Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie do PC dwóch zestawów głośników - czy to możliwe?

porka086 06 Sty 2014 10:59 1686 4
  • #1 06 Sty 2014 10:59
    porka086
    Poziom 2  

Chciałem się dowiedzieć czy istnieje (pewnie istnieje) możliwość uzyskania z PC dwóch zupełnie osobnych sygnałów idących na dwa różne zestawy głośników.
    Przykład:
    Z winampa odtwarzam muzykę - sygnał idzie na pierwszy zestaw głośników
    Równocześnie odtwarzam film i jego dźwięk idzie mi na słuchawki

Jestem w tym trochę zielony więc nie wiem co więcej napisać. Kartę dźwiękową mam zintegrowaną a z tyłu jest 6 wyjść.

Czy taki sprzęt wystarczy?
    Czy potrzebna jest osobna karta dźwiękowa?
    Jak dalej taką kwestie rozwiązywać ze strony oprogramowania?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

0 4
  • #2 06 Sty 2014 13:30
    dark_skeleton
    Poziom 17  

Podałeś za mało informacji.
    W większości przypadków istnieje taka możliwość, ale zależy to od karty dźwiękowej (czyt. płyty głównej, której modelu nie podałeś) i sterowników.
    Tak czy inaczej, zadziała to tylko wtedy, gdy masz działające wyjścia z tyłu i z przodu obudowy. Wtedy podłączasz głośniki z tyłu i słuchawki z przodu, ustawiasz opcję w sterownikach, żeby traktowało wyjścia z przodu jako osobne urządzenie , a w opcjach winampa masz ustawienia audio, gdzie możesz wybrać urządzenie wyjściowe. Zwykle jest to Domyślne urządzenie audio lub coś podobnego, ale wystarczy zmienić na przednie wyjście z obudowy i zadziała tak, jak chcesz.

Inną opcją jest ściągnięcie jakiegoś plugina do winampa, który pozwoli na odtwarzanie muzyki np. tylko na kanałach tylny lewy, tylny prawy. Wtedy do ich gniazdek podepniesz słuchawki, a film będzie odtwarzany na wyjściu stereo (i tu znów, może wystąpić sytuacja, gdy będziesz słyszał na słuchawkach dźwięki z filmu, wtedy musisz ustawić w kodekach dźwięku, żeby film był odtwarzany tylko w stereo)

0
  • #3 06 Sty 2014 15:41
    porka086
    Poziom 2  

Już uzupełniam:

Płyta główna to MSI Z77A - GD55

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/napierala/2012-01-31_-_msi_z77_mobos/gd55_02.jpg

Jeśli chodzi o sterownik audio to znalazłem jego następujący opis w dxdiag:
    Sterowniki:
    Nazwa: RTKVHD64.sys
    Wersja: 6.00.0001.6738 (Angielski)
    Data: 2012-09-25 13:09:12
    Dostawca: Realtek Semiconductor Corp.

Idąc za twoją radę znalazłem w ustawieniach "Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia" - domyślam się, że to o tym mówiłeś.

Niestety utknąłem na kolejnym kroku czyli zmiana ustawień w Winampie (posiadam wersję: v5.65 (x86) - Jul 23 2013). Nie umiem tam znaleźć nic co by pasowało pod "ustawienia audio". Jedyne informacje, które mi do tego pasują to we "Wtyczki" ---> "Wyjściowe". W tym miejscu są trzy biblioteki dll, których ustawienia można zmieniać.
    W konfiguracji biblioteki out_ds.dll można wybrać urządzenie pomiędzy trzema opcjami:
    1. Podstawowy sterownik dźwięku
    2. Głośniki (Realtek High Definition Audio)
    3. Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio
    (obecnie wybrane pierwsze)

Czy to tutaj zmieniać? Czy szukać gdzieś zupełnie indziej?

0
  • #4 06 Sty 2014 23:24
    dark_skeleton
    Poziom 17  

Dobrze patrzysz :) Mam dokładnie te same sterowniki i tak, chodziło mi o tę opcję odtwarzania dwóch różnych strumieni. Po podłączeniu słuchawek do wyjścia z przodu pojawi ci się nowe urządzenie w ustawieniach audio (u mnie jest wyszarzone, bo nie mam nic podpiętego). Po podłączeniu zrestartuj Winampa i powinieneś w tej właśnie sekcji ustawień, co wspominałeś, mieć teraz jeszcze jedno urządzenie audio do wyboru. Klik, klik, ok, ok, voila! :)
    Podłączenie do PC dwóch zestawów głośników - czy to możliwe?

0
  • #5 07 Sty 2014 17:15
    porka086
    Poziom 2  

No i działa - dziękuję za pomoc.

0