Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł immergas eolo star - puszczenie wody tylko na kaloryfery

06 Sty 2014 10:03 10761 8
 • Poziom 15  
  Witam, czy jest mozliwosc odkrecenia wody tylko do ogrzewania? Kocioł jest w nowym mieszkaniu i nie ma jeszcze koncowej instalacji hydraulicznej. Sa tylko rurki w pomieszczeniach gdzie maja byc podłączone krany. Chodzi mi o to, czy w takim przypadku mozna uruchomic piec zeby woda poszła tylko na ogrzanie w kaloryferach? Jedyny zawór odcinajacy wodę do mieszkania mam na klatce przy liczniku. Czy wystarczy, ze pod kotlem odkrece tylko zawor z wchodzącą wodą?
 • Poziom 37  
  Witam. Trzeba napełnić układ C.O wodą przy czy zaślepić wypływ cwu z kotła oraz odciąć zimną wodę wchodzącą w kocioł po czym odkręcić zawór dopuszczania wody kotła by wymiennik bi termiczny na części wodnej był połączony z C.O aby uniknąć jego uszkodzeniom podczas grzania kaloryferów.

 • Moderator na urlopie...
  Oj nie tak, nie tak.
  Zimna woda musi być dołączona do kotła na stałe i bez odcinania jej zaworem, a na wyjściu ciepłej wody należy zamontować zawór odcinający. Układ CO napełniasz, odpowietrzasz i do grzania. Ale kocioł powinien uruchomić serwisant.
 • Poziom 15  
  kocioł immergas eolo star - puszczenie wody tylko na kaloryfery

  Tak wyglada kocioł. Z instrukcji wiem, że patrząc od lewej są :

  G - zasilanie gazu,
  AC - wyjście ciepłej wody użytkowej (c.w.u.),
  AF - wejście zimnej wody użytkowej,
  R - powrót instalacji,
  M- odpływ instalacji.

  Tak jak pisałem wcześniej nie mam w mieszkaniu żadnych zaworów od wody poza tymi co są podłączone do kotła. Na klatce zawór jest otwarty bo jest w takim samym połozeniu jak u sasiadów (wnioskuję że blokada wody do mieszkania jest przy kotle i odpowiedzialny za to jest trzeci zawór - AF)

  Gdyby chodziło o uruchomienia całej instalacji to rozumiem, że muszę wszystkie zawory przy piecu odkręcić. Natomiast chcę tylko żeby woda szała do grzejników żeby ogrzać pomieszczenie.
 • Poziom 2  
  Witam, Mam również Eolo Star 23kW i pojawił się problem z zaworami tzn. muszę wymienić zawór odcinający na odpływie na grzejniki ( M ) na schemacie czy muszę spuszczać całą wodę z obiegu grzejnikowego a drugi problem to nie działa mi pokretło dopełniania ciśnienia w instalacji wczesniej gdy ciśnienie mi spadło po odkreceniu czarnego pokretła (21) instalacja sie dopełnianiała teraz brak reakcji i manometr tez sie nie podnosi Prosze o poradę.

 • Poziom 15  
  Witam, jeżeli posiadasz wszędzie zawory dolne i górne przy grzejnikach - to pozakręcaj je wszystkie. Zamkniesz w ten sposób przepływ i ucieczkę wody grawitacyjnie...proszę tylko powiedz że masz wszystko na jednym poziomie...np. parter. Jeżeli dodatkowo posiadasz zaworki "po drodze" również pozakręcaj.

  Woda - Skontroluj zawór wody ... na pewno jest odkręcony? możliwe, że plastikowa śrubka jest ukręcona ?
 • Poziom 2  
  Co do tego zaworka od dopuszczania wody - pokręć nim kilka obrotów. U mnie ok 10 zanim zacznie dopuszczać wodę. Polecam tą metodę - na pewno zadziała.

  Przy okazji mam pytanie do forum. Co może być powodem ciągłego podnoszenia się ciśnienia w układzie c.o.? Czy można to zdiagnozować? Czy rzeczony zaworek ma wymienny grzybek czy to raczej wadliwe elektrozawory?

 • Moderator na urlopie...
  alinoe1 napisał:
  Co może być powodem ciągłego podnoszenia się ciśnienia w układzie c.o.?

  Zaworek do dopuszczania wody, lub wymiennik spaliny-woda.