Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 b6 - Adaptacja po wymianie akumulatora

europlus20 06 Sty 2014 14:52 4755 5
  • #1 06 Sty 2014 14:52
    europlus20
    Poziom 14  

Witam,
    Mam pytanie czy w aucie Audi A4 B6 1.8T skrzynia multitronic po wyjęciu akumulatora i włożeniu auto będzie normalnie jeżdzić czy trzeba zrobić według jakiś wskazań adaptacje skrzyni i innych podzespołów silnika?? Związane jest to z wymianą akumulatora na nowy stary się praktycznie skończył i teraz nie wiem czy wymiana nie doprowadzi do jakiś błędów skrzyni i silnika które będa uniemożliwiały jazdę samochodem.
    Co zrobić po wymianie aku aby wszystko było ok? lub jak zaadoptować skrzynie i silnik jeśli będzie taka potrzeba?

• #2 06 Sty 2014 15:07
    autoas
    Poziom 41  

Jeśli teraz masz wszystko OK to po wymianie akumulatora też będzie.

• #3 06 Sty 2014 15:13
    MrQń
    Poziom 12  

Yhym no tak tak panie Janku ja zawsze podpinam kablami pod drugi aku i wtedy stary rozpinam zakładam nowy tak że nie traci zasilania i jest ok pamięć jest lecz krótka

• #4 06 Sty 2014 15:21
    europlus20
    Poziom 14  

Teraz jest ok pracuje prawidłowo tylko własnie zastanawiałem się czy coś nie rozkoduje gdy odepne stary, Czyli smiało mozna rozpiąć stary i wpinać nowy i odpalić auto i jeździć czy trzeba odczekać ?

• #5 06 Sty 2014 15:23
    MrQń
    Poziom 12  

Wątpię lepiej zrób jak mówiłem

• #6 06 Sty 2014 15:29
    autoas
    Poziom 41  

europlus20 napisał:
    tylko własnie zastanawiałem się

Weź się opanuj....szukasz dziury w całym..
    Chociaż jest druga strona medalu....teraz wszelkie operacje przy silniku są zastrzeżone dla tzw. "serwisu" i osób przeszkolonych, użytkownik ma tylko jeździć i pilnować przeglądów, ewentualnie reagować szybciej, jeśli pojawi się stosowny komunikat na tablicy.....więc sam tego nie rób tylko skorzystaj z usługi wyspecjalizowanego warsztatu z dedykowanym sprzętem...pewnie będzie świeć kontrolka trakcji lecz wystarczy się przejechać i cześć..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME