Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działają niektóre strony internetowe

05 Sty 2014 18:55 2193 28
  • Poziom 9  
    Witam,

Wiem, że temat już kilkakrotnie był na forum. Jednak starałam się przejść przez wszystkie tematy, i starałam się zmieniać różne ustawienia sieci i dalej nic, a więc postanowiłam otworzyć nowy temat.

Pewien czas temu zauważyłam, że nie działają mi niektóre strony. Przykład: www.psychologytoday.com

Strona nie działa na moim komputerze, komórce, więc pewnie coś jest z ustawieniami routera?
    Zmieniłam MTU na 1450, ustawiłam na routerze statyczne DNS'y. Brak zmiany...
    Co jeszcze mogę zrobić?

Będę wdzięczna za pomoc.
  • Poziom 16  
    To nie jest wina po stronie routera, lecz faktycznie nie ma dostępu do tej strony. Albo ze serwerem coś się stało, albo jest na czarnej liście.

Proponuję przywrócić stare MTU, gdyż ma wpływ na prędkość a nie na dostępność ;)
  • Poziom 9  
    no ale jak na komórce próbuję się ze stroną połączyć używając nie mojego domowego wifi, ale przez sieć, no to strona działa.
  • Poziom 27  
    U mnie weszło bez żadnych problemów.....
  • Poziom 16  
    Dla pocieszenia mogę napisać, że u mnie nie może załadować... być może korzystamy z tego samego serwera DNS, który z jakichś względów nie przekierowuje na odpowiedni serwer.
  • Poziom 37  
    Neostrada 10Mbps - też nie wchodzi...
  • Poziom 43  
    Zmień DNS-y w karcie sieciowej na
    208.67.222.222
    208.67.220.220
  • Poziom 9  
    Zrobione.
    Dodaję raz jeszcze wydruk z komend.

Nie działają niektóre strony internetowe Nie działają niektóre strony internetowe
  • Poziom 43  
    Nadal brak dostępu do strony?
    Firewall nie blokuje połączenia?
    DNS teraz zwraca poprawny IP

Zamiast linku do strony w tych komendach wpisz IP które ci zwróciła komenda nslookup.
  • Poziom 9  
    nadal nie działa.

Nic nie blokuje.

Zwracam uwagę także, że na komórce też mi ta strona nie działa (jak pracuję na domowym wifi)

• Poziom 43  
    A przez kabel z routera działa ??
  • Poziom 9  
    też nie działa
  • Poziom 16  
    Wpisz do routera adresy serwerów DNS, z jakich korzysta telefon... a może telefon pobiera stronę z proxy?
  • Poziom 43  
    To zapewne będzie wina ISP - zgłaszaj problem.
  • Uczeń
    u mnie tez ta stronka nie dziala a powinna?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ja mam neostradę. będę zgłaszać problem.
  • Poziom 43  
    Przez proxy strona uruchamia się ??
  • Poziom 9  
    Zadzwoniłam na infolinię neostrady i otrzymałam informację, że mają listę stron z których są wykonywane ataki hakerskie i je po prostu blokują.

Kazali mi przy loginie do neostrady dopisać na początku "bez_ochrony" (np. bez_ochronymójlogin@neostrada.pl) i niby za jakiś czas ma zacząć działać. Od czasu gdy to zmieniłam to mam problemy z DNS'ami i nie mam neta...

Zadzwoniłam do nich raz jeszcze i inny Pan mi powiedział, że formułka bez ochroy działa tylko czasami i że zgłosi temat dalej.

Na stronce są artykuły z tematyki psychologicznej :)

Tak swoją drogą mam jeszcze jedną stronę, która działa/nie działa w podobny sposób
    www.mayoclinic.com (też psychologia)

Widocznie psychologia to zło ;)

Przez linka proxy strona działa
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,

Informację, jaką otrzymałam od neostrady jest taka, że to nie oni blokują te strony, ale serwery tych stron z jakichś powodów nie dopuszczają użytkowników...
    Nie jest to jakieś rozwiązanie tego problemu.

Dziękuję za pomoc wszystkim!
  • Poziom 16  
    natalia158 napisał:
    Witam ponownie,

Informację, jaką otrzymałam od neostrady jest taka, że to nie oni blokują te strony, ale serwery tych stron z jakichś powodów nie dopuszczają użytkowników...
    Nie jest to jakieś rozwiązanie tego problemu.

Dziękuję za pomoc wszystkim!

Nie pierwszy raz użytkownicy z Polski są w takiej sytuacji... dawno temu Polska dostała pulę adresów, z których korzystały kraje ze wschodu i które zostały zablokowane przez bardzo dużą ilość serwerów ze względu na ataki hakerskie i wirusy. Efektem było to, że przez długi czas użytkownicy internetu w Polsce nie mieli dostępu do tych serwerów i do których to serwerów uzyskali dostęp po prośbach o odblokowanie i informacjach skierowanych do administratorów.