Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przeka幡iki
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

VW PASSAT B4 2.0 ADY - Kontrolka p造nu spryskiwaczy

06 Sty 2014 02:16 5478 17
  • Poziom 11  
    Witam, moje auto to VW Passat B4 95r. 2.0. Jako 瞠 w latach produkcji tego auta in篡nierowie VW nie montowali czujnik闚 poziomu p造nu spryskiwaczy w zbiorniczkach to postanowi貫m spr鏏owa zbudowa taki uk豉d z czujnikiem po czym zamontowa w zbiorniczku. Niestety pech chcia, 瞠 owy uk豉d nie do ko鎍a mi dzia豉... Mianowicie czujnik, kt鏎y zastosowa貫m pochodzi z nowszych VW - od 97r. w g鏎 i jest montowany dotychczas. Oryginalnie jego jeden pin jest podpi皻y do masy auta a drugi podpi皻y do licznika. Ja zbudowa貫m ten uk豉d za pomoc przeka幡ika 12V 30/40A samochodowego LIMING NC/NO gdy czujnik ten jest ca造 czas rozwarty. W uk豉dzie zastosowa貫m kontrolk (瘸r闚ka), kt鏎a mia豉 za鈍ieci si w przypadku braku p造nu a zgasn望 gdy p造n b璠zie.Uk豉d dzia豉 tak jak powinien - brak p造nu kontrolka 鈍ieci ale gdy czujnik zanurz w p造nie do spryskiwaczy b康 wodzie to kontrolka nie chce zgasn望... Zwarcie obu ko鎍闚 czujnika za pomoc przewodu gasi kontrolk - cewka przeka幡ika za陰cza si.Chcia豚ym by kto zerkn掖 na schemat tego uk豉du czy jest OK oraz napisa w jaki spos鏏 mam podpi望 czujnik by p造n za陰cza cewk przeka幡ika ;) Schemat mojego uk豉du oraz po陰czenie ca貫go uk豉du metod "na paj彗a" w za陰czniku.

• Relpol przeka幡iki
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Do tego trzeba jakiego dodatkowego uk豉du poniewa rezystacja tego p造nu jest zbyt du瘸 瞠by zasili cewk przeka幡ika. Przez ten p造n p造nie zbyt ma造 pr康 i ten przeka幡ik si nie za陰czy.
  • Poziom 11  
    haneb a masz jakie info jak ten dodatkowy uk豉d ma wygl康a?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    TU co znalaz貫m.
    TU - po rozwini璚iu.
  • Poziom 23  
    Pr康 podajesz przez rezytor na jeden pin czujnika. Do drugiego pod陰czasz przez resytor tranzystor NPN z du篡m wzmocnieniem co jak BC413. Przed nim r闚nolegle mo瞠 jaki kondensator. Do pozosta造ch n鏬 pod陰czasz mas i przeka幡ik. I r闚nolegle do przeka幡ika dioda schottiego z uwagi na szpilki o ile w przeka幡iku jej nie ma.

Tutaj raczej nale篡 poczeka na kogo znaj帷ego si w temacie 瞠by przedstawi poprawny schemat bo ja nie mam poj璚ia jak to dok豉dnie ma wygl康a, nie m鎩 dzia. :D
  • Relpol przeka幡iki
  • Poziom 42  
    Taki uk豉d pomiaru, lepiej oprze na jakim p造waczku z magnesem i kontaktronie...
  • Poziom 11  
    autoas wiem 瞠 mo積a ale w zbiorniczku jest wyt這czenie pod wymiar tego czujnika, kt鏎y mam ju ;) Poczekam jeszcze, mo瞠 kto podrzuci konkretne rozwi您anie mojego problemu a jak nie to wykorzystam czujnik p造wakowy ;)
  • Poziom 23  
    Tak jak kolega wy瞠j napisa zr鏏 to:

Uk豉d prosty, chyba lepszy od tego co ja napisa貫m bo do pojemniczka jest masa podana. Warto軼i rezystor闚 R¹ i R² masz podane. Rd dobierasz zale積ie jak diod LED zastosujesz. A dwa tranzystory to jakie dowolne NPN np. BC413, BC549 itp. Powinienie sobie poradzi bez problemu. :D

PS.Elektrody w czujniku s w璕lowe?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 11  
    non e vero italiano dlaczego uk豉d podany przez haneb jest z造?

non e vero italiano zapodaj w takim razie schemat Twojego sposobu ;)
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 23  
    A jak my郵isz 瞠 oryginalny czujnik (kt鏎y zreszt naby autor) by wykonany? Przez elektrody p造nie niewielki pr康 a poza tym my郵 瞠 wykonane s one z odpowiedniego materia逝. Mo積a je od陰cza stacyjk na wszelki wypadek.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 23  
    To trzeba si poskar篡 do VW 瞠 stosuj je od 97r. do dzisiaj i si elektrody rozpuszczaj.
    Ewentualnie do tego mo積a stosowa uk豉d sprawdzaj帷y co jaki czas czy jest p造n lub podczas u篡wania spryskiwaczy a nie na bierz帷o.

PS. Do tego najlepsze nie by這 by z這to a grafen czy platyna.
  • Poziom 11  
    non e vero italiano dobra to zapodaj uk豉d ;) A czy mog wykorzysta sw鎩 obecny czujnik do zaproponowanego przez Ciebie uk豉du?
  • Poziom 11  
    Czy mog zastosowa czujnik, kt鏎y ju posiadam do tego uk豉du:

?
  • Poziom 23  
    Tak mo瞠sz. Czujnik do wej嗆 1 i 2. Przeka幡ik jedna strona cewki do 12v po stacyjce lub pod sam przycisk do p造nu 瞠by nie dzia豉這 ca造 czas. Druga strona cewki do wej軼ia oznaczonego 12V na uk豉dzie.
  • Poziom 11  
    Z pomoc powy窺zych post闚 koleg闚 czujnik zadzia豉.