Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6700 - zamiana zasilacza

06 Sty 2014 18:12 1299 2
  • Poziom 9  
    Witam, mam proste pytanie do osób ogarniętych w temacie. Mianowicie złamał mi się bolec od zasilacza do laptopa. Wprawdzie po włożeniu do gniazda działa ale nie trzyma za dobrze więc myślałem że go jakoś rozwale i na nowo polutuje/zaizoluje albo poprostu kupię nową wtyczke ale tak się składa, że posiadam prawie identyczny drugi taki laptop który i tak nie działa bo padł dysk więc stwierdziłem że użyję jego zasilacza. Niestety wtyczka od tego drugiego laptopa jest troszke krótsza i grubsza więc nie do końca pasuje. Tak więc rozkręciłem na częsci tego niedziałającego laptopa i wyjąłem całe gniazdo od zasilacza żeby je zamontować do działającego. I tutaj pojawia się moje pytanie bo przed zamontowaniem wolę się upewnić: Czy nie zaszkodzi to w żaden sposób komputerowi jeżeli ten mój "nowy" zasilacz ma minimalnie różne parametry na OUTPUT oraz 90W(oryginalny ma 65W). Poniżej zamieszczam zdjęcia na których widać dane tych zasilaczy.

zasilacz oryginalny

zasilacz zamienny
  • Poziom 34  
    Nie zaszkodzi, tylko jest dziwne, że wtyczka nie pasuje. One powinny być jednakowe.
  • Poziom 9  
    też tak myślałem, ale wygląda na to że niekoniecznie tak jest. Ten zepsuty kupiony może jakiś rok wcześniej no ale model ten sam. W każdym razie dzieki za odpowiedź, biorę się za montaż :)