Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Panele operatorskie HMI
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa palnik 575 HMI nie działa

Marcinas1972 06 Sty 2014 18:48 1614 4
  • #1 06 Sty 2014 18:48
    Marcinas1972
    Poziom 9  

Witam
    Na wstepie proszę Moderatorów i Administratorów o ile w złym dziale zamiesciłem post o przeniesienie go tam gdzie potrzeba.

Więc tak nie pytam w sumie o naprawę tylko czy podłaczenie jest własciwe.

Chodzi o efekt dyskotekowy jakim jest cyklop firmy Griwen.
    Problem polega na tym iż lampa wyładowcza odpala raz na kilkadziesiąd prób.
    Na zdjeciu widać ( niewiem jak to sie fachowo nazywa) powiedzmy że transformator.
    Są do niego podłączone dwa przewody a widnieją trzy zaciski . Przy górnych zaciskach jest naklejka na której jest napisane 50 Hz i 60Hz, przewód jest podlłaczony do 60 Hz jak wiadomo w Polsce mamy w sieci 50Hz. I tu moje pytanie czy ten przewód jest dobrze podłączony . Mi sie wydaje ze powinien być do zacisku z oznaczeniem 50 Hz. Objawem nie odpalenia lampy jest taki tylko delikatny płomień. Jak pisałem wyżej nieraz lampa odpali prawidłowo. Dodam jeszcze że założyłem nowy palnik gdyż urzadzenie kupiłem bez palnika. Palnik jest 575 HMI.
    Pozdrawiam Marcin

0 4
  • Panele operatorskie HMI
  • #2 06 Sty 2014 19:48
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

To jest dławik, jeśli jest sprawny, przełącz go na te 50Hz, być może lampa dostaje za małe napięcie do zapłonu. Albo odpalasz gorącą lampę.

0
  • Panele operatorskie HMI
  • #3 06 Sty 2014 19:52
    Marcinas1972
    Poziom 9  

Nie no jak jest gorąca to wiem że nie odpali.
    A jak myslisz jak przełącze tam ten przewód to nic mi nie wypierdzieli w powietrze. No bo se też tak myslę że przecież ktoś wcześniej tego używał i działało. No chyba ze to używane było w jakims kraju co maja w sieci 60Hz.
    Pozdrawiam

0
  • #4 06 Sty 2014 22:50
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Jeśli zmiana kabelka w dławiku nic nie zmieni, to znaczy, że padł starter - aluminiowa puszka. Czyli szukanie nowego.

0
  • #5 08 Sty 2014 09:30
    Marcinas1972
    Poziom 9  

No niestety zmieniłem kabelek i odpaliło odrazu ale tylko raz. Każda nastepna próba właczenia lampy kończy się tylko delikatnym płomieniem w Bańce lampy.
    Czyli co starter do d..y. Gdzie ja mogę taki kupić? Moze ktos ma używany na opchniecie?
    Pozdrawiam

0