Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka D-SUB do RCA Sterownik

Stuiz 06 Sty 2014 17:05 1176 8
  • #1 06 Sty 2014 17:05
    Stuiz
    Poziom 5  

Witam, próbuję podłączyć laptopa do telewizora D-SUB do RCA. Z góry przepraszam za nietechniczny język. Z D-SUB podłączyłem tylko pomarańczowy i masę do wejścia video RCA. Generalnie komputer wykrywa mi monitor i pojawiają się artefakty, czyli sygnał idzie, jednak jest on źle generowany. Mam takie pytanie czy istnieją programy które są w stanie nadawać poprawny analogowy sygnał video na konkretnym pinie?

0 8
  • #2 06 Sty 2014 17:32
    grubs
    Poziom 32  

Jaki masz model laptopa.
    Co do pytania to nie ma takiego programu bo ty nie masz najprawdopodobniej na wyjściu VGA podawanego sygnału telewizyjnego. Więc musiał byś go przerobić a to nie łatwe i tanie.
    Ale może masz wyjście s-video. Stąd pytanie o model laptopa.

0
  • #3 06 Sty 2014 17:39
    Stuiz
    Poziom 5  

Niestety nie mam wyjścia s-video, ale mam w drugim lapku. Niestety tam w ogóle nie wykrywa telewizora.

0
  • #4 06 Sty 2014 17:50
    grubs
    Poziom 32  

To spróbuj przez wyjście s-video tego drugiego laptopa. Tu wystarczy przejściówka na RCA nie trzeba konwertera.
    Ilu pinowe masz złącze s-video?

0
  • #5 06 Sty 2014 17:56
    Stuiz
    Poziom 5  

7-pinowe, przejściówka jest ok, komp niby coś tam teraz wykrywa, jednak brak sygnału. Jakieś sprawdzone sterowniki?

0
  • #6 06 Sty 2014 18:03
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

grubs napisał:
    Jaki masz model laptopa.
    Co do pytania to nie ma takiego programu bo ty nie masz najprawdopodobniej na wyjściu VGA podawanego sygnału telewizyjnego. Więc musiał byś go przerobić a to nie łatwe i tanie.
    Ale może masz wyjście s-video. Stąd pytanie o model laptopa.

Jest, jest. Tylko nie z każdym laptopem prawidłowo działa.
    Poczytaj o PowerStrip.

0
  • #7 06 Sty 2014 18:31
    grubs
    Poziom 32  

Ja pisałem w kontekście problemu kolegi.
    Programem nie przerobisz sygnału RGB na telewizyjny CVBS samym programem bez użycia konwertera.
    Kolego Stuiz o jakiej przejściówce mówisz? Z jakiego gniazda na jakie.

0
  • #8 06 Sty 2014 18:43
    Stuiz
    Poziom 5  

z s-video 7 pinowe na s-video 4-pinowe. Co do konwersji, dlaczego nie jest możliwe generowanie programowe za pomocą wyjścia analogowego dowolnego sygnału, tym samym sygnału video?

0
  • Pomocny post
    #9 07 Sty 2014 10:30
    grubs
    Poziom 32  

Cóż nie bardzo rozumiem jak to wszystko łączysz, najpierw piszesz że chcesz podłączyć do gniazda rca w TV teraz piszesz o przejściówkach z 7 pin na 4. Napisz konkretnie co chcesz z czym połączyć.
    Ja to rozumiem tak masz 2 laptopy i TV z wejściem na chinch video (RCA).
    1 laptop ma tylko wyjście VGA - nie podłączysz go zwykłą przejściówką.
    2 laptop ma s-video 7 pin. To łączysz TV z laptopem przejściówką 7 pin s-video na rca.
    czyli pin 20' z "plusem" rca i 17 z masą zgodnie ze schematem na tej stronie http://www.solar.blurp.org/tvout.html

0