Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydraulika siłowa - jaki rozdzielacz

05 Sty 2014 18:33 2877 4
  • Poziom 16  
    Witam.
    Jeśli nie ten dział, proszę o przeniesienie.

Potrzebuję zrobić sterowanie dwoma silnikami hydraulicznymi, jest to podwozie na gąsienicach, każdą gąsienice napędza silnik hydrauliczny. Trzeba rozwiązać problem płynnej jazdy, skręcania, oraz zmiany kierunku jazdy.

Sterowanie rozdzielaczami mechaniczne, aczkolwiek (jeśli to będą rozsądne pieniądze), mile widziany dżojstik, eletrozawory.
    Wszystkie części muszę kupić, nie posiadam w sumie nic do wykorzystania.

Posiadam koncepcje jak to zrobić, ale że to nie moja dziedzina więc proszę o pomoc, skorygowanie moich myśli, podpowiedzi, cokolwiek.

Więc wyglądało by to mniej więcej tak:
    * pompa hydrauliki 40l/min - to mam i chciałbym żeby zostało,
    * rozdzielacz hydrauliczny ( z dławikiem?)- tu nie wiem gdzie i jakiego szukać, chodzi o taki w którym im mocniej pociągne dźwignie tym więcej oleju płynie, taki jak w wózkach widłowych. Prosił bym o rade gdzie szukać, jakiej firmy, modelu czy o jakim oznaczeniu, bo pojecia nie mam.
    * dzielnik strumienia- żeby podzielić strumień, tak aby obydwa silniki kręciły się ze stałą prędkością a co za tym idzie maszyna w miarę prosto jechała- czy ta myśl ma sens?
    *rozdzielacz hydrauliczny (niewiem czy takie wogóle są), który posiada 3 położenia, w każdym najlepiej zatrzask, w środkowym położeniu dżwigni sekcję pływajacą, a w tych skrajnych tak jak klasyczny rozdzielacz, tj, dźwignia do przodu- obieg w jedna strone , dzwignia do tylu- obieg w drugą strone, jako że są 2 silniki i 2 strumienie, potrzebne ""dwa rozdzielacze" w jednej obudowie. Jest wogóle coś takiego? Jakieś oznaczenia, lub firma która produkuje?
    *lub jeśli nie ma takiego zespolonego rozdzielacza, dwa rozdzielacze, wtedy skręcanie polega na chwilowym przełączeniu w pozycje pływająca jednego z nich, z tym że w tym przypadku rozdzialacz taki musiał by równierz regulować przeplyw, jak w punkcie drugim. JEst coś co by spełniło moje oczekiwania?

Dodam, że maszyna podczas pracy jedzie bardzo wolno tj. od 20-200 metrów/godzine,

Wszystko podłączone w kolejności w jakiej wypisywałem.
    Mam nadzieje, że to jest w miare zrozumiałe.

Proszę o rady, czy coś w tym zmienić, uprościć?
    Czy to jest dobrze?
    Pomysł jak to zrobić na jednym dżojstiku mile widziany.

Warunek konieczny do spełnienia to aby przy jeździe na wprost operator trzymał tylko jedna dzwignię, dżojstik, czy co tam innego.
  • Poziom 16  
    Po pierwsze pompa najlepsza do tego to wielotłoczkowa osiowa z regulacją wydajności a najlepiej 2 pompy, każda napędzająca jeden(swój ) silnik hydrauliczny. Unikaj stosowania w sterowaniu rozdzielacza do silnika bo1-pompa cału czas pracuje na max. a przymykając rozdzielacz dławisz ją. 2 rozdzielacz stawia duże opory przepływu i grzeje olej. Pompy wielotłoczkowe zmieniając kąt wychylenia zwiększają lub zmniejszają wydajność czyli ilość oleju tłoczonego do silnika i tak regulujesz prędkość. Poczytaj coś o przekładniach hydrostatycznych. Są też pompy w których zmienisz kierunek tłoczenia i tym sposobem kierunki w silniku hydraulicznym
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Poclain Hydraulics. Gotowe rozwiązania do pojazdów.
    Ostatnio uruchamiałem pojazd do zbierania porzeczek na ich podzespołach.
    Pompa osiowa, wielotłoczkowa do obiegu zamkniętego z zaworem do zmiany kierunku jazdy, dwa silniki dwu-biegowe z hamulcem oraz zawór "dyferencjału".
    Maszyna skręcała za pomocą kół, ale to nie problem.
  • Poziom 2  
    sporo części mają w sklepie internetowym hydro-rexroth tam na pewno znajdziesz coś czego szukasz