Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H 1.4 16V - rozrusznik niekręci , pompa paliwa niepodaje paliwa

czenek 06 Sty 2014 17:56 8064 35
    autoas
    Poziom 42  
    Myślę, że sam więcej szkody wyrządzisz niż coś naprawisz, więc oddaj to komuś kto się zna, ale zrobisz jak uważasz....THE END
  • Relpol przekaźniki
    fuelinyourblood
    Poziom 35  
    A nielepiej poprostu czy masz zasilanie na cewke? 5V na czujniku? Bedzie od razu widac czy zasilanie jest czy nie? Jak brak 12V na cewce, to podajesz i palisz. Jak nie pali to problem jest gdzie indziej. Częsta wadą jest poprostu przekaznik główny. Zdazaja sie kluczyki. Lub szyna CAN zwiera. Musisz miec doswiadczenie to raz. Sprzet to dwa.
  • Relpol przekaźniki
    Brudny_Harry2
    Poziom 10  
    A czytałeś co ci dałem czy bajki opowiadał.
    A bezpiecznik od body był spalony przypadkiem?
    Astrę H radzi sobie OP-Com bez problemu...
    czenek
    Poziom 10  
    W najbliższych kilku dniach auto tak jak pisaliście pojedzie do elektronika, gdyż nie posiadam na tyle wiedzy i sprzętu by to ogarnąć ponieważ bardziej siedzę w mechanice. Dodam tylko iż auto zostało zakupione z Francuskiego salonu OPLA . Napotkałem kilka dziwnych rzeczy typu podpinane kostki tylnich lamp , odpięta prawe światła przednie. Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy jeśli ktoś odpiął jeden z modułów np. wspomagania kierownicy to czy może stworzyć taki efekt. Czy każdy moduł który jest połączony z magistralą CAN musi się wspólnie komunikować? Odnoszę wrażenie że serwis Francuski który demontował silnik coś tu próbował namieszać.
    Brudny_Harry2
    Poziom 10  
    Masz schemat którego nie umiesz czytać to czemu zadajesz takie pytania?
    czenek
    Poziom 10  
    Witam !!! przyczyną całego zamieszania była nieprawidłowo podpięta masa od sterownika silnika ( brak masy na sterowniku, była podpięta do śrubki zaraz koło sterownika.) Po przepięciu masy auto odpaliło bez żadnego problemu. Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i Pozdrawiam!!!