Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5102 TE. Strzela w prawym kanale.

28 Mar 2005 09:34 1086 5
  • #1 28 Mar 2005 09:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 28 Mar 2005 10:07
    janusz27
    Poziom 30  

napsiukaj czyms w potencjometr a jak to nic nie da to zostaje tylko jesgo wymiana

0
  • #3 28 Mar 2005 22:43
    ADEK107
    Poziom 16  

HI
    Lepiej wymienic. "Psiukalem" kiedys czyms co sie nazywa KONTAKT60, ale to kosztuje ok. kilkunastu zl. Jezeli chcesz tylko to naprawic to go wymien. Potencjometr jest zdecydowanie tanszy. Wszelkie polepszacze dzialaja tylko jakis czas i niczego fizycznie nie naprawiaja. Za jakis czas problem wraca i to wiekszy.
    Powodzenia

0
  • #4 29 Mar 2005 11:38
    h jaworski
    Specjalista AGD

adek107 i tu bym się z tobą nie zgodził pewnie jak ma kupować KONTAKT60 za kilkanaście złotych to lepiej wymienić ale są też tańsze a dobre płyny np. KONTAKT PR mała buteleczka kosztuje 5zł a wyczyścić można wszystkie potencjometry i przełączniki i też potencjometry w programatorze a co do tego czy wymienić czy czyścić to ja zawsze najpierw wyczyszczę bo się przynajmniej przekonam czy to wina potencjometru ( i nie wymieniam go niepotrzebnie)czy czegoś innego to po 1 a po 2 to trzeszczenie potencjometru powodowane jest przez zdarte opiłki warstwy oporowej a płyn do potencjometrów to oprócz czyszczenia to jeszcze smaruje tak że warstwa oporowa się już tak nie ściera a nowy potencjometr wcześniej czy później i tak zacznie trzeszczeć do jest suchy i szybko się zciera warstwa bardzo szybko

0
  • #5 02 Kwi 2005 08:30
    ADEK107
    Poziom 16  

h jaworski

Masz racje. Wiem jednak, ze nowe to NOWE i nic nie zalatwia sprawy. Jak napisalem wczesniej: wszelkie polepszacze dzialaja tylko jakis czas. Dla mnie nie ma o czym pisac. amator2 stereo sam powinien podjac decyzje.

0
  • #6 02 Kwi 2005 20:49
    kurek
    Poziom 12  

ja mam w sumie RADMORA 5412, i robiło mi to samo, a czasami potrafiłbyć taki strzał w kolumny ze myślałem ze membrany z głośników wypadną. A że nas na politechnice analogówki już nikt nie uczy, to sie zabrałem do tego na chłopski rozum: wymieniłem eletrolity w końcówce mocy, bo stare miały już swoje 10 lat, w zasadzie pomogło na jakies 3 lata i zaczełobyć delikatnie słychać to spowrotem, ale w jakim stanie teraz jest to nie wiem, bo raz puściłem Evanescene na pół dzielnicy i poszła końcówka mocy na jednym kanale. Pozdrawiam

0