Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne: laser, cz-b, skaner kolorowy, WiFi, 400-500zł

06 Sty 2014 11:40 2118 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego spełniającego co najmniej poniższe parametry:

- druk laser czarno-biały
    - obsługa sieci przez WiFi (jest kilka notebooków w domu i PC)
    - dupleks ręczny
    - skaner koniecznie kolorowy
    - niewielkie rozmiary
    - wybór zamienników / koszt eksploatacji w zakresie wydruku za stronę poniżej 10 gr (nie będę drukować więcej niż 100 stron na miesiać)
    - cena ok. 400-500 zł

Oczywiście dodatkowym plusem byłoby inne funkcje, które nie są dla mnie krytyczne, lecz oczywiście byłyby przydatne takie jak dupleks automatyczny, podajnik automatyczny umożliwiający skany wielu stron naraz, skan dwustronny, podświetlany wyświetlacz, kasetka na papier ale rzecz jasna w tej cenie to już byłby zupełny rarytas, więc skupiam się głównie na tym co wymieniłem wyżej.

W tej chwili z tego co widzę najbardziej tym wymogom odpowiada

1) Samsung SCX340W (Link)
    - jest w cenie 399 zł do kupienia z odbiorem osobistym w moim mieście
    - ma WiFi, dupleks ręczny, może pracować w sieci i jest niewielkich rozmiarów, ma ciekawy wygląd
    - zamiennik tonera z tego co widzę można kupić za średnio 150 zł np. tyle kosztuje zamiennik tonera MLT-D101S firmy Active Jet na 2500 stron czyli koszt wydruku bez papieru to 6 gr za stronę
    - główne minusy to delikatna obudowa, brak kasetki na papier - trzeba będzie za każdym razem dokładać i chyba tyle

Poza tym rozważam też:

2) Konica Minolta PagePro 1480MF (Link) + Moduł WiFi do Konica Minolta 1480MF
    - cena to 405 za urządzenie + 70 zł za moduł WiFi (nie jest wbudowany) czyli razem 475 zł
    - ogólnie przemawia za nią to, że mam bardzo dobre doświadczenie z Konica Minoltą - stoi u moich rodziców i działa bez zarzutu już ponad 16 lat więc jestem przywiązany do tej marki
    - jej przewagą jest kaseta z tonerem oraz ma więcej opcji, również bogatszy panel
    - z tego co widzę jest też wytrzymalsza obudowa i wygląda znacznie solidniej
    - minusem jest dwukrotnie większa waga 11 kg a nie 7 kg jak Samsung i większe rozmiary co jest pewną wadą a także brak dużego wyboru zamienników - przy istniejących koszt druku 1 strony wyniesie 7gr - więcej niż Samsung ale wciąż niedużo - jednak same tonery są na 3000 stron i jest ich mniejszy wybór, więcej jednorazowo trzeba wydać więcej (215 zł)
    - no i z tego co widzę nie ma wielu doświadczeń opisanych w Internecie jak się sprawdza w sieci z modułem WiFi

Rozważałem też przez chwilę
    3) Brother 7055W
    - jednak wyczytałem że skaner ma tylko czarno-biały także odpada
    - poza tym podoba mi się mniej niż Samsung oraz
    - z tego co widzę więcej kombinacji przy eksploatacji: toner, bęben...
    Z kolei Brother 7057E bardzo mi się podoba ale nie ma WiFi

Jednak gdyby był Brother o parametrach zbliżonych do 7057E tylko z WiFi i kolorowym skanerem, to prośba o info. Sam nie umiałem znaleźć.

Jeśli jest jeszcze coś ciekawego spełniające ww. wymagania w mniej-więcej tych kosztach (ew. warto dopłacić) to chętnie się dowiem.

Będę też wdzięczny za uwagi odnośnie przewag 1) lub 2) albo opinie o Konice Minolcie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 32  
    Przez ostatnie dni wiele było takich tematów.
    Rozważać można standardowe 3 propozycje (nowe urządzenia)
    1. HP M1132 (przewaga - nie blokuje drukowania w przypadku braku tonera, nie trzeba zatem wiecznych chipów itp., minimum kombinacji przy eksploatacji)
    2. Samsung SCX 3405
    3. Brother DCP-7057/7055
    Tą Konicę (KM PagePro 1480MF, OKI B2500, Xerox 3100) bym pierwszą sobie odpuścił
  • Poziom 7  
    Dzięki za podpowiedzi. 1. i 3. wyglądają ciekawie, tyle że niestety nie mają WiFi a to ważne dla mnie.

A Konice z jakiego powodu odradzasz?
  • Poziom 32  
    chl napisał:
    A Konice z jakiego powodu odradzasz?

1. Urządzenie mało popularne, więc nie jest tak dobrze z dostępnością tonerów jak do HP, czy Samsunga. W dodatku są one (tonery) dość drogie.