Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor projekcyjny a plazmowy

dlew53 27 Mar 2005 22:42 8749 7
 • #1
  dlew53
  Level 14  
  Zamierzam dokonać zakupu telewizora ale na nowy plazmowy nie mam tyle kasy. Proszę o podanie adresu linkowego, gdzie mógłbym zapoznać się z zasadą pracy, zaletami, wadami telewizorów projekcyjnych - czy warto kupić, na co należy zwracać uwagę przy wyborze modelu, producenta.
 • #2
  WiesiekU
  Level 21  
  Projekcyjny - to jak kupić sobie kominek. Kawał klamola i same kłopoty.
 • #3
  DarekRz4
  Level 24  
  Witam !!!!

  Nie poleca zakupu telewizora projekcyjnego gdyz jest to sprzęt zapewniający bardzo kiepska jakość w porównaniu z telewizorem plazmowym . Poza tym tak jak napisał poprzednik jest to kawał "klamota"
  Na pewno będziesz żałował .

  pozdr D.RZ
 • #4
  Zdzisław Osmulski
  Level 30  
  Podzielam pogląd kolegów.Pozdrawiam
 • #6
  dlew53
  Level 14  
  WiesiuU, DarkuRz4,Zdzisławie i samplerze - dziekuję Wam za rady i wskazanie strony umożliwiającej porównanie LCD i plazmy. Tak zdaję sobie sprawę, że kineskop to przeżytek za 2-3 lata - tak jak VIDEO, CD. To jest cena postępu i ciągłych nowości na rynku. Miałem 15 lat temu Rubina 714P i powrót do takiego samego wielkiego i ciężkiego " grzmota - do tego panoramicznego " - przeraża mnie - ogrom, waga - chociaż ceny 100Hz też.
  Jednak na plazmę teraz jeszcze mnie nie stać i w tym problem , że miotam się przed podjęciem decyzji zakupu nowego telewizora. Zapewne większość ma taki sam kłopot.
  Pozdrawiam serdecznie
  Darek
 • #7
  sampler
  Level 16  
  Co do kineskopow to sie nie zgodze. Jak narazie wg mnie dalej maja one najlepsza jakosc szczegolnie w porownaniu z popularnymi LCD. Jedyna wada to gabaryty ale w porownaniu do projekcyjnych i tak sa niewielkie. Cena. No coz ja mam tv 100 Hz 28" z DolbyPro a kosztowal mnie 250 zl+ czesci do naprawy.
 • #8
  dlew53
  Level 14  
  Cóż chcąc oglądać filmy panoramiczne - czy to z DVD czy TVSat - wówczas tylko ekran panoramiczny i to powyżej 28" - czyli około 32" i 100Hz. Ponieważ taki zakup na dłuższy czas, więc przy okazji z PIP-em.
  Ale te "gabaryty i masa" :-((((((