Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Mfd Dx samo się ścisza zgłośnia i wyłącza "strzela w głośnikach"

06 Sty 2014 16:03 1926 6
  • Poziom 8  
    Witam od niedawna przez wzmacniacz uszkodziło mi się radio , to znaczy poszło przebicie ze wzmacniacza na radio. Stało się to wtedy jak podłączony wzmacniacz chwyciłem ręką żeby go zamontować i w tym momencie głośnik w tubie mało nie wyskoczył z obudowy zaczął strzelać i pierdzieć . Dałem wzmacniacz do elektryka na diagnozę ,a ten stwierdził że obudowa" cienka płytka od spodu" dotknęła jakiegoś kondensatora i zrobiło się jakieś zwarcie .Po tym zdarzeniu wszystko się zaczęło tj. radio samo się ścisza za chwilę się zgłaśnia a nieraz wydobywają się strzały z głośników i radio się wyłącza ale ekran jest włączony , brak dźwięku na wyjściu na żółtej kostce. Radio nie jest podłączone pod wzmacniacz.
    Podłączyłem inne radio mfd kolegi i jest wszystko ok .
    Proszę o pomoc i porady
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Oddaj radio do naprawy, bo z Twojego postu wynika ze sam tego nie naprawisz.
  • Poziom 8  
    Myślisz że nic nie pomoże tylko wyspecjalizowany elektronik, a samemu nic nie zdiagnozuję ? U mnie w pobliżu nie ma chętnych do naprawy tego radia.
  • Poziom 24  
    Witam. Radia sam nie naprawisz. Radio zbyt skomplikowane dla początkującego a łatwo je bardziej uszkodzić niestety a na dodatek radio posiada magistralę CAN. Najlepiej oddać do naprawy jak radzi btomko.
  • Poziom 36  
    ciesla napisał:
    na dodatek radio posiada magistralę CAN.

Wcale nie musi mieć can-a . Może to być mfd 1 dx .

Ale z i tak lepiej :

ciesla napisał:
    Najlepiej oddać do naprawy

Dodano po 1 [minuty]:

ssspeedo napisał:
    brak dźwięku na wyjściu na żółtej kostce

To jest mfd 1.
  • Poziom 8  
    Padła końcówka mocy koszt ok. 200 - 300 zł
    nie opłaca się robić , chyba
  • Poziom 36  
    ssspeedo napisał: