Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool - Uruchomienie lodówki od razu po transporcie.

kurkins 06 Sty 2014 13:17 6732 7
  • #1 06 Sty 2014 13:17
    kurkins
    Poziom 10  

Witam, kupiłem z zaufanego źródła używana lodówkę, która przez całe święta świetnie działała. (Jest to mała lodówka z zamrażarką.)
    Po transporcie do mnie do domu wieczorem uruchomiłem lodówkę od razu po transporcie bez odczekania nawet godziny.(wiem jest to podobno karygodne)
    Rano w lodówce jest może 2-3 stopnie mniej niż temperatura pokojowa, a zamrażalnik wydaję się, że chłodzi sprawnie.

Obecnie lodówka jest wyłączona z sieci lecz raczej to już chyba nie pomoże??

Jest jakaś szansa by to naprawić czy raczej lodówka już kwalifikuje się do utylizacji?

0 7
  • #2 06 Sty 2014 15:21
    Kamil16161616
    Poziom 20  

Naprawić można, ale nie w domowych warunkach. Poszedł olej z agregatu w układ. Nie byłeś uprzedzony, żeby odczekać po transporcie?

0
  • #3 06 Sty 2014 16:38
    kurkins
    Poziom 10  

Kiedyś to wiedziałem ale poprostu wypadło z głowy i nieumyślnie po prostu podłączyłem. Ile moze wynosic koszt naprawy ?

0
  • #4 06 Sty 2014 23:42
    zhudomel
    Specjalista AGD

kurkins napisał:
    uruchomiłem lodówkę od razu po transporcie
    Czy była transportowana na leżąco?

P.S.
    kurkins napisał:
    zamrażalką
    -zamrażar

0
  • #5 07 Sty 2014 00:17
    kurkins
    Poziom 10  

Nie, była transportowana pod lekkim kątem ale w pionie.

0
  • #6 07 Sty 2014 00:45
    zhudomel
    Specjalista AGD

Czyli nie powiedziane, że:

Kamil16161616 napisał:
    Poszedł olej z agregatu w układ

Może po prostu zbieg okoliczności, że akurat w tym momencie układ chłodzenia zaczął szwankować. Wyłącza się, czy pracuje non stop?

0
  • #7 07 Sty 2014 12:26
    kurkins
    Poziom 10  

Czy pracuje non stop? Nie bardzo wiem co to znaczy i jak to sprawdzić.
    Jeśli chodzi o tył lodówki to był po podłączeniu do sieci gorący a teraz jest lekko ciepły. Jeśli wyłączeniem i włączeniem można nazwać ten efekt to trudno wyczuć moment włączenia/grzania. Generalnie zamrażalnik pracuje pełną parą a w dolnej części lodówki jest ciut zimniej niż pisałem w pierwszym poście.
    Posiadam inną lodówkę i ciągle różnica jest kolosalna.
    Może te małe lodówki tak mają?

1
  • #8 07 Sty 2014 19:47
    Kamil16161616
    Poziom 20  

Dalej stawiam na zapchany układ, koszt naprawy tego jest mi niestety nie znany. Jeśli masz możliwość sprawdź pobór mocy pobierany przez lodówkę.

0