Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE56T591EU/07 - Zmywarka Siemensa nie suszy naczyń , wodę podgrzewa

06 Sty 2014 18:53 4149 5
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam od jakiegoś czasu problem z paroletnią zmywarką Siemensa
    SE 56T591EU/07

Konkretnie przy końcu zmywania powinno być suszenie ale nie zapala mi się ostatni wskaźnik temperatury po suszeniu - symbol termometru i nie otwierania drzwi.
    Wcześniej się zapalał. Programy wszystkie przechodzi prawidłowo.Wodę podgrzewa ale mam subiektywne wrażenie ,że jakby słabiej.Suszenie pokazuje prawidłowo, ale po jego zakończeniu nie zapala się ten wskaźnik temperatury i naczynia są niezbyt ciepłe i mokre czego wcześniej nie było.Nie bucha para po suszeniu jak kiedyś.W trakcie mycia bucha.

Po przejrzeniu forum i uwag ,że może to być zanieczyszczony hydrostat ,odkręciłem lewy bok i wyjąłem hydrostat, niestety był czysty, przewód do niego również.
    Inna sugestia to grzałka ale skoro grzeje podczas mycia ,a do suszenia podobno jest ta sama grzałka, to chyba nie to.
    Może ktoś ma jakieś inne sugestie, co to możne być.
    Z góry dziękuje.

A jeszcze może to ma znaczenie, parę dni temu na moment w trakcie mycia włączył się sygnał i symbol kranu, ale po otwarciu i zamknięciu drzwiczek zgasł i już się nie włącza.
    Po włączeniu programu mycia najpierw pompa wypompowuje resztki wody, potem płaszcz boczny napełnia się ale tylko ok 5 cm. Potem woda schodzi z płaszcza i zaczyna się mycie. Woda w zmywarce w trakcie mycia na jakieś 2 -3 cm.Początkowo chodzi dolne ramię potem oba. Nie wiem czy to jest normalne i czy tak powinno być?
  • Specjalista AGD
    Sprawdź, czy któryś z elektrozaworów pod płaszczem się nie zablokował.
  • Poziom 8  
    Pod płaszczem mam dwa elektrozawory elektrycznie - omomierzem wyglądają na sprawne. Nie wiem jak je sprawdzić mechanicznie i je wymontować. Czy trzeba przewrócić zmywarkę na plecy i dostać się od dołu , bo z lewej strony od płaszcza to nie bardzo.

Pościłem jeszcze program i zobaczę co się dzieje przy suszeniu.

Na razie mam dziwny objaw przy nabłyszczaniu nie kręci się żadne ramie mimo, że słychać szum jakby pompy, a na wyświetlaczu ma ikonę nabłyszczania i zraszania.
    Chyba przy nabłyszczaniu ramiona powinny jakimś płynem z nabłyszczaczem psikać, tak na zdrowy rozum?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    momo102 napisał:
    Nie wiem jak je sprawdzić mechanicznie i je wymontować.

Są wkręty. Jak je wykręcisz to prawie same wypadną. Przyjrzyj się dobrze :) .
  • Poziom 8  
    Dzięki za podpowiedź, oczywiście masz racje po odkręceniu tych wkrętów wyjmuje się bez problemów.Trochę sobie inaczej wyobrażałem te zawory, dlatego myślałem ze nie wyjdą, bo mają głębiej jakieś rurki dopływy i odpływy.
    A to jest bardziej zwarte.
    Jeden stożkowy zupełnie czysty i lekko chodzi.
    Ten półkulisty wygląda gorzej( rdza lub kamień) i zacina się przy otwarciu.

Po doczyszczeniu tego zardzewiałego o dziwo cały płaszcz się napełnił na początku programu wodą , wcześniej tylko do 1/5.
    Puszczam zmywanie i mam nadzieje, że to tylko było to.
  • Poziom 8  
    Wszystko działa OK.

Zapala się sygnalizacja przy suszeniu - temp wysoka i działa wszystko jak poprzednio.

Chciałbym podziękować " peter falk " za skuteczną pomoc i sugestie.

Mam jeszcze jedną uwagę do wszystkich, którzy chcą samodzielnie coś sobie naprawiać.

Oprócz pomocy osób bardziej doświadczonych z tego forum, dobrze jest samemu poszukać na "you tube" filmików, jak się rozkręca dane urządzenie.
    Te filmiki, a jest ich naprawdę bardzo dużo (zwykle niestety obcojęzyczne) , zastąpią czasami z powodzeniem niedostępną instrukcje serwisową.

Temat uważam za zamknięty.