerwa grzałki ma wpływ na dalszy ciąg pracy programatora :?:

Jednak poddaje się podpowiedziom kolegów po fachu :D

Czy dostęp do grzałki jest z prawej z strony i czy sprawdzić ją na omomierzu czy ustawić na pokrętle ze 60 stopni ?

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2014 08:31
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

mario s. napisał:
    Czy dostęp do grzałki jest z prawej z strony

Tak
    mario s. napisał:
    No chyba że przerwa grzałki ma wpływ na dalszy ciąg pracy programatora

tak
    mario s. napisał:
    czy sprawdzić ją na omomierzu

tak.

0
  • #5 08 Sty 2014 19:16
    mario s.
    Poziom 18  

No iiiiiiiiiiiiiiiii ............... Niestety................ Uszkodzona grzałka :D
    Mieliście rację :idea:

Czy możecie Szanowni Koledzy polecić jakiś sklep w którym cena była by nie wygórowana :?:
    Gdyż jak wiadomo sklepów mnóstwo i cen również :D

0
  • #6 09 Sty 2014 20:51
    mario s.
    Poziom 18  

Witam i informuję o postępach :D
    Niestety po zamontowaniu grzałki pralka po starcie jak zwykle nalała trochę wody, pokręciła trochę i znów CIIIISZA ! To framuga :cry:

Kiedy dmuchnąłem metodą (usta usta :D ) w hydrostat i styki pyknęły pralka ruszyła , jak puściłem .... STOP , więc pomyślałem że problem z wodą , ale przecież zawór minutę wcześniej pykał i puszczał wodę :!:

No to znów rozkręciłem te drugą stronę pralki , aby dostać się do tego el-zaworu żeby zobaczyć czy w ogóle dostaje napięcie w czasie kiedy pralka ZDYCHA :idea: , mierzę napięcie na stykach ,a tam 230V , więc programator podaje , czyli zostaje pomiar omomierzem przejścia elektromagnesu i .................LIPA - PRZEJŚCIA NIE MA !!!!

Kurza twarz ,ja to mam pecha tu niby cały czas zawór pykał , a kiedy "spotkał się z nową grzałką" to zdechł za złości :D
    Ciekawe jak go wymienię co będzie następne ?

0
  • #8 10 Sty 2014 20:03
    mario s.
    Poziom 18  

No NA SZCZĘŚCIE ... "el-zworo" okazał się ostatnim w szeregu bolączek tej pralki :D
    Więc po jego wymianie już WSZYSTKO GRA :!:
    Dziękuję Szanownym Kolegą po fachu za pomoc :D , nie ukrywam że program "Usterka" 2 dni temu też mi coś pomógł , gdyż akurat było o pralkach i "podłożyli" im min. pompkę i hydrostat .
    Dziękuję raz jeszcze :D :D :D
    POZDRAWIAM

0