Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K52jc wymiana procesora

Pawel8666 06 Sty 2014 12:42 3429 5
  • #1 06 Sty 2014 12:42
    Pawel8666
    Poziom 5  

Witam jestem posiadaczem laptopa Asus k52jc posiadam go już 3 lata i jestem z niego bardzo zadowolony i chciałbym go do inwestować, żeby posłużył mi jeszcze dwa lata ;) Jak na razie wymieniłem 4 gb GB ramu RAM'u na 8gbGB. K52jc ma dwie karty graficzne, zintegrowaną, oraz drugą Gforce 310m 1gbGB kartę można wyjąć, ale nigdzie w nie znalazłem żadnego info czy można ją wymienić na jakąś lepszą. Jeżeli ktoś się orientuje, proszę o wiadomość na jaki model, o jakich osiągach da się wymienić kartę 310m. Mam zamiar wymienić też dysk na sdd SSD, jeżeli ktoś się dobrze orientuje to i tutaj proszę o info, jaki dysk sdd SSD warto kupić w stosunku jakość/cena. Myślę o dysku około 250gbGB. Jeżeli chodzi o dysk, jeszcze jedno pytanko do tutejszych ekspertów, mianowicie: Jak i czy w ogóle da się uratować oryginalny system operacyjny, który jest wgrany na dysk jako partycja recovery. Nie mogę zgrać systemu na płyty przez program specjalnie do tego przeznaczony i dołączony do oprogramowania Asus, program wypala parę płyt (wszystko wydaje się być ok) i w pewnym momencie wszystko siada, Windowsa na płytach nie ma, a płyty do wyrzucenia. Zmarnowałem już około 20 płyt próbując na różne sposoby wybrnąć z tego tematu. Może ktoś już to przechodził i sobie poradził, więc tu też prosił bym o info;), ale najważniejsze czy do mojego lapka laptopa z procesorem i3 m350 będzie pasował procek procesor i5 m540? Nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji na ten temat na żadnym forum a na stronie Asusa ze specyfikacją sprzętu, jest napisane że w K52jc montowano kilka rodzajów procesorów w tym także taki, może ktoś jest w stanie mi pomoc i wyjaśnić wszystko, mianowicie czy do mojej płyty głównej pasuje wiele procków procesorów, czy w jednym modelu jest wiele rodzajów płyt głównych. Na elektrodzie jestem po raz pierwszy, pozwoliłem sobie nie pisać wielu wątków tylko wszystkie problemy i pytania chciałem zawrzeć w jednym wątku. Głównie chodzi mi o procesor. Co do reszty może przy okazji ktoś będzie się orientował. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc ;) Jako świeży elektrodowicz ;).

Dodano po 7 [minuty]:

Ogólnie nie musi być to wymiana na i5 m540, może być to jakiś lepszy, mocniejszy, procek procesor. Generalnie proszę o info co będzie pasowało i co będzie najlepsze z uwzględnieniem temperatury, żeby nic się nie spaliło. Jestem całkowitym laikiem w temacie kompów komputerów. Wszystko co pisze jest oparte na tym co wyczytałem przez ostatnie dni ;)

0 5
  • Pomocny post
    #2 06 Sty 2014 13:20
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Skoro aktualnie siedzi tam i3 350m , można bez problemów adoptować procesory i5 oraz i7 z TDP 35W.

Dla przykładu Twój proponowany
    IntelŸ Core™ i5-540M Processor (3M Cache, 2.53 GHz)
    IntelŸ Core™ i5-580M Processor (3M Cache, 2.66 GHz)
    IntelŸ Core™ i7-620M Processor (4M Cache, 2.66 GHz)

Wszystkie 2 rdzenie 4 wątki.

Ja w swoim Vaio zmieniłem i3 350m na i7 720QM.
    Niesie to za sobą podniesienie temperatury pracy komputera przy pełnym obciążeniu ze względu na TDP 45W, lecz w granicach normy. Za to wydajność 4 rdzeni/8 wątków jest już sporym przeskokiem w stosunku do procesora seryjnego.

1
  • #3 07 Sty 2014 01:33
    Pawel8666
    Poziom 5  

Tego i7 720 znalazłem na allegro, wszystko rozumiem, ale teraz pytanie następujące. Jaki wybór będzie dla mnie najlepszy, tzn. jaki procek procesor proponujesz, czy jaki powinienem wybrać do mojego kompa komputera i z jakiego mogę twoim zdaniem być najbardziej zadowolony? Ghodzi o to, że mój komputer ma 3 lata i boje się że "zdechnie" czy dużo szybciej zużyje się po wymianie procka procesora i czy wyższe temperatury zniweluje zamontowanie dysku sdd SSD, bo czytałem że to obniża temp.

Dodano po 3 [minuty]:

Jakiego procka procesora szukać żebym był na maksa zadowolony i żeby komp komputer pochodził jeszcze ze dwa latka ;)

Dodano po 12 [minuty]:

Ogólnie na allegro to tylko ten i7 720 jest osiągalny jako używka w demontażu może w moim sprzęcie nie było by z nim tak źle. Systematycznie go czyszczę i wymieniam pastę termo, nie grzeje się, pastę też kupuje lepszą, bo sporo o tym czytałem. Więc może taką i7 nie zmasakrowała by mi reszty sprzętu ;)

0
  • #4 30 Cze 2014 13:05
    Pawel8666
    Poziom 5  

Witam tak sobie przypomniałęm o tym temecie odnośnie k52jc i ogolnie lapków laptopów Asusa procki procesory które pasują to tylko IntelŸ Core™ i5 430M/450M/520M/540M Procesor
    IntelŸ Core™ i3 330M/350M/370M Procesor
    IntelŸ PentiumŸ Dual-Core P6000 Procesor wiem bo kupiłem polecanego i7 720QM i komp się zwyczajnie na nim nie chciał odpalać przed wymianą procka procesora wystarczy wejść na stronkę Asusa znaleźć swojego lapka laptopa, wejść w specyfikacje i podane są wszystkie procki procesory jakie można tam wstawić. http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/K52JC/specifications/ także trzeba uważać nie rady niektórych osób tutaj bo tym sposobem kupiłem tą i7 która okazałą się bez użyteczna i i5 540m który jest najmocniejszym prockiem procesorem jaki w ten komputer można włożyć i komputer hula. Poprawa działania odczuwalna, więc warto poświecić 130zł na taki zabieg.

0
  • #5 21 Maj 2015 13:52
    simon199292
    Poziom 1  

Witam nie wiem czy ktoś jeszcze pokusił się o wymianę na i5 540m w każdym bądź razie u mnie grzeje się okropnie i laptop po około 15 min zawiesza się a potem jest problem z jego uruchomieniem. Nałożyłem nowa pastę Arc Silver 5 trochę to pomogło, ale nadal nie stabilnie.
    Pawel8666 u Ciebie też się tak grzeje? Podkładka by w jakiś sposób pomogła?
    Trochę nie rozumiem, bo przecież Asus fabrycznie wkładał ten procesor do tego modelu i rozumiem, że tam działa on poprawnie. Chyba, że zależy to od czegoś innego? Kurcze poprawa wydajności jest znaczna i szkoda jakby nie dało się nic zrobić.
    Pozdrawiam

0
  • #6 03 Kwi 2016 21:30
    Ireneusz Rabczuk
    Poziom 2  

Ja wymieniłem P6000 na i5-540m i działa dobrze. Wydajność trochę wzrosła. Miałem problemy z biosem - patrz post Link ale jest już OK. Chłodzenie działa dobrze - temperatury w normie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo