Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40TL838+Sony DVP-S715 - Po podłączeniu obraz czarno-biały, rozmyty

KWP 05 Sty 2014 22:27 1011 2
  • #1 05 Sty 2014 22:27
    KWP
    Poziom 9  

Witam.

Po podłączeniu w/w sprzętów ze sobą nie mogę zestroić ich tak, aby uzyskać prawidłowy obraz. Na początku na TV był napis "brak sygnału" (kilka razy obraz był kolorowy i ostry, ale skakał "prawo-lewo" a następnie zanikał) - po zmianie ustawień w TV na "PAL" obraz jest, ale czarno-biały i niezbyt ostry. Urządzenia łączę kierunkowym kablem "euro-euro" ALPHARD HE 8 DA VINCI. DVD podłączone do TV CRT działa bez zarzutu. Zewnętrzny tuner DVB-T podłączony do Toshiby kablem "euro-euro" działa bez problemu. Dźwięk jest OK za każdym razem.

TV jest zakupiony w Polsce, DVD przyjechało z GB.

Mam nadzieję, że można te dwa ustrojstwa ze sobą jakoś zgrać, bo już się do tej "sonki" przyzwyczaiłem i nie chciałbym jej zmieniać na jakieś nowoczesne badziewie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

KWP

0 2
  • #2 05 Sty 2014 23:46
    anmedia
    Poziom 39  

Prosze polaczyc DVD z TV za pomoca kabla chinch z wyjscia DVD (zolta koncowka) do wejscia w TV (do gniazda Y (Video)) i sprawdzic jak wyglada obraz.
    Takze prosze sprawdzic na zwyklym kablu euro-euro (Full podlaczone wszystkie piny).

PS
    Plyta DVD oryginal angielska czy polska?

0
  • #3 05 Sty 2014 23:56
    KWP
    Poziom 9  

Witam

Chwilowo nie posiadam kabla "chinch-chinch" . Próbowałem już podłączyć urządzenia zwykłym kablem "euro-euro" oraz kablem "euro-chinch" (w obie strony). Efekt taki sam jak na Alphardzie. Płyta dvd polska, oryginalna.

Pozdrawiam

KWP

PS. Wypiąłem kabel "chinch-chinch" z wieży audio i zrobiłem próbę. oto efekty (analogiczne jak przy innych typach połączeń):
    na TV system koloru "auto" - obraz niebieskawy z rozmyciami czerwonymi
    ---------//---------"secam" - j.w.
    ---------//---------"PAL" -obraz czarno-biały lekko śnieżący (widać ziarno jak na starych zdjęciach)
    Pozostałe dwa tryby koloru to jakieś NTSC (dwa rodzaje) obraz podobny do tego w trybie PAL na obydwu.

0