Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy !

mario s. 05 Jan 2014 17:25 7143 7
    mario s.
    Level 19  
    Witam wszystkich :D
    Posiadam pralkę jak w tytule , mam ją od nowości i raczej nie było z nią problemu, pomijając kiedyś wymianę głośno pracującej pompki .

Wczoraj jednak coś się popsuło :cry:
    Po starcie w miejscu oznaczonym pisakiem "START" (od wielu lat pierzemy od tego miejsca) , wszystko szło jak należy , czyli normalnie nalewała wodę , kręciła bębnem itd. (ilość wlanej wody jest na foto, gdyż zrobiłem próbę bez prania stosując się do rady jednego z Fachowców na forum :idea: ) , ale po dojściu to punktu "1" , zatrzymuje się !
    Nie było słychać nawet tego silniczka napędzającego programator !
    Więc przekręciłem stopniowo programator dalej , chcąc sprawdzić gdzie ponownie zaskoczy i zaskoczyła w miejscu nr. "2" i znów pracowała kręcąc bębnem , wydając swoje normalne odgłosy :D
    Później zatrzymała się w miejscu nr. "3" i znów cisza , więc dalej przekręciłem skok po skoku i zaskoczyła w punkcie "4" , no i potem szła normalnie wirując i wylewając wodę aż do punktu "STOP"
    Dodam że wylewała wodę porządnym ciśnieniem (włożony wąż do wanny), więc rura odpływowa raczej odpada, może programator , gdyż jest trochę u góry skorodowany fot.
    Jednak czytając wątki na forum , zauważyłem że znawcy tematu raczej nie stawiają na niego :!:
    Wyczyściłem też ten mały zbiorniczek o dołu bębna , który uruchamia ciśnieniowo ten elektro-włącznik :idea:
    Proszę o porady , gdyż nie chciał bym kupować nowej "ładnej" z zawodną elektroniką ,ponieważ jestem za starymi niezawodnymi rozwiązaniami :D
    Pozdrawiam :D
    Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy ! Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy ! Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy ! Pralka Whirlpool AWT 2240-400 - Zatrzymuje się podczas pracy !
  • Helpful post
    falo22
    Level 25  
    Prosze sprawdzić grzałke.
    mario s.
    Level 19  
    Witam.
    Nie wiem czy to ma znaczenie , ale od wielu lat pralka jest podłączona do ciepłej wody ,a pokrętło temp. było zawsze na 30 stop. , więc ta grzałka raczej się w ogóle nie włączała, gdyż temp. wody z kranu była wyższa od zadanej :?:
    No chyba że przerwa grzałki ma wpływ na dalszy ciąg pracy programatora :?:

Jednak poddaje się podpowiedziom kolegów po fachu :D

Czy dostęp do grzałki jest z prawej z strony i czy sprawdzić ją na omomierzu czy ustawić na pokrętle ze 60 stopni ?
    mario s.
    Level 19  
    No iiiiiiiiiiiiiiiii ............... Niestety................ Uszkodzona grzałka :D
    Mieliście rację :idea:

Czy możecie Szanowni Koledzy polecić jakiś sklep w którym cena była by nie wygórowana :?:
    Gdyż jak wiadomo sklepów mnóstwo i cen również :D
    mario s.
    Level 19  
    Witam i informuję o postępach :D
    Niestety po zamontowaniu grzałki pralka po starcie jak zwykle nalała trochę wody, pokręciła trochę i znów CIIIISZA ! To framuga :cry:

Kiedy dmuchnąłem metodą (usta usta :D ) w hydrostat i styki pyknęły pralka ruszyła , jak puściłem .... STOP , więc pomyślałem że problem z wodą , ale przecież zawór minutę wcześniej pykał i puszczał wodę :!:

No to znów rozkręciłem te drugą stronę pralki , aby dostać się do tego el-zaworu żeby zobaczyć czy w ogóle dostaje napięcie w czasie kiedy pralka ZDYCHA :idea: , mierzę napięcie na stykach ,a tam 230V , więc programator podaje , czyli zostaje pomiar omomierzem przejścia elektromagnesu i .................LIPA - PRZEJŚCIA NIE MA !!!!

Kurza twarz ,ja to mam pecha tu niby cały czas zawór pykał , a kiedy "spotkał się z nową grzałką" to zdechł za złości :D
    Ciekawe jak go wymienię co będzie następne ?
    mario s.
    Level 19  
    No NA SZCZĘŚCIE ... "el-zworo" okazał się ostatnim w szeregu bolączek tej pralki :D
    Więc po jego wymianie już WSZYSTKO GRA :!:
    Dziękuję Szanownym Kolegą po fachu za pomoc :D , nie ukrywam że program "Usterka" 2 dni temu też mi coś pomógł , gdyż akurat było o pralkach i "podłożyli" im min. pompkę i hydrostat .
    Dziękuję raz jeszcze :D :D :D
    POZDRAWIAM