Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor projekcyjny a plazmowy

dlew53 27 Mar 2005 22:42 8749 7
    dlew53
    Level 14  
    Zamierzam dokonać zakupu telewizora ale na nowy plazmowy nie mam tyle kasy. Proszę o podanie adresu linkowego, gdzie mógłbym zapoznać się z zasadą pracy, zaletami, wadami telewizorów projekcyjnych - czy warto kupić, na co należy zwracać uwagę przy wyborze modelu, producenta.
    WiesiekU
    Level 21  
    Projekcyjny - to jak kupić sobie kominek. Kawał klamola i same kłopoty.
    DarekRz4
    Level 24  
    Witam !!!!

Nie poleca zakupu telewizora projekcyjnego gdyz jest to sprzęt zapewniający bardzo kiepska jakość w porównaniu z telewizorem plazmowym . Poza tym tak jak napisał poprzednik jest to kawał "klamota"
    Na pewno będziesz żałował .

pozdr D.RZ
    Zdzisław Osmulski
    Level 30  
    Podzielam pogląd kolegów.Pozdrawiam
    dlew53
    Level 14  
    WiesiuU, DarkuRz4,Zdzisławie i samplerze - dziekuję Wam za rady i wskazanie strony umożliwiającej porównanie LCD i plazmy. Tak zdaję sobie sprawę, że kineskop to przeżytek za 2-3 lata - tak jak VIDEO, CD. To jest cena postępu i ciągłych nowości na rynku. Miałem 15 lat temu Rubina 714P i powrót do takiego samego wielkiego i ciężkiego " grzmota - do tego panoramicznego " - przeraża mnie - ogrom, waga - chociaż ceny 100Hz też.
    Jednak na plazmę teraz jeszcze mnie nie stać i w tym problem , że miotam się przed podjęciem decyzji zakupu nowego telewizora. Zapewne większość ma taki sam kłopot.
    Pozdrawiam serdecznie
    Darek
    sampler
    Level 16  
    Co do kineskopow to sie nie zgodze. Jak narazie wg mnie dalej maja one najlepsza jakosc szczegolnie w porownaniu z popularnymi LCD. Jedyna wada to gabaryty ale w porownaniu do projekcyjnych i tak sa niewielkie. Cena. No coz ja mam tv 100 Hz 28" z DolbyPro a kosztowal mnie 250 zl+ czesci do naprawy.
    dlew53
    Level 14  
    Cóż chcąc oglądać filmy panoramiczne - czy to z DVD czy TVSat - wówczas tylko ekran panoramiczny i to powyżej 28" - czyli około 32" i 100Hz. Ponieważ taki zakup na dłuższy czas, więc przy okazji z PIP-em.
    Ale te "gabaryty i masa" :-((((((