Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vitrix zesu 26 1 l - duże rachunki za gas

06 Sty 2014 13:35 1401 11
  • Poziom 7  
    Witam.
    jestem nowy:)
    Posiadam nowy piec vitrix zesu 26 1 l +sterownik tybox 710 :
    jak zaoszczędzić na gazie bo rachunki duże a zimy jeszcze nie ma;
    dom 160m. podłogowe kuchnia łazienka korytarz (w kuchni brak grzejnika a w salonie grzeje do polowy)w tym 2 pokoje zimne bo są nieużyteczne grzejniki wyłączone ,dom ocieplony styropianem 15cm a 2 piętro nie zamieszkane tylko na wylewce położony styropian)
    w domu temperatura ustawiona na 19,5 noc i dzień a na dobę zużył 9m sześciennych gazu:( piec włącza się co 15-30min .na piecu ustawiłem max 55 stopni
    pomocy co robić by były mniejsze rachunki i ciepło w domu??
    pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Wiesz, zanim ktoś zacznie pomagać uściślij - ile w końcu m.kw.ogrzewasz tym kotłem.
    Ogrzewanie dopiero co uruchomione?
  • Poziom 14  
    I napisz jaka jest temperatura zasilania? Napisałeś że masz podłogówkę, przecież nie puszczasz 55 na podłogówkę? Nawet na grzejniki przy dzisiejszych temperaturach to powinno być nie więcej niż 45 stopni. Kupiłeś kocioł kondensacyjny, a temperatura zasilania jak w zwykłym. Korzystasz z czujnika zewnętrznego czy ręcznie ustalasz temperaturę zasilania?
  • Poziom 7  
    FOSGEN1 napisał:
    Wiesz, zanim ktoś zacznie pomagać uściślij - ile w końcu m.kw.ogrzewasz tym kotłem.
    Ogrzewanie dopiero co uruchomione?

ogólnie jest 160m kw.ale wyłączone są dwa pokoje czyli jakieś 120m kw a piec chodzi 2 miesiac

Dodano po 5 [minuty]:

arturccc napisał:
    I napisz jaka jest temperatura zasilania? Napisałeś że masz podłogówkę, przecież nie puszczasz 55 na podłogówkę? Nawet na grzejniki przy dzisiejszych temperaturach to powinno być nie więcej niż 45 stopni. Kupiłeś kocioł kondensacyjny, a temperatura zasilania jak w zwykłym. Korzystasz z czujnika zewnętrznego czy ręcznie ustalasz temperaturę zasilania?

a jak sprawdzić temperaturę zasilania ??nie wiem o co chodzi piec jest w korytarzu .
    do tej pory na podłogówkę zawory były na maxa dziś zmieniłem na piecu na 45stopni ale zawory odkręcone na 5.temperaturę ustawiam ręcznie .nie ukrywam że jestem zielony w tych sprawach nic nie wiem.

Dodano po 3 [minuty]:

dodam że za cały grudzień zużyłem 230m sześciennych gazu w tym jest płyta na gaz w kuchni .nie wiem czy to dużo czy mało ale jak mi się wydaje to dużo bo grudzień był ciepły a w domu szału nie było jeśli chodzi o temperaturę.
  • Poziom 27  
    kamil0700. napisał:
    a jak sprawdzić temperaturę zasilania ??nie wiem o co chodzi piec jest w korytarzu

ale chyba jakąś instrukcję posiadasz, prawda? Bo jak Ci ludzie zaczną podpowiadać, to przecież nawet nie będziesz wiedział, co sprawdzić i jakie parametry zmieniać.
    Na początek poszukaj sobie po forum, tu jest kopalnia wiedzy jeśli chodzi o ogrzewanie.

• Moderator na urlopie...
    Może zacznij od wezwania serwisanta do uruchomienia. On ustawi co trzeba, a i "nabędziesz" gwarancję.
  • Poziom 27  
    mirrzo napisał:
    Może zacznij od wezwania serwisanta do uruchomienia

Sądzisz, że nasz kolega sam uruchamiał? Kamikadze?
  • Poziom 7  
    nie serwisant uruchomil
  • Poziom 27  
    kamil0700. napisał:
    nie serwisant uruchomil

I nic Ci nie poustawiał? Nie tłumaczył? Nie do końca rozumiem, jaki ma sens wyłączenie części grzejników. Przecież te pomieszczenia Ci pobierają ciepło tak czy siak.

Opisz dokładnie, jak masz rozwiązane sterowanie podłogówką, jak masz ustawiony kocioł.
  • Poziom 7  
    serwisant ustawił piec na 55 i pokazał jak ręcznie zmieniać temperaturę
    wiec piec jest ustawiony na 55 stopni a na sterowniku ustawione 19,5stopnia .
    a na podłogówkę mam zawory i otwarte na 5
  • Poziom 14  
    No to masz pierwszy element, zmniejsz temperaturę zasilania do 40-45 stopni, a dwa sprawdź jak masz połączoną podłogówkę, jak jest sterowana?
  • Poziom 7  
    sa zawory na podłogowym