Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G780 - jak zgrać system -

06 Sty 2014 20:19 5160 12
  • Poziom 7  
    Witam mam laptop Lenovo G780 , kupiłem go około rok temu . Mam zamiar zgrać z dysku Windowsa 8 na płytę wie ktoś jak sobie z tym poradzić ? Na laptopie jest zainstalowane oprogramowanie OneKey Recovery ono też jest w stanie zgrać cały system z zawartością dysku C lecz to mi jest nie potrzebne , chciałbym mieć "czysty" Windows 8 tak jak od nowości . Istnieje jeszcze opcja przywracania systemu , lecz ona i tak nie rozwiązuje mojego problemu nagrania płyty z Windowsem 8 , który jest na tym komputerze ;) Proszę o pomoc z góry dziękuję :) .
  • Poziom 33  
    Dlaczego chcesz to zrobić? Jeśli chcesz osiągnąć efekt podobny do posiadania bootowalnej płyty z systemem to muszę Cię rozczarować.

Jeśli chcesz zafundować systemowi przeprowadzkę na inny dysk twardy to wtedy radzę klonowanie całego dysku albo pojedynczej partycji.
  • Poziom 7  
    czyli nie da się zgrać systemu (Windows8) na płytę wraz ze sterownikami do tego laptopa ?
  • Poziom 33  
    Na jedną płytę, tak by móc z niej zainstalować nie da rady.
  • Poziom 7  
    czyli nie ma takiej możliwości zgrania Windowsa wraz ze sterownikami na żaden nośnik tzn. płyty DVD , Pen-drive , Dysk twardy , Dysk twardy - przenośny ?
  • Poziom 33  
    Oczywiście że jest. Z tym że to nadal będzie kopia zapasowa na potrzeby przywracania systemu w tym konkretnym komputerze.

Może prościej. Powiedz dokładnie co zamierzasz zrobić z taką kopią a spróbujemy Ci podpowiedzieć czy i jak można tego dokonać.
  • Poziom 7  
    To było by moje zabezpieczenie w razie zepsucia się komputera lub jak już komputer zwolni tępo pracy z powodu z byt dużej liczby danych , gier , programów i jego praca zwolni . Wtedy chciał bym zainstalować na niego "świeżego" Windowsa wraz ze sterownikami - o to mi chodzi tak samo jak jest w normalnym komputerze stacjonarnym . Czy jest taka możliwość ?
  • Poziom 33  
    W takim razie chyba możesz być spokojny. Jeśli po zakupie komputera miałeś już na nim zainstalowany system, a nie dostałeś ani płyty ani pendriva tzn. że masz instalkę sytemu na partycji recovery. Jest ona właśnie do tego o czym piszesz. W razie gdyby zaistniała potrzeba przeinstalowania systemu to wtedy uruchamiasz narzędzie do przywracania z partycji recovery i instalujesz system od podstaw przywracając komputer do stanu fabrycznego czyli "funkiel nówka nie śmigane". System w takim wypadku instaluje się podobnie jak z płyty tylko że bez niej;) Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt że wraz z systemem zainstalują Ci się wszystkie niezbędne sterowniki.

Tak więc posiadając instalkę systemu na partycji recovery nie musisz nic zgrywać na płytę. Jest możliwość zgrania na płyty całej tej partycji ale wtedy nie zainstalujesz z tego systemu, służy to przywróceniu partycji na dysk, np. nowy, w przypadku gdyby oryginalny dysk uległ awarii.

Mówiąc jeszcze prościej. Jeśli masz partycję recovery to tak jakbyś miał już płytę z systemem włożoną do komputera i czekającą na uruchomienie.
  • Poziom 7  
    Czyli nie muszę się martwić ? Gdybym chciał mieć czysty dysk to muszę włączyć program OneKey Recovery i zrobić przywracanie systemu do dnia w którym kupiłem laptopa ?
  • Poziom 33  
    No nie do końca. Działa to trochę inaczej. Kiedy chcesz mieć czysty dysk i zainstalowany świeży system wtedy uruchamiasz narzędzie recovery odpowiednim klawiszem zaraz po starcie komputera. Wybierasz odpowiednie opcje z poziomu kreatora i reszta, tzn. czyszczenie dysku oraz instalowanie systemu i sterowników, dzieje się już automatycznie.

Czyli - tak, możesz być spokojny.
  • Poziom 39  
    Adrian.P.94 napisał:
    Gdybym chciał mieć czysty dysk to muszę włączyć program OneKey Recovery i zrobić przywracanie systemu do dnia w którym kupiłem laptopa

Tak i ci to przywróci do stanu fabrycznego windows. Jak chcesz wiedzieć więcej poczytaj instrukcję tam powinno być wszystko opisane krok po kroku.

Kopię partycji recovery na pendrive czy kilka płyt dvd z instalką windowsa zrób koniecznie, bo w razie awarii dysku twardego (często się zdarza niestety) będziesz miał problem. Kopie partycji recovery wykonuje się przez program one key recovery, tylko zrób kopię partycji recovery(w programie może być to inaczej nazwane niż recovery), a nie partycji C systemowej.
  • Poziom 29  
    Witam,

podepnę się ...

Próbuje zrobić kopię systemu Win8 na laptopie Lenovo G550H.
    Jest tu aplikacja One Key Recovery ale nie ma w niej możliwości wypalenia kopii systemu na płytach dvd...
    Jest możliwość zrobienia kopii na dysku twardym bądź zewnętrznym dysku usb ale nie na płytach DVD. Specjalnie kupiłem płyty a tu nie ma takiej opcji !

Na One Key Recovery 7 była ponoć możliwość wypalenia płyt ale to na Win7 a tu nie ma na wersji 8. A 7 sie nie uruchomi na Win8.

Bez sensu... zrobiłem kopie na dysku USB ale chce na bootowalnych płytach DVD.

Co jak uszkodzi się dysk ? Wymienia na nowy a system odpale/uruchomie z czego ??

Jeszcze jedno ... po co dysk z 1 partycją 1000 Gb jak i tak jak go podzielę na części to One Key Recovery nie uruchomi mi systemu z partycji Recovery ??

Mam wrażenie, że ta Win 8-ka to totalna porażka ...