Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwiek z SAMSUNG TV na Wieze (EURO-CHINCH)

Mateusz2000 05 Sty 2014 21:27 2877 4
  • #1 05 Sty 2014 21:27
    Mateusz2000
    Poziom 2  

Witam

chciałbym upewnić się czy zachowanie sie mojego sprzętu jest prawidłowe :

podpięty mam TV SAMSUNG (ue32es5500w) do wieży Philips kabelkiem EURO-CHINCH dokładnie takim jak na zdjęciu z innego tematu:
    Dzwiek z SAMSUNG TV na Wieze (EURO-CHINCH)

Do TV podpięte EURO
    Do wieży podpiąłem 2x chinch ( kabelki opisane AUDIO-OUT R/L ) w gniazda AUX-IN

Włączam TV, włączam wieże ustawiam na niej AUX-IN i z TV i z Wieży leci piękny ;) dźwięk do tego momentu wszystko jest OK !

Problem: Jak do TV podłączę Pen'draka z jakimś DivX'em to dźwięk leci tylko z TV, jak włączę jakiś program typu TVN-Player ... podobna sytuacja - dźwięk tylko z TV; wracam do programu z TV dźwięk jest i TU i TU :)

czy takie zachowanie się mojego sprzętu jest OK ?

Aby z DivX mieć dźwięk na wieży pod podpinam kabelek TY (słuchawki) JACK-JACK (Wieża MP3-Link) ale wtedy nie ma automatycznie dźwięku na TV :(

Da się coś zrobić aby mieć dźwięk i na TV i na Wieży bez "wachlowania" kabelkiem ?

( wieża ma tylko chinch'e; TY ma EURO, HDMI, wyj.optyczne )

0 4
  • #2 05 Sty 2014 21:39
    pp74
    Poziom 24  

Mateusz2000 napisał:
    czy takie zachowanie się mojego sprzętu jest OK ?

Tak TV działa prawidłowo. Na wyjściu EURO nie będzie dźwięku ze źródeł innych niż telewizja.

Mateusz2000 napisał:
    Da się coś zrobić aby mieć dźwięk i na TV i na Wieży bez "wachlowania" kabelkiem ?

Są dwa wyjścia.

Pierwsze to ingerencja w telewizor tak żeby nie rozłączał głośników przy wpięciu kabla w wejście słuchawkowe.

Drugie to zakup konwentera ze złącza optycznego na chinch.

0
  • #4 05 Sty 2014 22:07
    Mateusz2000
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedzi

wychodzi na to że zamiast wieży trzeba było dołożyć ze 100kę i kupić kino domowe ;) z wejściem optycznym i dźwięk byłby cały czas i na TV i w głośnikach

0
  • #5 05 Sty 2014 23:52
    anmedia
    Poziom 39  

Mateusz2000 napisał:
    wychodzi na to że zamiast wieży trzeba było dołożyć ze 100kę i kupić kino domowe :wink: z wejściem optycznym

Lub zakupic konwerter cyfrowo analogowy ktory sie podlaczy do wyjscia optycznego w TV i z konwertera za pomoca chinchy do wiezy. Ale cena bedzie powyzej tych 100zl. Tylko ze wtedy dzwiek ze wszystkich urzadzen bedzie na wiezy.

0