Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw Kina Domowego do 800 zł.

kofston 06 Jan 2014 13:28 2853 8
    kofston
    Level 9  
    Witam !

Od jakiegoś czasu myślę nad zestawem kina domowego....dźwięk z telewizora nie odpowiada mi,kino domowe ma służyć wyłącznie do filmów,( muzyki słucham z komputer na słuchawkach Superlux HD681 ).Mam skrony budżet bo tylko 800 zł.Mam do Was parę pytań :)

1) W co lepiej zainwestować w tani plastikowy zestaw 5.1 Samsunga itp,czy może jakiś używany amplituner + kolumny

2) W przypadku amplitunera czy warto kupić używany z dekoderami DTS i Dolby Digital,czy bardziej opłaca się dozbierać na jakiś nowy np.Yamahy z DTS-HD i DDTrue HD

3)Czym różnią się dekodery np: DD TrueHD a zwykły DD.Czy kupując DDTrueHD jeśli nie ma w opisie zwykłego DD czy również poprawie go odtworzy.

4) Czy warto kupować kino domowe dla telewizji NC+ ? ( Czy jest tam coś nadawane w 5.1 ? )

5) Czy warto kupić na początek ampli + stereo a potem dkupić resztę głośników ?

Z góry dzięki za odp :)

Pozdrawiam !
    Pablo1964
    Moderator
    Ad.1. Zdecydowanie używany sprzęt.
    Ad.2. W tej klasie cenowej nie kupisz dobrego amplitunera z dekoderami HD.
    Ad.3. Systemy HD kodowania dźwięku to systemy bezstratne 7.1. W praktyce różnica jest słyszalna dopiero na wysokiej klasy sprzęcie.
    Ad.4. Warto. Ale jeżeli słuchasz dużo muzyki, lepiej przeznaczyć pieniądze na sprzęt stereofoniczny.
    Ad.5. Nie warto. Lepiej od razu podjąć decyzję: stereo czy kino domowe.
    kofston
    Level 9  
    Dzięki ! :)

Chciałbym,aby dobry film z fajnymi efektami dał mi poczucie,jakbym tam był ;) ( przynajmniej w 50 % ;) ) W kinie domowym 5.1 podoba mi się umiejscowienie tylnich głośników i to jaki dają efekt ( do dziś pamiętam Piratów z Karaibów w DD 5.1 )

Czy Stereo też może mi dać taki efekt ?

Jeśli tak to czy np takie wzmacniacze znalezione na aukcjach(używki) będą dobre ( + kolumny do tego ) :

SONY TA-F319R ( 219 zł )
    Pioneer A-229 ( 219 zł )
    Kenwood KA-3020 ( 249 zł )

Pozdrawiam !
    Pablo1964
    Moderator
    kofston wrote:
    W kinie domowym 5.1 podoba mi się umiejscowienie tylnich głośników i to jaki dają efekt ( do dziś pamiętam Piratów z Karaibów w DD 5.1 )

Czy Stereo też może mi dać taki efekt ?

Nie do końca ale będzie niewiele gorzej. Za to w muzyce zdecydowanie lepiej. 800 zł to zdecydowanie za niski budżet na kino domowe. Przeczytaj artykuł, do którego podałem linka i określ priorytety.
    kofston
    Level 9  
    Dzięki jeszcze raz :)

Czyli za 800 zł złożyłbym coś opłacalnego w stereo ( mogą być używki ) ?

Czy używane wzmacniacze z popularnego serwisu aukcyjnego w okolicy 300 zł będą ok ? ( min podane wyżej przeze mnie w poście wyżej )

Co do kolumn co sądzisz o kolumnach KODA ? Dobre są ? ( bo w miarę tanie )

Pozdrawiam !
    Pablo1964
    Moderator
    kofston wrote:
    Co do kolumn co sądzisz o kolumnach KODA ? Dobre są ? ( bo w miarę tanie )

Do stereo lepsze będą używane kolumny z wyższej półki. Mnóstwo tematów jest na forum, poczytaj.
    klusekbb
    Level 10  
    Stereo jakie by nie było nie da Ci żadnych efektów kinowych (oprócz głośności). Jeżeli zestaw ma Ci służyć jedynie do oglądania filmów to poszukaj zestawów LG czy Samsunga. Np. LG BH6430
    kofston
    Level 9  
    Wo już sam nie wiem.....

Kupować 2 kolumny + wzmak ?

Czy jakieś kino plastikowe ( może znajde z BD ) 5.1 ( np Samsung czy coś ).

Bo skoro stereo ( 2 kolumny + wzmak ) nie poprawią zbytnio dźwięku,a tylko zwiększą głośność ( i tak głośno nie będę słuchał )...

Pomieszczenie to około : 25m2

Przeznaczenie tak 70% filmy 30 % muzyka....

Pozdrawiam !
    Pablo1964
    Moderator
    Do tych warunków kupiłbym używany amplituner kina domowego z zestawem kolumn 5.1 (np. Koda). To takie rozsądne minimum. Ale trudno będzie zmieścić się w 800 zł.