Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

a8n-e asus - Jakie sterowniki po formacie

06 Sty 2014 10:06 2634 6
  • Poziom 6  
    Cześć, zrobiłam format PC (win xp) Teraz wiem, że muszę zainstalować jakieś sterowniki do głosu i internetu, ale nie wiem jak je znaleźć. Czy jeszcze jakieś sterowniki muszę zainstalować? Kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pomoc.
    Płyta główna A8N-E ASUS.
    Modem: scientific atlanta epc2100r2 (po podłączeniu do PC, świecą się kropki przy calble, pc, power, ale data:send, receive nie świeci)
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=a8n-e&p=1&os= Wybieramy system i są sterowniki w zakładce "others"
    Version V6.31 1/2 i 2/2 pobrać oba, wypakować do tego samego folderu i zainstalować. Nowsza wersja niż podałem będzie działać tylko z biosem 1006 lub wyższym. Więc albo sprawdzi kolega bios i zainstaluje nowsze albo te które podałem bez sprawdzania wersji bios.
    Po zainstalowaniu chipsetu instalujemy sterowniki do dźwięku (również dostępne na stronie).
    Karta graficzna jakaś jest?
    Zainstalowane są sterowniki do karty sieciowej. Komputer wykrywa podłączenie kabla sieciowego?
    Tutaj temat odnośnie tego modemu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2410229.html
  • Poziom 6  
    Dziękuję za odpowiedź, znalazłam jakieś płyty ze sterownikami i po uruchomieniu menadżera zadań nie pokazuje żadnych znaków zapytania. Płyty które zainstalowałam to "a8n-sli series Motherboard. Nvidia nForce4 SLI Series Cd Rev.99.06", tam były sterowniki do Realteka, Nvidia chipset, AMD cool'n'quiet, karty sieciowej. Zainstalowałam potem sterowniki do karty graficznej DirectX 9X. Dźwięk działa, jednak internetu nie ma dalej... W menadżeże zadań jest karta sieciowa (bez znaku zapytania), więc nie wiem co mam jeszcze zrobić.
    Wykrywa, kiedy kabel sieciowy jest odłączony (bo podłączony aktualnie do laptopa)
  • Poziom 38  
    Czy po podłączeniu modemu do komputera coś się zmienia? Jak kolega w panelu sterowania wejdzie we właściwości karty sieciowej nie ma tam przypadkiem "kabel sieciowy odłączony"? Na karcie sieciowej po podłączeniu kabla od modemu zapalają się jakieś diody np na zielono?

Sterowniki do modemu: http://www.cisco.com/web/consumer/support/modem_DPC2100.html#~drivers
  • Poziom 6  
    Po podłączeniu pojawia się na pasku zadań ikona komputera z trzeba kropeczkami na dole i napis: połączenie sieciowe 2, stan: pobieranie adresu sieciowego.
    Nie wiem gdzie w panelu sterowania znaleźć właściwości karty sieciowej. Już spróbuję zainstalować sterowniki modemu. Pobieram: Complete Scientific Atlanta Cable Modem Installation CD Version 3.2.4 -dopiero ściągnęła się 1/3 więc to może chwilę potrwać.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Pobrałam, przeniosłam na pendrivie na PC, ale nie może odtworzyć pliku: System Windows nie może odtworzć tego pliku: plik: 4001911_Rev_I.iso Potem spróbowałam wypalić na płytę, ale po próbie otworzenia jej wyskakuje błąd: G:/ nie jest dostępny. Niepoprawna funkcja.

Na PC pokazuje połączenie lokalne 2 i stan: podłączone (może dlatego że użyłam kreatora połączeń) Jednak dalej nie mam dostępu do internetu a na modemie nadal nie świecą się diody:data:send i receive
  • Poziom 38  
    Nie ma kolega przypadkiem płyty CD do tego modemu?
  • Poziom 6  
    Problem został rozwiązany po odłączeniu modemu od zasilania i ponownym podłączeniu. Dziękuję za pomoc :)