Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łucznik zofia 2015- koło ręczne się nie kręci, maszyna nie szyje

06 Sty 2014 20:20 12774 6
  • Poziom 7  
    Proszę pomóżcie

Kupiłam maszynę do szycia dwa dni temu. Od wczoraj zrobiłam na niej kilka rzeczy- nawinęłam sobie nitkę na szpulki, sprawdziłam ściegi, nawlekłam nici i przeszyłam może z 20 cm materiału. Przy tych czynnościach od czasu do czasu jakby zacinał się napęd ale po jakimś czasie ruszał dalej. Dzisiaj niestety maszyna odmówiła posłuszeństwa. Naciskając pedał, silnik "burczy" a igła ani nie drgnie. Kołem niestety nie mogę jej podnieść do góry ponieważ się zablokowało- ani w przód ani w tył nie chce się kręcić.

Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem będę wdzięczna za odpowiedź.
  • Poziom 1  
    Proponuje zobaczyć czy nie nawinęła się nitka na zabieraku (bębenku),tak najczęściej blokuje się układ napędowy.Drugą możliwością jest zablokowanie na wale napędowym, spowodowanym przestawieniem układu główki względem wału.Także luzuje się śruba między wałem a główką.Powodzenia., :D :D :D

Dodano po 5 [minuty]:

Czy prawidłowo zablokowałaś kółko po nawinięciu nici.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź. Sprawdziłam bębenek czy nie nawinęła się tam żadna nić, wyczyściłam szczoteczką ewentualne zakurzenia i nic ale nie bardzo rozumiem drugą część odpowiedzi dot, wału i główki- nie wiem o czym mowa:) Czy sama mogę to jakoś sprawdzić?
  • Specjalista AGD
    paulina.pawlowicz napisał:
    Kupiłam maszynę do szycia dwa dni temu.
    Czyli jest na gwarancji.
  • Specjalista AGD
    Instrukcja obsługi przeczytana dokładnie.Co piszą o wyłączaniu koła zamachowego podczas nawijania szpuleczki?
  • Poziom 2  
    Proponuje delikatnie zdjąć zaślepkę z pokrętła maszyny( znajduję się na środku pokrętła), następnie dokręcić śrubkę która prawdopodobnie wypadła :D
  • Poziom 7  
    Dziękuję Wam wszystkim za sugestie. O ile dałam sobie radę z kołem (wyczyściłam jeszcze raz bębenek- nie było żadnych paproszków ale jednak pomogło) o tyle po przeszyciu prostym ściegiem kawałka zwykłej dzianiny igła zaczęła uderzać o bębenek- to nie na moje siły... Maszyna pojechała do serwisu. Pan nie pocieszył mnie mówiąc, że nowe maszyny przyjeżdżają do niego częściej niż stare....
    Dziękuję Wam jeszcze raz