Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 120 Combo - zrywanie sygnału na konwerterze Moboblock Twin

snowman_ck 06 Sty 2014 14:51 3024 9
  • #1 06 Sty 2014 14:51
    snowman_ck
    Poziom 9  

Witam,

Tuner Ferguson Ariva 120 Combo jest podpięty do konwertera Opticum LMTP-04H (Premium Monoblock Twin).
    Na HotBirdzie raz jest sygnał raz nie ma, np. po włączeniu/przełączeniu TVP1 podaje brak sygnału oraz siła i jakość na szaro na stałym poziomie by po chwili (czasem kilka minut) zacząć działać z mocą i jakością sygnału na zielono (po ok 80%). Po przełączeniu na inny kanał i powrocie znów nie działa (sytuacja analogiczna również z innymi kanałami). Z Astrą na tym samym konwerterze podobnego problemu nie ma, a DVB-T działa bezproblemowo.
    Dodam tylko, że na wspomnianym konwerterze podpięty jest tuner od Cyfrowego Polsatu oraz wcześniej była także karta DVB-S, gdzie w obu przypadkach problemu nie było i nadal nie ma(w celu sprawdzenia odpiąłem Arivę i podłączyłem kartę DVB-S i wszystko działa).

By sprawdzić czy tuner nie jest uszkodzony podłączyłem stary 13 letni konwerter od cyfry plus "single". Po podłączeniu wszystko działało ok, bez utraty sygnału, zaników itp.

Ponieważ muszę mieć odbiór z dwóch satelit czy istnieje rozwiązanie w/w problemu w oparciu o obecny konwerter Monoblock Twin i tuner sat Ariva 120 Combo ?
    Dodam tylko, że sygnał z Hotbirda i Astry potrzebuję wyłącznie na tunerze od Cyfrowego Polsatu, natomiast na Arivie 120 Combo wystarczy sam HotBird.
    Rozważam więc zakup najprostszego Twina ustawionego na HotBird oraz podepnę na zeza starego singla od Cyfry Plus na Astrę do tunera Cyfrowego Polsatu i tu zamontuję Diseqc.
    Czy w tej sytuacji takie rozwiązanie będzie miało sens ?

0 9
  • #2 06 Sty 2014 15:09
    wujt
    Poziom 13  

A jaki konwerter masz ustawiony centralnie

0
  • #3 06 Sty 2014 18:03
    snowman_ck
    Poziom 9  

Centralnie jest ustawiony HotBird, a na zezie Astra. Robiłem zamianę, przełączałem kable i też nic.
    W tunerze mam ustawione: Disecq 1.0; HotBird port1, Astra port2. Zmieniałem porty, ale tez nic nie dało. Oprogramowanie w tunerze jest najnowsze.

0
  • #4 06 Sty 2014 19:09
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Sty 2014 19:27
    snowman_ck
    Poziom 9  

Niestety nie mam drugiego monoblocka, więc musiałbym kupić. Jednak biorąc pod uwagę, że dwa inne tunery tj. od CP i karta DVB-S działają na tym samym konwerterze bez zastrzeżeń, to być może coś z tunerem jest nie tak. Z drugiej strony poprawne funkcjonowanie Arivy na konwerterze single przeczy ewentualnemu uszkodzeniu, a jedynie wskazuje na konflikt z konwerterem typu monoblock.

Nadal poszukuję rozwiązania.

0
  • #6 06 Sty 2014 19:49
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Sty 2014 17:25
    snowman_ck
    Poziom 9  

zmieniałem porty diseqc w tunerze, ale to nic nie daje. Nawet jak wyłączę diseqc to jest tak samo. Wychodzi na to, że ten sprzęt nie współpracuje prawidłowo z innymi konwerterami niż single.

0
  • #8 08 Sty 2014 19:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

snowman_ck napisał:
    zmieniałem porty diseqc w tunerze, ale to nic nie daje.

A co to niby miało dać, skoro kabel wchodzi bezpośrednio w konwerter, a tam porty przełącznika masz przypisane na stałe i nie da się ich zmienić.
    snowman_ck napisał:
    Wychodzi na to, że ten sprzęt nie współpracuje prawidłowo z innymi konwerterami niż single.

Kup taki, jaki ten dekoder "lubi" i będzie ok.
    Kup:
    http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny..._monoblock_inverto_black_pro_0_2db_A98254.htm
    snowman_ck napisał:
    Rozważam więc zakup najprostszego Twina ustawionego na HotBird oraz podepnę na zeza starego singla od Cyfry Plus na Astrę do tunera Cyfrowego Polsatu i tu zamontuję Diseqc.

Tak będzie miało to sens, ale policzmy,
    twin, około 50/80 zł,
    przełącznik, około 20/30 zł,
    boczny uchwyt do anteny, około 20/25 zł
    to już nam daje w najtańszych kosztach 100 zł, i nie masz pewności, że będzie to działać prawidłowo, bo tuner może się "gryść" z przełącznikiem.....

0
  • #9 11 Sty 2014 01:58
    snowman_ck
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    snowman_ck napisał:
    zmieniałem porty diseqc w tunerze, ale to nic nie daje.

A co to niby miało dać, skoro kabel wchodzi bezpośrednio w konwerter, a tam porty przełącznika masz przypisane na stałe i nie da się ich zmienić.

Przecież napisałem, że takie ustawienie nic nie dało, tak samo jak po całkowitym wyłączeniu w tunerze diseqc tak samo odbierał jak z ustawionym odpowiednio względem konwertera.

KOCUREK1970 napisał:
    snowman_ck napisał:
    Wychodzi na to, że ten sprzęt nie współpracuje prawidłowo z innymi konwerterami niż single.

Kup taki, jaki ten dekoder "lubi" i będzie ok.
    Kup:
    http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny..._monoblock_inverto_black_pro_0_2db_A98254.htm

Skąd wiesz, że wskazany przez Ciebie sprzęt będzie działał ze wspomnianą Arivą ?

KOCUREK1970 napisał:
    snowman_ck napisał:

Tak będzie miało to sens, ale policzmy,
    twin, około 50/80 zł,
    przełącznik, około 20/30 zł,
    boczny uchwyt do anteny, około 20/25 zł
    to już nam daje w najtańszych kosztach 100 zł, i nie masz pewności, że będzie to działać prawidłowo, bo tuner może się "gryść" z przełącznikiem.....

Przełącznik zastosuję do drugiego tunera. Ariva będzie podłączona tylko do Twina skierowanego na HotBirda.
    I słusznie nie mam pewności, że takie rozwiązanie będzie poprawnie funkcjonowało tak samo jak to, które Ty proponujesz z konwerterem Inverto, tym bardziej, że z jednym monoblockiem już nie wyszło...

0
  • #10 11 Sty 2014 02:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

snowman_ck napisał:
    Skąd wiesz, że wskazany przez Ciebie sprzęt będzie działał ze wspomnianą Arivą ?

A jak myślisz...,
    16 lat pracy w tej branży i około 1 tyś zainstalowanych anten, chyba daje mi przywilej "wiedzenia", ale ty zrobisz jak zechcesz....
    snowman_ck napisał:
    I słusznie nie mam pewności, że takie rozwiązanie będzie poprawnie funkcjonowało tak samo jak to, które Ty proponujesz z konwerterem Inverto

j.w.
    snowman_ck napisał:
    tym bardziej, że z jednym monoblockiem już nie wyszło...

Ale to przepraszam najmocniej, to ktoś z nas jest temu winny?,
    sam kupiłeś, zapewne sam montowałeś, to i sam do siebie możesz mieć tylko pretensje.

0