Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY BRAVIA KDL-37P5600 PROGRAMY CYFROWE

06 Sty 2014 21:03 3675 12
  • Poziom 8  
    WITAM
    POSIADAM TELEWIZOR SONY BRAVIA KDL-37P5600

Czy ten model powinien odbierać cyfrowe kanały tv ? bez dekodera !
    W necie znalazłem sprzeczne informacje i nie wiem czy posiada on mpeg 4 czy tylko mpeg 2.

Dodam że nigdy nie mieszkałem w bloku tak jak teraz i nie kumam okablowania UPC :)
    Telewizor podłączony jest do anteny UPC i wyszukuje tylko kanały analogowe. Cena za użytkowanie UPC jest z góry nałożona na wynajmującego w czynszu niecałe 10zł.
    Nie wiem czy to wina telewizora czy UPC , przed wyłączeniem kanałów telewizji naziemnej w Małopolsce na innym mieszkaniu telewizor normalnie wyszukiwał kanały cyfrowe ESKA , ATM itd. a teraz nie :/ tylko na analogu 8 podstawowych. Może to przez UPC ?

Mam kupić i podpiąć zwykłą antenę i wtedy będzie chulać jak wcześniej ?

Może pomogła by jakaś aktualizacja oprogramowania tv ?( znalazłem na stronie sony możliwość ściągnięcia nowej wersji oprogramowania jeden z punktów aktualizacji to : Obsługa zaszyfrowanych usług audio i wideo MPEG-4.

A może muszę mieć dodatkowy dekoder ?

Nie posiadam niestety anteny zewnętrznej żeby samemu to sprawdzić musiał bym kupić żeby to sprawdzić a szkoda hajsu jak by trzeba było jeszcze inwestować w dekoder.

Z góry przepraszam za kretyńskie pytania ale kompletnie nie znam się na TV , sieciach kablowych itd.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    puszek85 napisał:
    W necie znalazłem sprzeczne informacje i nie wiem czy posiada on mpeg 4 czy tylko mpeg 2.

Dodam że nigdy nie mieszkałem w bloku tak jak teraz i nie kumam okablowania UPC

Kolega myli pojęcia, UPC, to DVB-C, a MPEG4 to DVB-T, więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
    puszek85 napisał:
    Cena za użytkowanie UPC jest z góry nałożona na wynajmującego w czynszu niecałe 10zł.
    puszek85 napisał:
    tylko na analogu 8 podstawowych

Więc zapewne masz pakiet socjalny, i więcej kanałów mieć nie będziesz.
    puszek85 napisał:
    Nie wiem czy to wina telewizora czy UPC , przed wyłączeniem kanałów telewizji naziemnej w Małopolsce na innym mieszkaniu telewizor normalnie wyszukiwał kanały cyfrowe ESKA , ATM itd. a teraz nie :/

Kablówka UPC, a naziemna telewizja cyfrowa nie mają ze sobą nic wspólnego.
    puszek85 napisał:
    Mam kupić i podpiąć zwykłą antenę i wtedy będzie chulać jak wcześniej ?

Można spróbować.
    puszek85 napisał:
    Może pomogła by jakaś aktualizacja oprogramowania tv ?

Nie, bo nie w tym jest problem.
    puszek85 napisał:
    A może muszę mieć dodatkowy dekoder ?

Do DVB-T, do DVB-C (UPC), potrzebujesz dekodera.
    DVB-T, sam kupujesz sobie dekoder,
    UPC, dostajesz dekoder od operatora, gdy podpiszesz umowę na pakiet tv cyfrowej, i będziesz co mc płacił im abonament.
  • Poziom 8  
    tv odbierał cyfrowe kanały na 100 % w tym czasie kiedy były analogowe i cyfrowe razem po zniesieniu analogowego sygnału nie sprawdzałem już bo leżal w pudle i dopiero teraz go wyciągnąłem , jedyna specyfikacja jaką znalazłem tego tv to ta z tej aukcji :
    archiwumallegro.pl/lcd_sony_kdl37p5600_37_full_hd_bravia_engine-824886928.html

Dodano po 3 [minuty]:

pisze tam : * Tuner analogowej
    telewizji naziemnej * Tuner cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG 2)
    * Tuner cyfrowej telewizji kablowej - dla obsługiwanych
    operatorów * Zintegrowany tuner HDTV MPEG-4 AVC umozliwia
    odbiór audycji naziemnych i kablowych HD i SD oraz kanałów
    analogowych. Tuner HDTV Sony jest zgodny z wprowadzanymi
    obecnie w kilku krajach europejskich standardami transmisji HD
    DVB-T i DVB-C *

Dodano po 1 [minuty]:

czy z takimi tunerami w tv powinno odbierać mi na normalnej antenie bez dekodera kanały cyfrowe ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    puszek85 napisał:
    czy z takimi tunerami w tv powinno odbierać mi na normalnej antenie bez dekodera kanały cyfrowe ?

Jeśli twój telewizor ma takie same parametry, to tak - powinieneś mieć możliwość odbioru zarówno sygnałów telewizji naziemnej DVB-T (które wcześniej już odbierałeś w Małopolsce), jak i niekodowanych kanałów DVB-C z UPC, o ile masz takowe w gniazdku RTV.

Z tego co wiem, są miejsca, gdzie nawet przy pakiecie socjalnym UPC dla abonenta (owe 8 kanałów analogowych) dostępnych jest jest również ponad 30 kanałów cyfrowych (odpowiednik kanałów z DVB-T plus kilka dodatkowych). Musisz zadzwonić albo napisać w tej sprawie do UPC.
  • Poziom 43  
    puszek85 napisał:

No ja jakoś na oficjalnej stronie Sony, znalazłem manuala od tego tv, i jakoś tam nigdzie nie widzę, by ten tv miał tuner DVB-C, co do reszty, to:
    SONY BRAVIA KDL-37P5600 PROGRAMY CYFROWE
    Można to rozumieć w różny sposób.
    Dzwoń do serwisu Sony, to najpewniejsze informacje
  • Poziom 8  
    czyli z normalnej anteny powinien odbierać z bez dekodera ale z upc nie będzie jeśli dobrze rozumiem ten opis ze strony producenta co dałeś ? upc jest mi zbędne mogę kupić antenę i podpiąć warunki fizyczne na to wydają się być ok
    zadzwonie jutro i dopytam do sony
  • Poziom 43  
    puszek85 napisał:
    z normalnej anteny powinien odbierać z bez dekodera ale z upc nie będzie jeśli dobrze rozumiem ten opis ze strony producenta co dałeś ?

Z tego, co sami podają w manualu NIC nie wynika, to może tez znaczyć, tak, nie, może, chyba.....
    puszek85 napisał:
    zadzwonie jutro i dopytam do sony

Tylko i wyłącznie taka droga, skoro sami uczciwie napisać nie potrafią, czy tak, czy siak.
  • Poziom 8  
    tak na chłopskie myślenie jeśli odbierałem już na nim kanały cyfrowe eska atm itd. bez dekodera na samej antenie a na 100% tak było ! to i teraz nie powinno być problemu ( rozumiem że te kanały nadawane cyfrowo teraz są nadawane tak samo jak przed przejściem telewizji na sam cyfrowy sygnał kiedy był i cyfrowy i analogowy bo właśnie wtedy było ok)

Dodano po 5 [minuty]:

telewizor był jakiś czas nie używany dlatego myślałem że może teraz na tym cyfrowym jeszcze coś się pozmieniało i dlatego nie działa , jeśli to ten sam sygnał co wtedy to ide po antene jutro i tyle :)
  • Poziom 8  
    MOGŁEM ODBIERAĆ TE KANAŁY CYFROWE WCZEŚNIEJ JEŚLI BYŁE NADAWANE W MPEG 2 , czy tak było czy cyfrowe zawsze były w MPEG 4 ? ktoś wie ?
  • Poziom 43  
    Początkowo, NTC w PL było w standardzie MPEG2, pózniej dopiero wprowadzono MPEG4.
  • Poziom 8  
    A WIĘC WYGLĄDA TO TAK, DZWONIŁEM DO SONY I DOSTAŁEM ODPOWIEDŹ ŻE TA BRAVIA NIE POSIADA MPEG4 DEKODERA I NIE MOŻNA NA NIEJ ODBIERAĆ KANAŁÓW CYFROWYCH!

MIMO TO KUPIŁEM ANTENĘ ZA 30zł DO TELEWIZJI NAZIEMNEJ ZWYKŁĄ Z KASTRAMY KIERUNKOWĄ I PODPIĄŁEM DO TV SAMĄ ANTENĘ I ODBIERAM WSZYSTKIE DARMOWE KANAŁY TELEWIZJI CYFROWEJ BEZ DEKODERA, TAK WIĘC PAN Z SONY NIE MA POJĘCIA CO MÓWI !

JA JESTEM ZADOWOLONY BO WSZYSTKO DZIAŁA PO NAJMNIEJSZYCH KOSZTACH :)

ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIEJ TO ODBIERA WSZYSTKO IGŁA NAWET JAK ANTENA LEŻY SOBIE NA PARAPECIE NA ZEWNĄTRZ :O

WSZYSTKO SIĘ WYJAŚNIŁO WIĘC MOŻNA ZAMKNĄĆ TEMAT POZDRAWIAM