Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet Radiowy=WIFI Jak to zrobić?? PC=SMARTFON

binoGT 06 Jan 2014 01:01 2004 7
    binoGT
    Level 8  
    Witam.
    Zacznę od początku, otóż mam internet od prywatnego dostawcy [RADIOWY][ANTENA NA DACHU][BEZ LIMITU DANYCH]tzn nie jest to LTE itp ;]
    Mam stałe IP chyba, bo mam je na omówię + proxy,dns,bramka,maska itp ALL napisane.
    IP zaczyna się na 172 .... więc raczej stałe..

I teraz mam stary Router AirLive WL-1600GL, którzy niby obsługuje WIFI.
    Oczywiście zresetowałem go, na początku nie mogłem wbić do jego ustawień, lecz jakoś
    mi się ta sztuka udałą;]
    I teraz jest problem, bo nie wiem jak go ustawić.
    Bo jak podłączę 1 wtyczkę[OD NETA-ANTENA] do lan, i drugą do LAN POTEM PC
    To normalnie NET chodzi[NA PC].
    A telefon wykrywa mi sieć o nazwie AirLive, bez hasła LECZ NIE MAM NETA W FONIE, NIBY WIFI DZIAŁA, LECZ ODPALAM GOOGLECHROME, I NIC SIĘ NIE DZIEJE [BŁĄD]

Teraz pytanie, jak to WIFI można ustawić, przez ustawienia rutera, lub jakoś przez Windows nwm.. BO SIĘ NIE ZNAM

Liczę na jakieś porady, lub linki do INFO JAK to w pełni ODPALIĆ JUŻ SKONFIGURAĆ aby WIFI działało ;]

Z góry dziękuje.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    haneb
    Level 24  
    Antene jak to mówisz czy cokolwiek czym przychodzi internet podłącz do WAN a komputer do LAN. W routerze włącz DHCP i ustaw hasło na wifi. Jak sobie nie radzisz to powinienieś mieć wizarda ustawień, ewentualnie instrukcja i tam może jakaś płytka.

Jeżeli dobrze podłączasz i jest internet po LAN a po WiFi już nie ma to pewnie jakiś problem z softem. Zobacz czy przydziela poprawnie IP, DNSy i sprawdź może na jakimś innym urządzeniu czy będzie działać.

Ja bym na twoim miejscu wgrał alternatywne oprogramowanie. Wydajniejsze, zużywa mniej ramu i ogólnie więcej ustawień. Np. tomato po polsku link albo lepiej po angielsku bo można się czegoś nauczyć link.
    binoGT
    Level 8  
    A jak mam włączyć te DHCP i co mam ogólnie ustawić?
    Jestem w tych sprawach zielony, mógłbyś dokładnie opisać każdą czynność krok, po kroku ;] .
    Albo podać linki do już gotowych wyjaśnień tzn. np. wgranie tego tomato itp..
    haneb
    Level 24  
    DHCP w sumie powinno być od razu włączone. Pierwsze sprawdź czy dobrze podłączyłeś, internet do WAN a komputer do LAN. Powinien być internet na PC jaki i na telefonie. Jak nie ma to odłącz z prądu tą antenę na dachu na 10 sekund i tak samo ten router. I sprawdź ponownie.
    hermes-80
    Level 43  
    Najpierw podlacz net do PC bez routera tak żebyś na nim miał neta i wykonaj
    start/uruchom/cmd
    ipconfig /all
    i pokaż screen z tego co wyświetli.
    binoGT
    Level 8  
    Proszę o to SS z który prosił kolega.

Internet Radiowy=WIFI Jak to zrobić?? PC=SMARTFON

TAk a propo jak dołączam kabel [OD NETA] do WAN a ten drugi krótki z LAN do PC.
    To nie działą NET.
    A jak dopłączą kabel od NET do LAN, to wtedy NET działa ;]

Dodano po 16 [minuty]:

To co mam zrobić żeby mięc to wifi ;]
    Jak skonfigurować [DOKŁADNIE,KROK PO KROKU]
    Nie wiem czy mówiłem, ale ja żeby mieć neta muszę na sztywno wpisac IP DNS itp w ust tpc/IPv4
  • Helpful post
    hermes-80
    Level 43  
    Aby router mógł podzielić internet na więcej niż 1 sprzęt kabel musi być wpięty w WAN routera.

Jeśli musisz wpisać na sztywno IP to na WAN-ie jest taka możliwość by wpisać odpowiednie dane.
    Przejrzyj PW.
    binoGT
    Level 8  
    Temat do zamknięcia po problemie ;]