Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 czujniki parkowania - z czterech działają tylko dwa.

06 Jan 2014 21:01 6222 2
  • Level 20  
    Witam, byłem u speca, który to zajmuje się francuzami lecz nie ma podłożyć sterownika czujników i sam nie wie co to jest. Co najważniejsze jest uczciwy i za niewykonaną robotę nie bierze kasy, mimo, że byłem u niego już 3 razy. Więc nie wiem jak reszta z was daje się nabierać na wymianę połowy auta.

Ale do rzeczy.
    Czujniki jakiś czas nie działały wcale podczas deszczu. Podłączony pod planeta pokazywał błąd prawego tylnego czujnika, który to został wyczyszczony, wtyczka psiknięta kontaktem i działa jak należy. Podłączony znów pod planeta widzi, że układ jest ok, ale działają tylko 2 tylne czujniki. 2 czujniki po stronach zewnętrznych nie widzą przeszkód. Były zamieniane czujniki zewnętrzne na miejsce wewnętrznych i wykluczono ich uszkodzenie bo wszystkie działają. Spec nie miał skrzynki do podłożenia więc nie jest w stanie nic poradzić. Czujniki po prostu nie widzą przeszkód. Na razie czekam na telefon, kiedy to będzie miał część zapasową bo jak powiedział, dziś auta można naprawiać na pałę, wymieniać i nie trafiać. Byłem przed świętami u niego bo zgasły mi mijania to podłożył swoje bsm i tyle. A taki Kowalski instalacje by przeciągał. Ten ma łeb ale nie chce mi nic w ciemno robić, woli mieć pewność. Tak to wynikło po długiej rozmowie no i skoro zaprasza na diagnostykę to nie olewa klienta.
    Na obrazku poniżej przedstawiam, które to czujniki nie reagują. Zielone działają, czerwone przekreślone nie reagują:

Peugeot 407 czujniki parkowania - z czterech działają tylko dwa.

Dodam, że przed komunikatami o uszkodzonym asystencie parkowania działały wszystkie 4 czujniki.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 41  
    No i gdzie tu problem - do sprawdzenia wiązka i jakość połączeń, a jak nie to, to pozostaje sterownik.
  • Level 20  
    Heh, gdyby jakość połączeń pozostawiała coś do życzenia wyskakiwałby błąd. Z trzech kabli każdy jeden pojedyńczo wypięty i komunikacja była odcinana.