Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Blokowanie przycisków w zależności od daty i czsu

JaroFon 06 Sty 2014 19:07 1350 9
  • #1 06 Sty 2014 19:07
    JaroFon
    Poziom 23  

Witam. Proszę o pomoc. Mam kod jak poniżej. Kod działa poprawnie jednak chciałem zwiększyć jego możliwości. W trzeciej linijce jest warunek że jeżeli aktualny czas jest większy od godziny "06:00:00"..., czy mogę tą godzinę "06:00:00" pobrać z komórki 'Sheets("Admin").Range("R2")'? Jak to zrobić? Chciałbym aby ta godzina nie była wpisana odgórnie w kodzie ale żeby była opcja ustawienia tej godziny w tej sytuacji godzina ta była by zapisywana w 'Sheets("Admin").Range("R2")'

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 9
  • Pomocny post
    #2 06 Sty 2014 21:07
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    Jeśli w R2 formatu czasu:
    If Time > ThisWorkbook.Sheets("Admin").Range("R2") Then

0
  • #3 07 Sty 2014 07:47
    JaroFon
    Poziom 23  

A w jaki sposób mogę warunek uzależnić nie od godziny ale od daty? Chciałbym zablokować przycisk jeśli w komórce "J4" arkusza wyświetlana data jest mniejsza od daty dzisiejszej?

0
  • #4 07 Sty 2014 08:34
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    W ten sam sposób:
    If Date > ThisWorkbook.Sheets("Admin").Range("J4") Then

0
  • #5 07 Sty 2014 09:28
    JaroFon
    Poziom 23  

No i tu jest właśnie próbek bo juz próbowałem w taki spoin ale to nie działa ponieważ data w komórce "J4" jest dopisywana w momencie wejścia do arkuszu i ten sposób nie działa no chyba ze de razy kliknę na komórkę "J4" to wtedy zadziała

0
  • #6 07 Sty 2014 09:46
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    Istniały odrębne kwestie, dał poszczególnych odpowiedzi.
    Nie sądzę, stosownie do potrzeb
    Powiedz mi, jak powinny wyglądać wszystkie działania
    lub vklej przykład Excel

0
  • #7 07 Sty 2014 13:54
    PRL
    Poziom 34  

Cytat:
    ponieważ data w komórce "J4" jest dopisywana w momencie wejścia do arkuszu

Co Ci da blokowanie przycisku, skoro użytkownik może sobie zmieniać datę w J2?
    No chyba, że komórka jest zablokowana, ale nie jest...

0
  • #8 07 Sty 2014 19:07
    JaroFon
    Poziom 23  

Więc tak, docelowo arkusz "Objednavka" będzie całkowicie zablokowany więc nie będzie możliwości ręcznej zmiany daty w komórce 'J4'. Wrzucam plik na którym chciałbym zrobić pewne blokady. I tak: do arkusza "Objednavka" wchodzimy z głównego arkusza "Menu" przez kalendarz i ten kalendarz dodaje datę do komórki 'J4'. O jakie blokady mi chodzi:

1. Jeśli w komórce 'J4' (cały czas jest mowa o arkuszu "Objednavka") jest wyświetlana data -2 dnia dzisiejszego i poniżej to wówczas mają zostać zablokowane przyciski: '1', '2', '3' i 'Menu'.
    2. Jeśli w komórce 'J4' jest wyświetlana data -1 czyli wczorajsza wówczas mają zostać zablokowane przyciski: '1' i '2'
    3. Jeśli w komórce 'J4' jest wyświetlana data dzisiejsza wówczas mają zostać zablokowane: przycisk '1' po gadzinie 5:00, przycisk '2' po godzinie 6:00.
    4. Jeśli w komórce 'J4' jest wyświetlana data powyżej dnia dzisiejszego wówczas żaden przycisk nie może zostać zablokowany.

Może to trochę skomplikowane i mam nadzieję że dobrze to obmyśliłem dla moich potrzeb to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Plik jest w trakcie budowy więc nie wszystko działa w nim jak ma działać docelowo.

0
  • Pomocny post
    #9 07 Sty 2014 22:41
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    dla arkusza "Objednavka"

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0