Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED Thomson 40FW3323 i podłączenie głośników zewnętrznych

06 Sty 2014 14:42 2685 5
  • Poziom 9  
    Witam,

posiadam TV Thomson 40FW3323 i chciałbym do niego podłączyć głośniki od komputera "2+1 TRACER BUGGIE TRG-2S-600 -A-3" do wyjścia słuchawkowego w telewizorze (mini-jack). Czy mogę bezpiecznie zastosować takie podłączenie i czy nie uszkodzi telewizora ?

Specyfikacja głośników:
    "System głośników 2+1.Subwoofer i 2 satelity.
    Moc: 600W P.M.P.O.
    Szerokość pasma: 20Hz-20KHz.
    Płynna regulacja głośności i niskich tonów.
    Przewodowa regulacja głośności.
    Zasilacz wewnętrzny."

Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Wszystko zagra lepiej niż te głośniki w TV. Po podłączeniu głosników wtyk mini jack powinien odłączyć głosniki w TV.
  • Poziom 9  
    Z pewnością zagra lepiej, ale czy nie uszkodzi sprzętu. Czytałem na forach (również i tym), że po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego głośników przeznaczonych do komputera jest bardzo cichy dźwięk, lub zniekształcony. Ostatecznie radzono nie podłączać ze względu na możliwość uszkodzenia gniazda bądź też innych elementów co nie będzie się kwalifikowało do naprawy gwarancyjnej ze względu na mechaniczne uszkodzenie gniazda. Stąd moje pytanie.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    snowman_ck napisał:
    Z pewnością zagra lepiej, ale czy nie uszkodzi sprzętu.

Nie, nie uszkodzi, zresztą słuchawki to tez sprzęt.....
    snowman_ck napisał:
    Czytałem na forach (również i tym), że po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego głośników przeznaczonych do komputera jest bardzo cichy dźwięk, lub zniekształcony

Pierwsze słyszę, sam mam tak podłączone głośniki i dźwięk miazga jest.
    snowman_ck napisał:
    Ostatecznie radzono nie podłączać ze względu na możliwość uszkodzenia gniazda bądź też innych elementów co nie będzie się kwalifikowało do naprawy gwarancyjnej ze względu na mechaniczne uszkodzenie gniazda.

A co ze słuchawkami...., skąd tv może wiedzieć, co do niego pod ten port podpinasz.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    snowman_ck napisał:
    Z pewnością zagra lepiej, ale czy nie uszkodzi sprzętu.

Owszem, gdybyś tak codziennie po kilka razy wkładał i wyciągał wtyk do i z gniazda słuchawkowego, to może i mogłoby się ono uszkodzić, w końcu to element mechaniczny.

snowman_ck napisał:
    Czytałem na forach (również i tym), że po podłączeniu do wyjścia słuchawkowego głośników przeznaczonych do komputera jest bardzo cichy dźwięk, lub zniekształcony.

Tak może być jeśli:
    • nie zostanie właściwie ustawiony w TV poziom sygnału na gnieździe słuchawkowym (regulacja głośności na słuchawkach);
    • nie pasowałyby elektrycznie wyjście słuchawkowe i wejście Audio w głośnikach;
    W pierwszym wypadku wystarcza nastawienie odpowiedniej głośności na wyjściu słuchawkowym, w drugim - no cóż, nie zawsze wszystko można robić...

snowman_ck napisał:
    Ostatecznie radzono nie podłączać ze względu na możliwość uszkodzenia gniazda bądź też innych elementów co nie będzie się kwalifikowało do naprawy gwarancyjnej ze względu na mechaniczne uszkodzenie gniazda.

Hm, dyskusyjna sprawa, bo to jest element mechaniczny, ale wewnątrz telewizora, więc przy uszkodzeniu dyskusji być nie powinno, przynajmniej przy niezgodności towaru z umową, bo przy gwarancji, to faktycznie takie uszkodzenie może być po prostu 'na dzień dobry' wykluczone z gwarancji...