Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eagle - Prośba o sprawdzenie schematu i pcb płytki wzmacniacz

jnc 06 Jan 2014 20:13 1587 3
IGE-XAO
    jnc
    Level 9  
    Witam

Czytając wiele pochwał wzmacniaczy słuchawkowych w klasie A, postanowiłem, że zbuduje sobie taki. Wybór padł na popularny projekt AVT 2464. Rozrysowałem schemat, oraz zaprojektowałem PCB. Proszę o sprawdzenie poprawności schematu i prowadzenia ścieżek.

Z góry dziękuje i proszę o wyrozumiałość, gdyż jest to moje pierwsze większe PCB :)
  • IGE-XAO
    szczywronek
    Level 27  
    Co do schematu - oglądałem tylko lewy kanał (zakładam, że prawy powstał przez kopiuj-wklej) - jest ok. Rozumiem, że wymiana trzech rezystorów 15Ω na jeden 47Ω celowa i przemyślana?

Drobna uwaga: przerysowywując schemat, zachowałbym numerację elementów z oryginału - łatwiej sprawdzać.

PCB: rezystory 47Ω trochę "wchodzą" w peerki. I nie bardzo rozumiem po co zworka przy złączu zasilającym jest taka długa - skróciłbym ją żeby trafiała w ścieżkę.
  • IGE-XAO
    jnc
    Level 9  
    szczywronek wrote:
    Co do schematu - oglądałem tylko lewy kanał (zakładam, że prawy powstał przez kopiuj-wklej) - jest ok.

Zgadza się.
    szczywronek wrote:

Rozumiem, że wymiana trzech rezystorów 15Ω na jeden 47Ω celowa i przemyślana?

Tak. Rezystory 3x15R/0.125W zostały zastąpione jednym 47R/0,5W dokładnie tak jak było opisane w artykule avt.

szczywronek wrote:

PCB: rezystory 47Ω trochę "wchodzą" w peerki. I nie bardzo rozumiem po co zworka przy złączu zasilającym jest taka długa - skróciłbym ją żeby trafiała w ścieżkę.

Jeżeli chodzi o pr to te które posiadam mają mniejszą obudowę aniżeli wynika to z pcb - po prostu były to jedyne pr w standardowej bibliotece, które miały identyczny raster wyprowadzeń. Zworę poprawiłem.

Czy układ z powyższymi poprawkami można z powodzeniem wykonać??
  • Helpful post
    szczywronek
    Level 27  
    Ja nic więcej złego nie widzę. Możesz najwyżej poczekać na jeszcze jakąś opinię.
    Swoją drogą - jeśli to jest Twoja pierwsza płytka to gratuluję! Specem od projektowania nie jestem, ale lubię się czepiać ( :roll: ) a tu nie miałem o co.
pcbway logo